Auto Far anahtarı problemi

kartal1973

Üye
İsim
Yalçın
iyi Günler

2015 model Golf 7 Comfortline aracıma ışık/yağmur Sensörü ve Auto far Anahtarı taktırdım.  Bir kaç sorunla karşılastım.

1- Arabayı park ( stop ) edip ANAHTARI KONTAKTA BIRAKMAK KAYDI İLE  gündüz farı açık kalması

2-Arabayı park ( stop ) edip ANAHTARI KONTAKTA BIRAKMAK KAYDI İLE Arka park lambasının açık kalması

3- Zaman zaman hava kapalı iken far' ın yanmaması veya daha açık hava da yanması

4-Gündüz auto konumunda far yandığında göstergelerin de yanması gibi

Bu sorunlar Sonradan takılan ışık sensörü ve Far anahtarında normal mi acaba?

@kartal1973 Hocam 1-2 ve sorun değil normalde de öyle çalışıyor . 4 e dikkat etmedim yarın bakarım .

@kartal1973 Hocam 1-2 ve sorun değil normalde de öyle çalışıyor . 4 e dikkat etmedim yarın bakarım .
bahadırcım far sensörünün amacı bu zaten 4. seçenek için konuşuyorum. auto konumunda hava kapalı olduğunda bile gösterge ışıklarının yanması gerekiyor.

@Golf54 @mbonat  tamam haklısınız. Far yandığı zaman yansın göstergeler.

lakın gündüz far a zannımca gerek yok iken far yanıyor ve dolayısı ile göstergelerde...

az önce trafıkte far yanmıyor lakın auto konumunda göstergeler yanıyordu.

bu da diğer bir problem. Yani bana göre biraz kafasına göre hareket ediyor:)

@Golf54 @mbonat  tamam haklısınız. Far yandığı zaman yansın göstergeler.

lakın gündüz far a zannımca gerek yok iken far yanıyor ve dolayısı ile göstergelerde...

az önce trafıkte far yanmıyor lakın auto konumunda göstergeler yanıyordu.

bu da diğer bir problem. Yani bana göre biraz kafasına göre hareket ediyor:)
hocam ya ben sizi anlamıyorum yada anlatamıyorsunuz. göstergeler her koşulda yanıyor olması gerekir zaten. orjinalinde de gündüz göstergeler yanıyor.tünele girerken outo far anahtarı olmayan araçlarda göstergeler karanlık kalır ve farı açmak zorunda kalırsınız. outo far anahtarı olan bir araçta far outo konumundayken o tünele girerken göstergeler yanar.  tünelden çıkıncada göstergeler yanıyor gibi ışık olur, karanlık olmaz. farlar tünel çıkışında söner.

burada anlaşamadığımız nokta nedir?

iyi Günler

2015 model Golf 7 Comfortline aracıma ışık/yağmur Sensörü ve Auto far Anahtarı taktırdım.  Bir kaç sorunla karşılastım.

1- Arabayı park ( stop ) edip ANAHTARI KONTAKTA BIRAKMAK KAYDI İLE  gündüz farı açık kalması

2-Arabayı park ( stop ) edip ANAHTARI KONTAKTA BIRAKMAK KAYDI İLE Arka park lambasının açık kalması

3- Zaman zaman hava kapalı iken far' ın yanmaması veya daha açık hava da yanması

4-Gündüz auto konumunda far yandığında göstergelerin de yanması gibi

Bu sorunlar Sonradan takılan ışık sensörü ve Far anahtarında normal mi acaba?
hocam sonradan takılan ile orijinal arasında çalışma farkı yok. Siz sonradan taktırdığınız için çok rahat değilsiniz ama rahat olun. ;)

Herşey normal. Sadece devreye girme aralığını menüden değiştirin dilerseniz. Erken orta ve geç şeklinde seçenekler olmalı.

@Golf54 

üstadım ,  eski far anahtarımda (auto olmayan) 0 konumunda iken göstergeler yanmıyordu.

neyse tsk ederım 

sağolum

Eski anahtarınızda yanmaz. Artık sensörler karanlığı algılayarak yanıyor. Bu kötü birşey değil sizi rahatsız eden nedir?

Geri
Üst Alt