Bu zamanda Halojen farı orjinal çift U-Led'e çıkarmak..

cagaatay

Yeni Üye
İsim
Çağatay
Merhaba arkadaşlar,

Konuya hızlıca gireyim büyük ihtimal benimle aynı düşünen bir çok arkadaşta vardır. Halojen far Golf'ün gerçek güzelliğini gölgeliyor. Bu yüzden son bir kaç yıldır U-Led far için ne zaman heveslensem yakında satar bir üst segment bir şeyler alırım diye kendimi durdum. Ama malum bu zamanda araba almak zor fiyatlar uçmuş durumda bu yüzden bu hayalim suya düşmüş durumda.

Son bir kaç haftadır deli gibi U led far arıyorum replika soket sokete bir şey mi taktırsam yoksa orjinal bir şeyler mi? Forumda okuduğuma göre çoğu kişi replika pişmanlık diyor.  Ben de tam bu yüzden tamamen orjinale odaklandım. Sizinde bildiğiniz gibi 2 yöntem var;

1. Yurtdışından parça getirtmek ve tanıdık bir ustaya taktırmak

2. Burada bir yerlerde yüksek fiyatlara hiç uğraşmadan yaptırmak

• İlk yöntem ilk başta mantıklı geldi. Çünkü işim dolayısıyla çok sık Almanya'ya gidip geliyorum yavaş yavaş toparlarım parçaları dedim, ta ki aşağıdaki ilanı görene kadar.
           https://www.kunzmann.de/shop/de/fahrzeugveredelung-exterieur-golf-7-r-scheinwerfer-satz-original-volkswagen-mit-dla.htm

Farlar ve 2 tane gündüz farı kontrol ünitesinin fiyatı:1800 Euro olunca bu fikirden vazgeçmeye başladım.

•  İkinci yöntemde ise Ender Elektronik ile konuştum işlem için 14 bin lira civarı bir fiyat istediler. Apo ustanın ise kendi orjinal far getirip bu işlemi yapıp yapmadığını bilemiyorum.
Sizce bu zamanda 14 bin lira verip çift u led taktırıp bir 3-4 sene Golf kullanmak mantıklı mı?(Tüvden sıkıntısız geçmek tercihim)

maxresdefault.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
Merhaba arkadaşlar,
Konuya hızlıca gireyim büyük ihtimal benimle aynı düşünen bir çok arkadaşta vardır. Halojen far Golf'ün gerçek güzelliğini gölgeliyor. Bu yüzden son bir kaç yıldır U-Led far için ne zaman heveslensem yakında satar bir üst segment bir şeyler alırım diye kendimi durdum. Ama malum bu zamanda araba almak zor fiyatlar uçmuş durumda bu yüzden bu hayalim suya düşmüş durumda.
Son bir kaç haftadır deli gibi U led far arıyorum replika soket sokete bir şey mi taktırsam yoksa orjinal bir şeyler mi? Forumda okuduğuma göre çoğu kişi replika pişmanlık diyor.  Ben de tam bu yüzden tamamen orjinale odaklandım. Sizinde bildiğiniz gibi 2 yöntem var;
1. Yurtdışından parça getirtmek ve tanıdık bir ustaya taktırmak
2. Burada bir yerlerde yüksek fiyatlara hiç uğraşmadan yaptırmak
  • İlk yöntem ilk başta mantıklı geldi. Çünkü işim dolayısıyla çok sık Almanya'ya gidip geliyorum yavaş yavaş toparlarım parçaları dedim, ta ki aşağıdaki ilanı görene kadar.
           https://www.kunzmann.de/shop/de/fahrzeugveredelung-exterieur-golf-7-r-scheinwerfer-satz-original-volkswagen-mit-dla.htm
          Farlar ve 2 tane gündüz farı kontrol ünitesinin fiyatı:1800 Euro olunca bu fikirden vazgeçmeye başladım.
  •  İkinci yöntemde ise Ender Elektronik ile konuştum işlem için 14 bin lira civarı bir fiyat istediler. Apo ustanın ise kendi orjinal far getirip bu işlemi yapıp yapmadığını bilemiyorum.
Sizce bu zamanda 14 bin lira verip çift u led taktırıp bir 3-4 sene Golf kullanmak mantıklı mı?(Tüvden sıkıntısız geçmek tercihim)
/monthly_2018_11/maxresdefault.thumb.jpg.16298f1457dd1efa5c1669e613698763.jpg
Hocam benim de aracımda halojen farlar.

