Autoking Mini Onarım

vahitcan

Üye
İsim
Vahitcan
Herkese merhabalar. Arkadaşlar kaskomu uzun zamandır Unico'dan yapıyorum. 1-2 ay önce kadar aracın bir kaç yerinde oluşan ufak tefek göçükler nedenli mini onarım ihtiyacım için autokinge gittim. Bana 600 lira fiyat farkı çıkardılar. Tabi yaptıramadım ve çıktım. Geçenlerde Ankara Şaşmaz sanayisinde bu işi yapan bir yere uğradım autokinge 3 yerdeki hasar için gitmiştim onun uzerine camurlukta da oluşan göçük dahil hepsine pazarlık dahi yapmadan 150 liraversen yeter dedi usta. Yani bu yetkili servisler ve buna benzer firmalar müşterileri neden yolunacak kaz olarak görüyor. Aynı sorun yetkili servis 4. Yıl bakımı içinde geçerli! Yani dolar 7 lirayı buldu diye bakımı golf 1.6 TDI bakım fiyatını 1450 liraya çektiler dolar şu anda 5 liraya yaklaştı ama yetkili servisin bakım fiyatı hala aynı. Yazık günah böyle serbest piyasa ekonomisi mi olur dışarıda kapsamlı özel servisler dahi 700 lira istiyor bu firmalarda castrol yağ, orijinal parça kullanıyor vergi veriyor işçi çalıştırıyor ama bizim yetkili servisler Ali kıran Fuat başkesen hesabı bildiğini okuyor. Maalesef zengini koruyan bir sistem mevcut. Neyse gece gece işin kötü tarafı araç DSG diye zorunlu servise gitmek. Yani bu yetkili servislerin tutumu ve özellikle DSG arızalanma olayı paran için yanında duran ve seni heran terkedecek çok güzel bir kadın ile evli olmaya benziyor  s=alsaa   8|

Bu arada göçük düzeltme işini rica minnet ertesi güne sıkıştırıp Şaşmazdaki Ustaya yaptırdım. Çok güzel oldu. Lakim ustanın adını ve dükkanın ismini almayı unuttum 😀 en kısa zamanda paylaşım yaparım. Olmaz insallah ama ihtiyacı olan arkadaşlar olursa iyi işçilik ve emeği olan kanaatkar ustalar para kazansın.

Geçmiş olsun Hocam. Özellikle son dönemde Autoking onarım merkezlerinin çoğundan şikayet edilir hale geldi. Işini etkiyle yapan Ustalar Kıymete binsede maalesef son teknoliji olan araçlarımız için halen mekanik kısım hariç kendisini geliştiren Usta saysi çok az ülkemizde. Buda ayrıca Servise bağımlı kılıyor insanları. Aracınız Dsg ise Olabildiğince Yetkili servis bakımlı olması güzel ve güven verici bir durum. Herkese Kazasız Belasız Sürüşler diliyorum.

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

@vahitcan benim sag çamurlukta göçük var cumartesi işten izin aldım nerde oldugunu söylersen çook güzel  olur hocam ayrıca seni whatsapp grubumuza davet etmek isterim tabi ankaradaki diğer arkadaşlarda gelebilirler.

0531 606 75 79

Konu açılmışken bende bir şeyler yazayım , bundan birkaç ay önce aracında aisin marka tam otomatik şanzımanı olan bir abim ile Gebze sanayiinde bir şanzıman tamircisine gittik , komple şanzımana 5.500 TL gibi bir paraya revizyon yaptı ve gayette güzel oldu araçta tecrübe ettim , vuruntu problemi vardı ortadan kalktı , ustaya , DSG konusunu açtım , işçiliğinin daha kolay olduğunu benzer arızanın biraz daha ucuza olacağını söyledi şaşırdım , benim Opel manuel vites , baskı balat + volant set değiştirsem yaklaşık 4000-5000 civarı para tutuyor , hatta ustaya da dedim bunu , ustada aracın DSG olsa arıza durumunda çok çok yapacağın masraf 7000-8000 olur dedi , yani işin özeti doğru usta ile külfiyetli arızalar yarı yarıyadan ucuza gelebiliyor.    

@vahitcan benim sag çamurlukta göçük var cumartesi işten izin aldım nerde oldugunu söylersen çook güzel  olur hocam ayrıca seni whatsapp grubumuza davet etmek isterim tabi ankaradaki diğer arkadaşlarda gelebilirler.

