ANKET- Golf 7 Manuel mi? Yoksa DSG mi?

Golf 7 manuel mi tercih edersiniz yoksa dsg mi?

• Manuel

Kullanılan: 147 39.8%
  • Dsg

Kullanılan: 184 49.9%
  • Keşke başka otomatik vites seçeneği olsa

Kullanılan: 38 10.3%

• Kullanılan toplam oy
    369
9000 tl fiyat farkı ve patlamaya müsait binlerce kişinin dasg problemi göz önünde bullundurulmalı. Rahatlık konusunda şüphe yok. Manuel kullanabiliyorsanız eğer her zaman için manuel...

2012 de üretilen bir sanzuman ve hatası 2015 de nasıl hala düzeltilemedi ilginç

Myvzz dedi:
Ben aracı haddinden fazla doldurdumki Golf ayrı bir araç bakmayın 100 bin tl üzeri verdiğimiz için millet tepki veriyor audi bmw gibi arac alsaydınız diyor ancak onları bu sekilde bu fiyata dolduramayız ben dsg alma ımkanım vardı 2 gunde vazgectım arıza hakkında cok seyler okudum ve sehrımın trafıgı fazla yogun degıl vıtesle oynamak guzel bırsey hee ıcımde kalan tek sey 7 vıtes bambaskadır o ayrı :D
Hocam etrafınızda bmw Audi al diyenlerin fiyatlardan haberi yok ki oyle diyorlar. Hele ki donanım konusunda hic haberleri yok. Bende sizinle hemen hemen ayni sipariş verdim fiyat evet 100 binlere geldi ama bmw gittiğini zaman sadece m paket alin başka hic bir sey istemiyorum dedim 124 bin lira dediler direk ciktim. Ayrıca soyle bir seyde var ki benim boyum cok uzun denebilecek bir seviyede degil 1.80 fakat dizlerim direksiyon değiyor rahat olamıyorum araçta. Arka taraf cok dar daha bir suru şey. Aralarında en iyi yine golf ve Türkiye'de en cok tutulan araç yine golf ondan açıkcası bir gram şüphem yok. Bir tek aklimi karıştıran a3 sedan oldu ama oda yine fiyat olarak 120 bin geliyordu ondan yine en iyisi golf. Hayırlı olsun hocam en dogru karsri vermişsiniz.

Tartışmasız mümkünse DSG. iş icabı manuel araç kullanıyorum kendi aracım dsg, arada sürüş konforluğu rahatlığı bakımından muazzam fark var, alıştığınız zamanda manuele dönülmesi zor gözüküyor, dsg için sorunlu/sıkıntılı haberlerine ise kulak asmayın, bakımları tam anlamıyla yapılmış normal şartlarda kullanıldığında 100000 km ye kadar sıkıntı yaşamamış dsg kullanıcıları biliyorum tanıyorum.  en yakın arkadaşım aralık 2014 te dsg li octaviasını aldı ve su anda 43000 km de aracı ve herhangi bir sıkıntı yaşamadı dsg ile ilgili, biraz kullanım birazda şans sanırım dsg konusu.

Bende manuelden yana kulanıyorum oyumu, ama act golf için belki alınabilir :) Ama bana sorarsanız aradaki farkı marakesh deri döşeme ve  discover pro'ya vermek daha mantıklı gibi, sanki dıştan gelen bir para gibi &:

(Satarken manuel fiyatına satacaksınız) Manuel fiyatına dsg mi manuel mi diye sorsak manuel diyenlerin yüzde 90 ı dsg alırım der. Yani bozulur şu bu diyenler aradaki 10 binden dolayı almıyor çoğu zaman  :'(

1.2 Jetta ve 1.2 Golf'üm var.. Jetta manuel ve Golf DSG..

Hiç şüphesiz DSG.. Hem sürüş konforu, hem yakıt tüketimi açısından DSG bir numara.

Jetta'nın debriyaj pedalı çok yumuşak vs, ama... Sonuçta kafa yormak gerekiyor kullanırken...

DSG üstüne şanzıman tanımam.. İcat edene teşekkürler..

Kendi aracim manuel ancak istanbulda dsg sart.

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

DSG şanzıman hiç kullanmadım, ancak megane 2'm otomatikti ve tahminimce dandik bir otomatik olmasına rağmen (Hiç anlamam çeşitlerden) her daim bir adım öndedir bana göre otomatik. Tamam bazen vitesi elle atmak falan insana güzel duygular hissettiriyor ancak yolda geçirdiğimiz zamanın %90'ında ne yazık ki değil.

Oyum otomatik şanzımana  :) Fiyat farkından etkilenip alamayanlardanım  s=bilmem

Uzun yıllar boyunca manuel araç kullandım. Otomatik araçla bundan bir önceki aracım olan golf 4 le tanıştım. Şu anki aracımı da dsg aldım. Alırken fiyat mevzusu çok kafama takıldı. Yalnız aracı eşimde kullandığından ve trafikte çok rahat ettirdiğinden dolayı dsg aldım. Pişman değilim. Oyum dsg ye.

Aracım manuel. Fakat DSG'de büyük rahatlık. İmkanım olsa DSG alırmıydım bilmiyorum. Büyük bir olasılıkla almazdım.

Tercih MANUEL.

Araba kullanmayı öğrendiğimden beri manuel kullandım. 50 gün öncesine kadar. 50 gün önce DSG ile tanıştım ve oyum DSG ye.

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

yaklaşık 7 yıldır araç kullanıyorum (yaşım 24) bu yaşıma kadar manuel kullandım hiç bir şikayetim yok. otomatik hiç kullanmadım muhakkak keyfi başkadır. boşuna o kadar para verilip alınmıyor elbet ama uzun yolda önünde araç varsa sollarken bi anda 4 den 3 e atmak daha seri gibi geliyor bana (dsg hiç kullanmadım) ayrıca kafama takılan bir soru daha var dsg neden 7 ileri oluyor da manuel 6 ileri (1.6 tdi,1.4,1.2 tsi motorlar) onu da anlamış değilim. kısa bir not daha vermek istiyorum. babamın aracı 2011 model c180 kompressor manuel özel olarak manuel istedi. oyumu manuele veriyorum :)

Moderatör tarafında düzenlendi:
Evet dsg rahatlık,kolaylık,mükemmel varyasyonlara sahip,kulakçıklar ayrı bir dünya......

Ama yine de ben manuel fanatiğiyim elimde olsaydı manuel şanzumanlısını alırdım...

mehmet_07 dedi:
yaklaşık 7 yıldır araç kullanıyorum (yaşım 24) bu yaşıma kadar manuel kullandım hiç bir şikayetim yok. otomatik hiç kullanmadım muhakkak keyfi başkadır. boşuna o kadar para verilip alınmıyor elbet ama uzun yolda önünde araç varsa sollarken bi anda 4 den 3 e atmak daha seri gibi geliyor bana (dsg hiç kullanmadım) ayrıca kafama takılan bir soru daha var dsg neden 7 ileri oluyor da manuel 6 ileri (1.6 tdi,1.4,1.2 tsi motorlar) onu da anlamış değilim. kısa bir not daha vermek istiyorum. babamın aracı 2011 model c180 kompressor manuel özel olarak manuel istedi. oyumu manuele veriyorum :)
Hocam 7 ileri yapılmasının sebebi aracın daha dusuk devirlerde seyretmesi icin. Yanı kısacası ekonomi icin var 7. vites.

Geri
Üst Alt