Led Stop Tavsiyesi

Align

Üye
İsim
Batuhan
Evet arkadaşlar led stoplara geçme evresindeyim. Fakat seçenekler biraz fazla, sizin fikirlerinizi de önemsiyorum. Ender elektronikte orjinal ürün 3100 tl , magnetti marelli markası 2650 tl ve son olarak trow marka 1900 tl. Doğuş oto yu aradım fakat ulaşamadım, onlardan da bir fiyat alacağım. Sıfır almak tercihim çünkü kaskoya işletmek için fatura gerekebilir. Birde ikinci el led stopların içindeki ledlerin patlak olması gibi bir durum söz konusu oluyor mu? Teşekkürler.

Her zaman orj üründen yanayım, replikalarda ledler patlayabiliyor veya pır pır yapabiliyor bir kaç araçta gördüm.500-600 lira için ben asla orj. olmayan mal takmazdım.

Trow markayı önermem hocam.

Yetkili servislerde fiyat 3000-4000 TL arasında.

2. el led stoplarda led patlamasına vs henüz denk gelmedim. Orjinal olup herhangi bir kırık,çatlak veya onarım yoksa kolay kolay ledler patlamaz. Şuan 2.el 1600-1700 lira civarına bulmak mümkün. Sıfır alayım başım ağrımasın derseniz Magnetti Marelli almak mantıklı.

Peki arkadaşlar trow ve ikinci eli eledik. 2600 tl ye magnetti marelli mi? 3100 tl ye orjinal ürün mü? Magnetti marelli markasını orjinal ile birebir aynı diyorlar. Bu orjinal stopları yapan marka hakkında bilginiz var mı? Valeo mu magnetti marelli mi?

Moderatör tarafında düzenlendi:
Peki arkadaşlar trow ve ikinci eli eledik. 2600 tl ye magnetti marelli mi? 3100 tl ye orjinal ürün mü? Magnetti marelli markasını orjinal ile birebir aynı diyorlar. Bu orjinal stopları yapan marka hakkında bilginiz var mı? Valeo mu magnetti marelli mi
Orjinal ürünü magnetti maralleli üretiyor. Ama vw ürettiği gibi kalitede mi dışarıda satılanlar benim her zaman kafamda soru işareti. O yüzde 500 tl fazla verilip orjinal tercihim olur

Peki arkadaşlar trow ve ikinci eli eledik. 2600 tl ye magnetti marelli mi? 3100 tl ye orjinal ürün mü? Magnetti marelli markasını orjinal ile birebir aynı diyorlar. Bu orjinal stopları yapan marka hakkında bilginiz var mı? Valeo mu magnetti marelli mi?
Magnetti Marelli Ferrari’den VW’ye kadar çoğu markaya fabrikasyon üretim yapan İtalyan bir firmadır. Fiat grubuna ait olduğu için o gruptaki araçlara direkt üretim yaptığını biliyorum fakat VW’ye üretim yapıyor mu bilmesem de oldukça kaliteli ve neredeyse her çeşit VW grubu parça üretimi yapmaktalar. Yani orjinalden pek farkı yok. Belki 2400-2500 lira civarına bulabilirsiniz. Bu da 600-700 lira fark demektir. Bence sıfır led stop için 3100 TL vermek mantıklı değil. Sonuçta bu stoplar çıkalı neredeyse 5 sene oldu. Üstelik 2.elde değerinin ortalama 1600 olduğunu düşünürsek cazip gelen bir tarafı yok diye düşünüyorum. Bozulma vs kolay kolay olmaz.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Geri
Üst Alt