ANKET- Golf 7 Manuel mi? Yoksa DSG mi?

Golf 7 manuel mi tercih edersiniz yoksa dsg mi?

• Manuel

Kullanılan: 147 39.8%
  • Dsg

Kullanılan: 184 49.9%
  • Keşke başka otomatik vites seçeneği olsa

Kullanılan: 38 10.3%

• Kullanılan toplam oy
    369
Araba kullanmayı manuel viteste öğrendim uzun süre manuel vites kullandım, manuel kullanırken de otomatik vitesli aracın zevksiz eğlencesiz olduğu kanısındaydım. Fakat hiç de kullanmamıştım. 15 - 20 gün otomatik kullanma imkanım oldu. kullandıktan sonra tüm fikrim değişti. Bir de bu araç tam otomatik, DSG bile değildi yani. Artık diyorum ki banko DSG.

Kesinlikle Türkiye'de yaygın bir kanıdır, ki benim de düşüncem kesinlikle öyleydi, "manuel kullanmazsan arabanın zevki çıkmaz" diye düşünenlerin başında geliyordum. İlk arabam Punto Tiptronic vitesti. Onda bile bu kadar zevk aldıktan sonra hanıma DSG Beetle aldık. İlk DSG ile tanışmam böyle oldu. Punto'nun manuel vites değiştirir gibi olan "otomatik" vitesinden sonra nasıl bir nimetle karşı karşıya kaldığımı bilemedim. Sonrası da zaten malum DSG Golf yolda :mad:   :( '

ismailglf dedi:
Araba kullanmayı manuel viteste öğrendim uzun süre manuel vites kullandım, manuel kullanırken de otomatik vitesli aracın zevksiz eğlencesiz olduğu kanısındaydım. Fakat hiç de kullanmamıştım. 15 - 20 gün otomatik kullanma imkanım oldu. kullandıktan sonra tüm fikrim değişti. Bir de bu araç tam otomatik, DSG bile değildi yani. Artık diyorum ki banko DSG.

eyo_men dedi:
5 dakikada alışıyosun  8D &:  s=s15

DSG kullananın bir daha manuelden zevk alacağını düşünmüyorum  :( '
Ben varım  &: otomatik şanzımanlarda dururken veya park manevralarında kendiliğinden hafiften gaz vermesini hiç sevemedim, frene az basıyorsun araç daha kuvvetli ileri gitmek istiyor, fazla yaklaşamıyorum Golfle park manevrası yaparken öndeki/arkadaki araca, manuelde ne güzel debriyajla ayarlıyorsun kendin ne kadar gidebileceğini, ama sıkışık trafikte elbet dsg ayrı keyif ve büyük rahatlık, oyum manuele :D
1 senedir alışamadım  8D

Kronik prblemleri olmasa, tabiki DSG ama düzelene kadar Manuel :) açıkçası bi dünya fark vereceksin ve vites kutusunda sıkıntı çıkacak korkusu ile yaşayacaksın.. şuan için gereksiz masraf.

eyo_men dedi:
Kesinlikle Türkiye'de yaygın bir kanıdır, ki benim de düşüncem kesinlikle öyleydi, "manuel kullanmazsan arabanın zevki çıkmaz" diye düşünenlerin başında geliyordum. İlk arabam Punto Tiptronic vitesti. Onda bile bu kadar zevk aldıktan sonra hanıma DSG Beetle aldık. İlk DSG ile tanışmam böyle oldu. Punto'nun manuel vites değiştirir gibi olan "otomatik" vitesinden sonra nasıl bir nimetle karşı karşıya kaldığımı bilemedim. Sonrası da zaten malum DSG Golf yolda :mad:   :( '

Aynen Hocam, ben de peugeot 206 tam otomatikle bundan sonra artık otomatik dedim. Onun üzerine DSG benim için uzaya çıkmak gibi birşey oldu. Tabiki tercih meselesi. Kullanıp da beğenmedim diyenlere de saygı duyarız.

Dsg şanzımanlı Leon,rapid,polo ve Octavia modellerinden her birini en az 300 en çok 700 km kullandım ve hepsindende memnun kaldım sürüş keyfi çok iyi rahatlığını söylemeye gerek yok ama dsg şanzımanların sürekli duyduğumuz sorunları ve kendim gözlemlediğim cam açıkken düşük hızlardaki sesler beni korkutuyor sağlam bir yapıda olmadığı izlenimi veriyor bundan dolayı oyumu manuelden yana kullanıp inşallah alacağım golfü de manuel tercih edeceğim.

bende hep dsg alacagımı aracı doldururum diye düşündüm

ama hepsini alacak param olsaydı heralde dsg almakdan cekinmezdim

hic olmazsa sol ayagım biraz rahat ederdi

:mad:

paran varsa dsg arkadaş. Ben hiç düşünmezdim. Fakat led farlar sunrof metalik renk keyless bluetoothlu  telefon ve müzik sistemi ve istediğim renk benim vazgeçilmezim olduğu için mecburen dsg çıkartıldı. Şuan bile yanlış karar vermiş olduğumu düşünüyorum aracı alalı 4 gün oldu, manuel vites kullandığım en iyi vites ama yinede dsg olsaymı  diyorum birkaç sene sonra golf 8 le birlikte kesin dsg alırım diyorum.

Valla yaklaşık bir yıldır ve ~30,000km'dir manuel versiyonu kullanıyorum, gayet memnunum. Şiddetle tavsiye ederim ;)

Ben olaya f/p olarak bakiyorum. Manuel ve dsg arasinda 9400 tl fark var. Buna risk almamak icin garantiyi koydugunuzda fiyat ucuklayici oluyor. Iste buradaki kritik soru da su oluyor? Bu kadar fark icin deger mi? Onculugunu dogusun yaptigi kaziklama politikasi biz Turklere ozel yapilmis. Diger markalarinda tabi assgi kalir yani yok ama dsg de daha fazla. Sirf bi yuzden otomatik vites icin 10.000 tl fark hayatta vermem. He parasi olup da "ben rahatima bakarim isterse 20.000 veririm" diyen arkadaslara da saygim sonsuz. Sonucta tercih tabi ama bana gore bu fark cok uzun donen bir benizine verilecek para olacak gozuyle bakiyorum.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Ben olaya f/p olarak bakiyorum. Manuel ve dsg arasinda 9400 tl fark var. Buna risk almamak icin garantiyi koydugunuzda fiyat ucuklayici oluyor. Iste buradaki kritik soru da su oluyor? Bu kadar fark icin deger mi? Onculugunu dogusun yaptigi kaziklama politikasi biz Turklere ozel yapilmis. Diger markalarinda tabi assgi kalir yani yok ama dsg de daha fazla. Sirf bi yuzden otomatik vites icin 10.000 tl fark hayatta vermem. He parasi olup da "ben rahatima bakarim isterse 20.000 veririm" diyen arkadaslara da saygim sonsuz. Sonucta tercih tabi ama bana gore bu fark cok uzun donen bir benizine verilecek para olacak gozuyle bakiyorum.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Ben aracı haddinden fazla doldurdumki Golf ayrı bir araç bakmayın 100 bin tl üzeri verdiğimiz için millet tepki veriyor audi bmw gibi arac alsaydınız diyor ancak onları bu sekilde bu fiyata dolduramayız ben dsg alma ımkanım vardı 2 gunde vazgectım arıza hakkında cok seyler okudum ve sehrımın trafıgı fazla yogun degıl vıtesle oynamak guzel bırsey hee ıcımde kalan tek sey 7 vıtes bambaskadır o ayrı :D

Geri
Üst Alt