ANKET- Golf 7 Manuel mi? Yoksa DSG mi?

Golf 7 manuel mi tercih edersiniz yoksa dsg mi?

• Manuel

Kullanılan: 147 39.8%
  • Dsg

Kullanılan: 184 49.9%
  • Keşke başka otomatik vites seçeneği olsa

Kullanılan: 38 10.3%

• Kullanılan toplam oy
    369
Makyajlı Golf 7'de yeni bi DSG gelicek mi? Yoksa 2012'deki DSG ile devam mı ? Ve de DSG hala sorunlu bir sistem mi ?

Şu an 2016 TDI DSG bir 7 kullanıyorum ama kendi aracımı manuel almak istiyorum bir önceki 7'm de manueldi. Tık Tık kemikli geçişler çok hoşuma giderdi :)  DSG hala korkuyorum ve hafif yokuşta kararsız kalıp 1. vites mi 2. vites mi ya da yokuş çıkarkan devir düştükçe 6 dan 5'e atıyım mı atmıyım mı kararsızlığı ve o aradaki huzursuzluk beni rahatsız ediyo. Ama manuel de bu yok. Ayrıca bir keresi TAG'da seyrederken neredeyse Adana'dan Diyarbakır'a 6. viteste geldim, yani gerçekten neredeyse hiç vites değiştirmedim. çok kolay devirlenen ve aracı toparlayan bir manuel keyfi var Golf 7'nin. Sadece tünel içinde bir ara TIR'ın arkadasında seyretmek zorunda kalınca adeta 6. viteste unuttuğum aracı kademeli olarak 2. vitese düşürmek zorunda kaldım. Belki de TIR önümden çekilce tekrar gaza yüklenerek vites değiştirmeden yola devam edicektim. Manuel Golf bu kadar keyifli ve rahatıı.. 

Hala kararsızım.. :/

Makyajlı Golf 7'de yeni bi DSG gelicek mi? Yoksa 2012'deki DSG ile devam mı ? Ve de DSG hala sorunlu bir sistem mi ?

Şu an 2016 TDI DSG bir 7 kullanıyorum ama kendi aracımı manuel almak istiyorum bir önceki 7'm de manueldi. Tık Tık kemikli geçişler çok hoşuma giderdi :)  DSG hala korkuyorum ve hafif yokuşta kararsız kalıp 1. vites mi 2. vites mi ya da yokuş çıkarkan devir düştükçe 6 dan 5'e atıyım mı atmıyım mı kararsızlığı ve o aradaki huzursuzluk beni rahatsız ediyo. Ama manuel de bu yok. Ayrıca bir keresi TAG'da seyrederken neredeyse Adana'dan Diyarbakır'a 6. viteste geldim, yani gerçekten neredeyse hiç vites değiştirmedim. çok kolay devirlenen ve aracı toparlayan bir manuel keyfi var Golf 7'nin. Sadece tünel içinde bir ara TIR'ın arkadasında seyretmek zorunda kalınca adeta 6. viteste unuttuğum aracı kademeli olarak 2. vitese düşürmek zorunda kaldım. Belki de TIR önümden çekilce tekrar gaza yüklenerek vites değiştirmeden yola devam edicektim. Manuel Golf bu kadar keyifli ve rahatıı.. 

Hala kararsızım.. :/
Neredeyse ilk hareketi 2. vitesle yapmaya çalışması dışında söylediklerinizin hiçbirini yaşamadım. :)

Ama manuelci olarak şartlar el verse bende manuel alırım.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Tabi bu arada ben DSG kullanmayı bilmiyo da olabilirm :O

Yoo hayır, ben gerçekten bilmiyo olabilirm :)  Ne zman nerde ne kadar gaz vermem gerektiğini ayarlayamıyo olabilirm :)  Bununla ilgili bir şeyler duymuştum ST'den, "millet DSG kullanmayı bilmiyor !" şeklinde bişiler söylemişti. 

Bir de bir VW servis elemanının sözü vardı 2013'te yine bir forumda okuduğum: " Almanlar 30.000 TL'ye araba yapıyolar, bizimkiler burda 80.000 TL'ye satıyolar; sonra da müşteri gelip, 30.000 TL'lik arabadan 80.000 TL'lik kalite/sağlamlık vs. bekliyoloo !!!" diye :)

İyi akşamlar ,

Dsg iyidir an itibariyle 45.000 km yol gittim saat gibi maşallah.

Diğer olumlu yanı ise araba ? kullanırken sevgili veya eşinizin elini rahatça tutabilirsiniz. ??

Ben tercihimi mecburen ikinci el manuelden yana kullandim.5-10 km kadar b7 passat tdi dsg ve golf 1.4 tsi dsg surme sansim oldu.cok guzeldi..sans diyorum bence dsg sahibi arkadaslar cok sansli grcekten ama dsg alinacaksa maddi imkanlar uygunsa sifir alinmali +garanti uzatimi ile birlikte 5 yil sorunsuz agiz tadiyla binilmeli diye dusunuyorum

Risklerini bildiğim halde her şartta dsg diyorum.Yalnız şöyle bir durum var.Genç araca gücü yeten birisi olarak bunu söylüyorum.Yoksa 8-9 yaşında bir dsg almaktansa eski sistem tork konvertörlu bir japona binmeyi tercih ederim.

Forumdaki dostlar sayesinde DSG aldim, iyiki almisim :)  Tesekkurler herkese.

İstanbul trafiğinde otomatik şart DSG püf noktalarına dikkat ederek kullandığımız taktirde sorun yaşatmaz.

7'ye neden ZF tam otomatik takmaz VW acaba (?) Ağırlık artar diye mi (?) Önden çeker diye mi (?)

Hocalarım manuel kullanıyorum istediğim zaman ani hızlanmalar yapıyorum sanjiman ısındı aman sorun çıkar bir şey olurumu acaba diye hiç aklıma gelmiyor. Tabi tercih meselesi ama passat alacak olsam otomatik düşünürdüm. Golf spor araba 👍🏻

Hocalarım manuel kullanıyorum istediğim zaman ani hızlanmalar yapıyorum sanjiman ısındı aman sorun çıkar bir şey olurumu acaba diye hiç aklıma gelmiyor. Tabi tercih meselesi ama passat alacak olsam otomatik düşünürdüm. Golf spor araba [emoji1303]
Golf R da spor araba Ama TR de sadece DSG var Hocam unutmamak gerekir bu detayı.

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

@kerimaslan27 otomatik araç candır trafikte özellikle, isterseniz manuel olarakta kullanabilirsiniz direksiyondan f vites değistirme seçeneği harika deneyimle sabittir.  :sofor:

Geri
Üst Alt