Manevra Frenleme Fonksiyonu

Adyk1905

Üye
İsim
şükrü
manevra frenleme fonksiyonu devre dışı uyarısı çıkıyor ilk çalıştırdığımda neden acaba>?

@Culture33 hocam ben tamamen yanlış anlamışım 😁

Moderatör tarafında düzenlendi:
@Culture33 nerden anladınız hocam frenleme yapmadığını frenlemenin de bir kapasitesi var esp devreye girmese esp hatası alırsınız
Yaya çarpma veya ACC olayı değil. ESP'den falan bahsetmişsiniz.

Benim söylediğim manevrada sabit duran trafik konilerine doğru ön veya geri gidiyorum, mesafe minimuma inince frenlemesi gerekiyor ama benim araç çarpıyor :)  Youtube'den baktığımız da sadece bir adet koni de bile frenliyor.

Hani yanlış biliyor isek doğrusunu öğrenmek isterim.

Moderatör tarafında düzenlendi:
@Culture33 Hocam Bendede Aynı Araç var takır takır çalışıyor üstelik cidden çok işe yarıyor kaç kere kazadan kurtardı beni biraz korkutuyor ama baya iyi başka araca binemez oluyorsun o derece iyi bi baktırın bence

Hocam geçen gün yanlışlıkla geri vitese geçirdim ve arkadaki araca vurmadan fren yaptı indim baktım bir parmak kalmış Allahtan böyle bir özellik varda hasarsız bir şekilde kurtuldum.

Aracinda park manevra sistemi olan bir arkadaşımız vcds ile autoscan yapip bana gonderebilir mi rica etsem

@Culture33 Hocam Bendede Aynı Araç var takır takır çalışıyor üstelik cidden çok işe yarıyor kaç kere kazadan kurtardı beni biraz korkutuyor ama baya iyi başka araca binemez oluyorsun o derece iyi bi baktırın bence
Akşam tekrar deneyeyim, sizde ki çalıştığında direksiyon konumu, hız ve nedir.

Benim tecrübelerim şu şekilde hocam, öncelikle öyle her yaklaşmaya otomatik fren yapmıyor. Eğer ayak frende usul usul yaklaşırsanız tamponu yapıştırsanız bile fren yapmıyor kontrollü hareket ettiğiniz için, fakat belirli bir hızın üstünde yakalaşırsanız (sanırım 5-10 km gibi) ya da frene basmadan ve 10 km altında bir hızla yaklaşırsanız bu durayamayacak deyip frene yapıştırıyor. aYardımcı olabildiysem ne mutlu bana

Merhaba arkadaşlar,2017 model makyajlı golf dsg higline aracımda aynı uyarıyı(manevra frenleme fonksiyonu devre dışı) ben de bu sabah aracı çalıştırırken aldım.Konuyla ilgili bilgi sahibi arkadaşların yardımını bekliyorum.iyi günler

Geri
Üst Alt