0531 606 75 79
Üstadım dediğim gibi ustanın telefonu dükkanın adını hatırlamıyorum. Şaşmaza girince opeti geçiyorsun Ümitköy, Etimesgut çevre yoluna çıkan üst geçide girmeden soldaki dükkanlarda ikinci sokakta "Merkez Göçük" mü neydi tam hatırlayamıyorum maalesef. Aceleniz yoksa bu hafta içi far temizliği için şaşmaza uğrayacağım bir o zaman giderek bilgilerini alırım.

Konu açılmışken bende bir şeyler yazayım , bundan birkaç ay önce aracında aisin marka tam otomatik şanzımanı olan bir abim ile Gebze sanayiinde bir şanzıman tamircisine gittik , komple şanzımana 5.500 TL gibi bir paraya revizyon yaptı ve gayette güzel oldu araçta tecrübe ettim , vuruntu problemi vardı ortadan kalktı , ustaya , DSG konusunu açtım , işçiliğinin daha kolay olduğunu benzer arızanın biraz daha ucuza olacağını söyledi şaşırdım , benim Opel manuel vites , baskı balat + volant set değiştirsem yaklaşık 4000-5000 civarı para tutuyor , hatta ustaya da dedim bunu , ustada aracın DSG olsa arıza durumunda çok çok yapacağın masraf 7000-8000 olur dedi , yani işin özeti doğru usta ile külfiyetli arızalar yarı yarıyadan ucuza gelebiliyor.    
Evet çok haklısınız. Misal Ankara'da şanzıman tamiri, abs, araç, mekatronik vs gibi beyin tamiri konusunda epey iyi firmalar mevcut. Fakat garanti konusu işçilikte 6 ay bilemedin 1 yıl ondada sen bozdun kullanıcı hatası durumları ile karşılaşmak yüksek olasılık. Yetkili serviste ise tamir olayı yok, satış politikası  olarak tamir yerine direk yeni parça  ve iki yil garanti icin yine yetkili servis bakim şartı  yani bildiğiniz  tavuğu  son tüyü  kalana  dek yolma sistemi. Sıkıntı bunlarda hakkını soracak musteriyi hukuki koruma altına alan sistemin çok zayıf olması. Hatırlayın dünya alem vw'e emisyon cezası kesti bizde ne oldu koca bir hiç peki aldatılan müşterilere ne yapıldı yine kova bir hiç. Ankara'da gittiğim vw yetkili servisi shell yağ kullanıyor bunu farkettiğimde müşteri hizmetlerine şunu sordum Castrol ile Shell arasında iki katı fiyat farkı olmasına rağmen neden aynı fiyatı aldınız? 1 yıl oldu dönen yok! 

Herkese merhabalar. Arkadaşlar kaskomu uzun zamandır Unico'dan yapıyorum. 1-2 ay önce kadar aracın bir kaç yerinde oluşan ufak tefek göçükler nedenli mini onarım ihtiyacım için autokinge gittim. Bana 600 lira fiyat farkı çıkardılar. Tabi yaptıramadım ve çıktım. Geçenlerde Ankara Şaşmaz sanayisinde bu işi yapan bir yere uğradım autokinge 3 yerdeki hasar için gitmiştim onun uzerine camurlukta da oluşan göçük dahil hepsine pazarlık dahi yapmadan 150 liraversen yeter dedi usta. Yani bu yetkili servisler ve buna benzer firmalar müşterileri neden yolunacak kaz olarak görüyor. Aynı sorun yetkili servis 4. Yıl bakımı içinde geçerli! Yani dolar 7 lirayı buldu diye bakımı golf 1.6 TDI bakım fiyatını 1450 liraya çektiler dolar şu anda 5 liraya yaklaştı ama yetkili servisin bakım fiyatı hala aynı. Yazık günah böyle serbest piyasa ekonomisi mi olur dışarıda kapsamlı özel servisler dahi 700 lira istiyor bu firmalarda castrol yağ, orijinal parça kullanıyor vergi veriyor işçi çalıştırıyor ama bizim yetkili servisler Ali kıran Fuat başkesen hesabı bildiğini okuyor. Maalesef zengini koruyan bir sistem mevcut. Neyse gece gece işin kötü tarafı araç DSG diye zorunlu servise gitmek. Yani bu yetkili servislerin tutumu ve özellikle DSG arızalanma olayı paran için yanında duran ve seni heran terkedecek çok güzel bir kadın ile evli olmaya benziyor s=alsaa 8|
para gidince kadında gidiyor çok güzel tespit tebrikler

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Geri
Üst Alt