Golf 7 için Şimşek etkili xenon tavsiyesi

ahmetcann

Yeni Üye
İsim
Ahmet Can
Merhabalar Golf 7 aracımın uzun farlarına şimşek etkili led xenon yapmak istiyorum fakat hangi marka ürünleri alsam bilmiyorum.Güzel ve uygun fiyatlı ürün önerilerinizi bekliyorum  :'(

Not: Farlarım normal merceksiz far ve eski golfümden söktüğüm h7 xenonlarım kısalar için vardır.

@ahmetcann Hocam merceksiz farlara led ampullerin takılması diğer araçlar için çok tehlikeli, belki siz farkında değilsiniz ama far odaklanmadığı için karşıdakilerin gözünü alıyor. Beyaz bir görünüş istiyorsanız merceksiz farlarda halojen beyaz ampuller - diamond vision gibi- kullanabilirsiniz.

Merhabalar Golf 7 aracımın uzun farlarına şimşek etkili led xenon yapmak istiyorum fakat hangi marka ürünleri alsam bilmiyorum.Güzel ve uygun fiyatlı ürün önerilerinizi bekliyorum  :'(

Not: Farlarım normal merceksiz far ve eski golfümden söktüğüm h7 xenonlarım kısalar için vardır.
hocam bende gündüz ve uzun olan h15'leri led yaptım. benimkilerin uzunları şimşek etkili değil ama niken marka şimşek etkili diye biliyorum. gündüzler yanarken çok parlaktı onu da vagcom ile kıstırdım biraz, on numara oldu.

@murat28 hocam siz de hangi marka h15 var? Kısalarınız ne kullanıyorsunuz? Ben kısalarda halojen GE megalight kullanıyorum performansı güzel ama h15 halojenlerden hiç memnun değilim ve yerine de alternatif bulamadım, lede geçeyim diye uzun zamandır düşünüyorum.

Sizdekilerin bir de fotoğraflarını atabilir misiniz, kısa uzun nasıl görünüyor?

@Erkin Yücel  hocam N11'DEN  almıştım indirim kuponum vardı değerlendireyim demiştim. şimşek etkili diyor ama selektör yapınca yanıp yanıp sönme yapmıyor :)   

ürün bu https://urun.n11.com/led-far/replax-h15-led-xenon-4200-lumen-gunduz-farli-simsek-etkili-6000k-P246060795

kısalarda normal halojenler var, henüz h7 lere bişey yapmadım. ama philips xtreme gibi halojen ampul alıcam. merceksiz led yada xenon yapmak istemiyorum karşıdan gelenlere sıkıntı olmasın.

aracın yanına geçince foto çekerim hocam. 

kullandığınız h15 led ampuller takılınca gündüz farlarının arka kapakları kapanabiliyor mu? bazı sitelerde slim kasa diye golf 7 için özel ampuller satılıyor

@Gokalp hocam kısa h7 xenonlarım piyasadakı dandik ürünlerden değil güzel bir fiyata almıştım o zamanlar golf 5 aracımda takılıydı satarken söktük golf 5 te kullanırken aydınlatması 10 numaraydı ve karşıdakine bi rahatsızlık vermiyordu.Size hak veriyorum bazı ledler ve xenon farlar çok göz alıyor ve ayarsızlar bunun farkındayım ve asla insanları rahatsız etmek istemem.

@ahmetcann hocam istediğiniz kadar kaliteli ampul takın, o ampuller mercekli farda çalışmadıkça karşıdakinin gözünü alacak ve tehlike yaratacaktır. ya mercekli bir replika yada orijinal bixenon far alıp mevcut xenonlarınızı ona takacaksınız, ya da mevcut farlarınıza yukarıda @Gokalp hocamın dediği gibi piyasadaki beyaz halojen ampullerden takıp kullanacaksınız. (philips diamond vision, osram night breaker gibi) 

Bunun dışındaki her seçenek sizi ve karşınızdakileri tehlikeye atar. 

@murat28 hocam siz de hangi marka h15 var? Kısalarınız ne kullanıyorsunuz? Ben kısalarda halojen GE megalight kullanıyorum performansı güzel ama h15 halojenlerden hiç memnun değilim ve yerine de alternatif bulamadım, lede geçeyim diye uzun zamandır düşünüyorum.

Sizdekilerin bir de fotoğraflarını atabilir misiniz, kısa uzun nasıl görünüyor?
hocam sadece gündüzlerle olan ve uzunlar yanarken ki fotoları ekledim. gün ışığında ne kadar fikir verir bilemedim ama bu şekilde görünüyor. (kısalar beyaz halojen (philips, osram gibi) yapınca daha güzel olacaktır ) 

IMG_0476.jpg

IMG_0472.jpg

kullandığınız h15 led ampuller takılınca gündüz farlarının arka kapakları kapanabiliyor mu? bazı sitelerde slim kasa diye golf 7 için özel ampuller satılıyor
kapanıyor hocam hiçbir sıkıntı yok

@Holigan anladım hocam haklısınız o zaman kısalara dediklerinizden takıcam. Peki uzunlara hangi marka şimşek etkili xenon önerirsiniz ?

Moderatör tarafında düzenlendi:

philips alın hocam led xenon ları sadece uzuna takın ama öndekine selektör yapınca sol şeriti boşalttırır çok etkili ama uzuna takınca da açık gezmeyin uzunlarla merceksiz olduğundan karsı şeridi kör ediyor

Geri
Üst Alt