Benzine 19 kuruş indirim (Motorinle arasındaki fark 5 kuruşa düşüyor)

AhmetCakmak

Yönetici
İsim
Ahmet Çakmak
PÜİS motorine 22 kuruş benzine ise 19 kuruş indirim yapılacağını duyurdu. Benzindeki indirimin pompa fiyatına yansıyacağı için motorinle arasındaki 5 kuruşa düşecek.

Benzin ve motorin fiyatlarına indirim geliyor.

Petrol Ürünleri İşverenler Sendikası Başkanı İmran Okumuş, "20 Kasım salı gününden geçerli olmak üzere benzin ve motorinde indirim bekliyoruz" dedi.

İndirim motorinde 22 kuruş, benzinde ise 19 kuruş olacak. Benzindeki indirim pompa fiyatlarına yansıyacak.

Yapılan indirimle birlikte benzin ve motorin arasındaki 25 kuruşluk fiyat farkı 5 kuruşa inecek.

Dizel aracı olanlara Allah sabır versin. Bekle bekle düşmedi fiyatları.

Çevremdeki birçok dizel araç kullanan tanıdıklarımın yakıtı benim araçla aynı ve hatta bazılarında daha yüksek bile. 

İlk defa benzinli aracım olduğu için sevindim şu aralar

@Kysr038 pek çok AB ülkesinde çevre nedeniyle dizel daha pahalı ama türkiyede dizelin yüksek olması ekonomiyi doğrudan etkiler en basitinden pazara yansır antalyadan pottakalı kamyonla getirirsen olacağı bu. Keşke ülkeyi demir ağlarla örseydik ama ..yapmadık

Benzin dizel arasında ki makas bu kadar kapanmamıştı sanki,

Bu gidişle Dizel yakıt Benzin fiyatlarını geçer  >:

@Ender asıl sıkıntı şu hocam bu adamlar 20 bin farkla dizel satmaya devam edebilecekler mi bence zor şirketler ve ticari araçlar hariç zor bundan sonra 1.6 tdi almak yerine 1.0 almak daha mantıklı

Pek litre fiyatına bakmıyorum ama bir depo ile 900-1000 km gidiyorum ona bakıyorum. O yüzden 1.6 TDI 😉

Benzinde ki fiyat düşüşü nün Dizel de olmamasının sebebi, Dizel deki fiyat artışını ÖTV ye yansıtmaları, Benzin düşüyor Dizel düşmüyor un  nedeni Dizel in ÖTV ye olan borcu nun bitmemesi Dizel in ÖTV ye olan borcu bitince düşecek inşaallah.  s=s20  ..

Geri
Üst Alt