golf 7.5 kaloriferi

İsim
golf7.5
merhaba değerli golftutkusu üyeleri 2017 model 18 bindeki aracımın kaloriferi ile ilgili değerli görüşlerinize ihtiyacım var birkaç gündür dikkatimi çeken bir durum 

araç high line climatronic mevcut klimayı sadece hı seviyesinde calıltırdığımda sıcak hava üflüyor ve bunu ara ara yapıyor yani 29 dayken derece arada soğuk üflüyor a/c falan kapalı 

genelde dururken oluyor acaba bu bir sorun mu veya aracın bilmediğim bir özelliğimi yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim :)

Kendi aracımda (golf 7.5 ) ilk çalıştırdığımda soğuk üflüyor kısa süre sonra sıcak hava üflemeye başlıyor . Motor suyunun sıcaklığı ile alakalı bi durum eğer motor suyunuz sıcaksa ve soğuk üflüyorsa bir sıkıntı vardır

merhaba değerli golftutkusu üyeleri 2017 model 18 bindeki aracımın kaloriferi ile ilgili değerli görüşlerinize ihtiyacım var birkaç gündür dikkatimi çeken bir durum 

araç high line climatronic mevcut klimayı sadece hı seviyesinde calıltırdığımda sıcak hava üflüyor ve bunu ara ara yapıyor yani 29 dayken derece arada soğuk üflüyor a/c falan kapalı 

genelde dururken oluyor acaba bu bir sorun mu veya aracın bilmediğim bir özelliğimi yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim :)
araç ısınana kadar soğuk üflemesi normaldir. Motor sıcaklığı ile size de sıcak hava verebilir :)

Motor sıcakken bunlar oluyor hocam mesela uzun yolda gidiyorum 29 derecede sıcak üflerken Benzinlikte duruyorum 2 3 dk normal hava veriyor yola çıkınca normale dönüyor 

@ceyrekmuhendis1 hocam a/c açmanız lazım açmazsanız tesisattaki sıcak hava gelir motoru kapatınca tesisat soğur soğuk gelmeye başlar sürekli sıcak hava için a/c ve motorun açık olması lazım.

sıcağı geç üfleme erken üfleme halihazırda  tartışılıyor zaten ama,  

golflerin   yazın max. soğuk  hava üfleme beygiri de gerçekten düşük.  Evdeki saç kurutma makinesi bile daha bi cellal'li  hava üfürüyor sanki.

Moderatör tarafında düzenlendi:
@Savatage katılıyorum hocam zayıf sanırım araca daha fazla yük olmasın diye böyle tutulmuş acaba vag ile klima performansı artırılabilir mi motoru küçükse yapılacak bişey yok tabi

Görüşleriniz için teşekkür ediyorum değerli hocalarım Edirne’de öğrenci olduğumdan bu şikayetim olduğunda hava 6-7 derece civarlarındaydı soğuk havadan kaynaklı olabilir :)

sıcağı geç üfleme erken üfleme halihazırda  tartışılıyor zaten ama,  

golflerin   yazın max. soğuk  hava üfleme beygiri de gerçekten düşük.  Evdeki saç kurutma makinesi bile daha bi cellal'li  hava üfürüyor sanki.
Toyota ve nissan kliması bariz daha etkili soğutuyor

Klima ayarlarında mod seçimi vardı yanlış hatırlamıyorsam  orta hafif güçlü diye 3 seçenek vardı yetersiz geliyorsa birde güçlü modunda deneyin 

Tek bir sey soracagim,boyle yaptiginda

-Camlar acik

-Usumemek icin klima atiyorum 29 derece

-30dk turlama min...

-Bir sure sonra usumeye basliyorsunuz cunku 29 derecede soguk vermeye basliyor

-Hi yaparsaniz kavurucu sıcak geliyor ama 29.5 de ilik hava geliyor.Hi da cok sicak rahatsız oluyorsun,29.5 ve altinda da usuyorsun

Sartlar boyle ise cevabını vereceğim, degilse farkli :D

Klima ayarlarında mod seçimi vardı yanlış hatırlamıyorsam  orta hafif güçlü diye 3 seçenek vardı yetersiz geliyorsa birde güçlü modunda deneyin 
hiç haberim yoktu bundan ? az önce denedim! orta ayardaydı ilk menüyü açtığımda. Güçlüye getirdim ama? hafif orta güçlü arasında meltem/kasırga farkı gibi bi fark yok . hepsinde şiddet aynı kaldı?

neyse yazın ne adanadayım ! kışında ığdırdayım.

ankara için bu üfürme şiddeti yeterli yaz kış

yalnız ekranın üzerindeki toz neymiş öyle yaaa ? camlar açık sahra çölünden geçmişim sanki?

IMG_20181112_104509.jpg

Geri
Üst Alt