Almanya’dan bcm ve gateway getirdim. Kabloları ve seviye sensörünü de aliexpressten almayı planlıyorum 11.11 indirimiyle. Farları da basic bixenon aldım. Baya ucuZa geliyor. Toplamda malzemeleri aşağı yukarı 3000 tl ye almış olucam. Montaj da aşağı yukarı 1500 lira tutacaktır. Böyle bi şey düşünebilirsiniz. İlla u led olsun diyorsanız istanbulda far tasarım merkezi var. Basic bi xenon orijinal fara. Orijinal u led montajı yapıyor 1200tl gibi rakamlardı yanlış hatırlamıyorsam. Sadece farlar adaptif olmaz. Dediğiniz rakamlar çok yüksek. Bence o kadar para vereceğinize arabayı değiştirmek daha mantıklı olacaktır.
Son olarak replika pişmanlıktır.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Hocam benim de aracımda halojen farlar.

Almanya’dan bcm ve gateway getirdim. Kabloları ve seviye sensörünü de aliexpressten almayı planlıyorum 11.11 indirimiyle. Farları da basic bixenon aldım. Baya ucuZa geliyor. Toplamda malzemeleri aşağı yukarı 3000 tl ye almış olucam. Montaj da aşağı yukarı 1500 lira tutacaktır. Böyle bi şey düşünebilirsiniz. İlla u led olsun diyorsanız istanbulda far tasarım merkezi var. Basic bi xenon orijinal fara. Orijinal u led montajı yapıyor 1200tl gibi rakamlardı yanlış hatırlamıyorsam. Sadece farlar adaptif olmaz. Dediğiniz rakamlar çok yüksek. Bence o kadar para vereceğinize arabayı değiştirmek daha mantıklı olacaktır. 
Son olarak replika pişmanlıktır.

Hocam selamlar,

Araştırırken far tasarım merkezinin videolarını görmüştüm. Kafama takılan olay ise farı açtırıp içine u led taktırmak farda sorun yaratmıyor mu? Bir de basic bixenon farı çıkma olarak mı temin ettiniz?

Hocam selamlar,
Araştırırken far tasarım merkezinin videolarını görmüştüm. Kafama takılan olay ise farı açtırıp içine u led taktırmak farda sorun yaratmıyor mu? Bir de basic bixenon farı çıkma olarak mı temin ettiniz?
Evet hocam çıkma olarak temin ettim. Biliyorsunuz ki golf ün mercekli farları ilerleyen dönemde illa ki buğulanma yapıyor. Böyle bir durumda yeni far almaktansa benim valeo merceklerin yerine bosch marka mercek taktırmak. Böylelikle kökten çözüm olacaktır. Far tasarımı ile uğraşan ve işinin arkasında durucak sağlam bir yere yaptırırsanız sağlıklı olur hocam. Forumda orijinal tek u led far dönüşümü yapan arkadaşlar var. Onlar da farları çıkma olarak almışlardı. Çıkma tek u led farla bile 5000 tl yi aşmıştı toplam dönüşüm. Tercih sizin hocam.

Farları türkiyeden geri kalan şeyleri ( balast, bcm, gateway vs.) ebayden alırsanız daha uygun olur hocam. Kablolar aliexpresste var.

Hocam sizlere zahmet aliexpressdeki bu linkleri atma şanşınız var mı seviye sensörü kablolar yani bi takım halinde takabilmek için ilgilenen olursa sevinirim bi türlü bulamadım ben çünkü şimdiden teşekkürler 

Geçtigimiz nisan ayında halojen fardan tek u led far a yükseltme yaptım, öncelikle şunu söylemeliyim UU far maliyetlerinizi ciddi arttiracaktir , U led far’a odaklanmanızı öneririm,  u led farla birlikte adaptif farlara sahip olacaksınız, bununla ilgili konu açmıştım ve parça kodlarıda orda mevcut. Almanyaya gidiyorsanız eger uyguna toplayabilirsiniz. Montaj aşaması ya ender yada apo ustada olacak çünkü değişim yapacağınız parcalar var bcm ve gw değişiminde bileşen koruma kaldırılması gerekli , sanayide klasik elektrik işiyle uğraşan birinin yapacağı iş değil, parça kodlarında elimden geldiğince yardımcı olurum. Size tavsiyem kullanacağınız her parça orjinal olsun, orjinal parça kullanarak yaparsanız sorunsuz şekilde kullanırsınız

Öncesi

d0e704b06d804dc0b7928f4e4a8f5c4b.jpg

Sonrası

baab605f80dee38986b09e6b668dfbbd.jpg

Aynen söylediğiniz gibi golf’un duruşu halojen farlarla gölgeleniyor ne yazık ki

Ben replika U led kullaniyorum ? pismanlik nerede ben anlamadim. :)  Kisalar mercekli philips xtreme ultinon du galiba h7 led; uzunlar nighteye h7 led. gece karanlikta aydinlanma ayni sadece mesafesi bir tik kisaldi. ama genel anlamda sorun yasamadim toplam 2000 tl ye halloldu. Ben de replika yanlisi degilim ama guzel calisti

replika u ledleri kaç yıldır kullanıyorsunuz, ömrü nedir? Bilginiz var mı?

Geri
Üst Alt