Lastik durumu minik yarıklar neye işaret?

Muhammed

Üye
İsim
Muhammed
Sizce lastikler deki bu küçük yarıklar neye işaret daha 30 bin kullanıldı en fazla nasıl yorumlarsınız,değişim gerekir mi? 

Diş durumları da görüldüğü üzere 

Lastikler hankook Ventus s1 evo2

Üretim tarihleri 31/16

Teşekkürler. 

IMG_20181101_142305.jpg

IMG_20181101_142338.jpg

bence her lastikte olabilecek durum, çok derin olmadığı sürece sıkıntı yaratmaz. manevra yaparken yoldaki çakıl, taş, küçük cam parçaları vs. yapıyor böyle.

Sifir aracta dis derinligi ile ilgili bir sıkıntı yoksa kac sene degismeden idare eder diye sorsam

Sizce lastikler deki bu küçük yarıklar neye işaret daha 30 bin kullanıldı en fazla nasıl yorumlarsınız,değişim gerekir mi? 

Üretim tarihleri 31/16

Teşekkürler. 

Ekli dosyayı görüntüle 17479

Ekli dosyayı görüntüle 17478
Böyle ufak kesiklerden hiç bişey olmaz., yeter ki hava kaçmasına neden olucak derin kesikler olmasın., kentsel dönüşümde olan sokak aralarındaki binalardan ve küçük-büyük inşaat alanlarından geçmemeye çalışın

Sifir aracta dis derinligi ile ilgili bir sıkıntı yoksa kac sene degismeden idare eder diye sorsam
Fazla km yapmamış bir lastikte olsa 5 yıl sonra çatlamalar vs. özelliğini kaybetmeye başlar

Lastikler bence aracın en önemli kısımlarından olup sürekli araliklarla Basınçlarının kontrolü Diş derinlikleri sertlik yumuşaklık kaucuk özellikleri Kontrol edilmelidir. Kendim hicbir zaman 3 Yildan fazla bir tarihli lastik kullanmadım mümkünse 2.3 Yıla bir değiştirmek bana mantıklı geliyor. Elbette ekonomi önemli lakin Canımız ve sevdikleriniz daha önemli diye bu kararın arkasindayim.iyi forumlar diliyorum

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

5 yıl aynen katılıyorum. Daha fazlası zarar. 

4 yıl 40.000 km öneriliyor ama iklim şartları lastiğin özellikleri kışlık kullanımı ve en önemlisi de kullanım şekli etki ediyor. Size tavsiyem diş derinliğinin azalmasını beklemeyin zamanı gelince değiştirin ekonomik olarak baktığımda ve değiştirmekten vazgeçtiğimde hep şunu düşünürüm önümdeki aracın lastikleri iyi durumda acil fren yapıyor onun mesafesi düşük ve ben  ona arkadan çarpıyorum sırf bunun için bile değiştirmeye değer.

5 yıl sonra özelliği kaybolmaya başlar. Bence 5 yıl ideal.
bence 5 yıl olarak belirlemek yanlış olur sanırım,kullanım ve yol durumları bu sürede değişkenlik fazlasıyla olabilir diye düşünüyorum.

Üretim tarihleri 31/16

Teşekkürler. 

Ekli dosyayı görüntüle 17479

Ekli dosyayı görüntüle 17478
Bu formattaki yarıklar, üzerinden geçtiğimiz sivri ve cisimlerden, araç durduğu yerde tam manevrada lastik altında kalan çakıl taşlarından kaynaklanır. Lastikleriniz de hankook sert bir hamura sahip bazı sertlikleri ve keskinlikleri yumuşatamıyor. Bu formattaki kesiklerin derinlikleri diş dibi mesafesinden aşşağıda değilse önemli değildir.

Geri
Üst Alt