Direksiyon parlaması

Gokalp

Üye
İsim
GÖKALP
Direksiyon parlaklığını gidermek için valet pro apc ve detay fırçası almayı düşünüyorum, apcyi kullanıp memnun olup/ olmayan var mı? Direksiyon deri olduğu için deri temizleyici ürünler daha mı uygun olur? Açıkçası sadece direksiyon için deri temizleyici almak yerine iç aksamda kullanacağım apc almak daha mantıklı geliyor.

Ben de apc+valet pro fırça ikilisini kullanıyorum. Ama siz daha hiç almadıysanız direksiyon için sırf deri temizleyici alın. Apc için ayrı Bi ürün alın. Uzun vadede apc nin zarar vereceği aşikar malesef. 

Derinin daha uzun ömürlü olması için deri temizleyici tavsiye ederim .

Ben genellikle aracımda kaliteli bir ayakkabı parlatıcısı bulunduruyor ve gun aşırı direksiyona uyguluyorum. Kışları ise arada direksiyona çatlak giderici krem sürüyorum. Yani şuan direksiyon kılıfı derisinin formu güzel.

Aracına böyle önem veren arkadaşları gördükçe bazen hayret ediyorum, ben kış aylarında çatlayan ellerime nemlendirici krem sürmeye bile üşeniyorum bazen :)

peki arkadaşlar soyulmaya başlayan direksiyon için ekstra bir önlem varmı? 

yoksa gidip 300-400tl verip kaplamamı yapmak lazım?

Apc ile temizlediğim direksiyonda istediğim tam mat görüntüyü elde edemedim, gtechnic l1 veya gyon leather coat uygulasam matlaştırır mı? Ya da tatlı badem yağı ertesi gün mat bir görüntü bırakıyor mu dostlar ?

Apc ile temizlediğim direksiyonda istediğim tam mat görüntüyü elde edemedim, gtechnic l1 veya gyon leather coat uygulasam matlaştırır mı? Ya da tatlı badem yağı ertesi gün mat bir görüntü bırakıyor mu dostlar ?
Apc ler deri için agresif temizliyicilerdir., derinin zamanla yapısını bozar., Deri temizleyici veya interior cleaner tarzı daha soft ürünler ile temizlemeniz daha doğru olacaktır., Mat görüntü elde etmek için Gtechnic L1 veya Colourlock Leather Shield (deri kalkanı) ile korumaya alırsanız uzun süre mat halini koruyacaktır., Gyeon Leather Coat çok başarılı bir ürün değildir., Colourlock Leather Shield (deri kalkanı) öneririm., tam mat görüntü elde edersiniz ve uzun süre boyunca hem deriyi korur hem de mat halini muhafaza edecektir.

Apc ler deri için agresif temizliyicilerdir., derinin zamanla yapısını bozar., Deri temizleyici veya interior cleaner tarzı daha soft ürünler ile temizlemeniz daha doğru olacaktır., Mat görüntü elde etmek için Gtechnic L1 veya Colourlock Leather Shield (deri kalkanı) ile korumaya alırsanız uzun süre mat halini koruyacaktır., Gyeon Leather Coat çok başarılı bir ürün değildir., Colourlock Leather Shield (deri kalkanı) öneririm., tam mat görüntü elde edersiniz ve uzun süre boyunca hem deriyi korur hem de mat halini muhafaza edecektir.
Teşekkürler hocam deneyip paylaşacağım

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Nemli bez bile baya temizliyor elinde ürün olmayan arkadaşlar nemli bezde kullanabilir . Koruma yapıldıktan sonra her yıkama sonrası direksiyonuda silerseniz daha uzun süre mat görümlü kalır .

Kılıf dikmeden önce 1-2 ayda bir temizliyordum apc ile. Kılıf dikince bıraktım ama uzun vadede zarar vereceği aşikar. Tıpkı elleri sürekli el sabunu ile yıkamak ve bulaşık deterjanı ile yıkamak arasındaki fark gibi. 

Fotoda sol taraf temizlenmemiş, sağ temizlenmiş hali. 

e8894fe2-8152-47fa-abae-8a3790fd7598.jpg

c327ac2c-873a-475c-ad3f-573255d97007.jpg

Geri
Üst Alt