Buji değişimi

Gg037

Yeni Üye
İsim
Sadık
İyi akşamlar arkadaşlar.2015 model 1.2tsi aracım var 45xxx km de Şimdiye kadar hiç buji değiştirmedim.50000 km de yağ değişimim olacak.Bujileri değiştirmeli miyim yoksa daha zamanı var mı? Ekstradan fren hidroliğini de değiştirmeyi düşünüyorum.Bu iki konu hakkında bilgi sahibi olan arkadaşlar varsa yanıtlarını bekliyorum.İyi akşamlar

Normalde 60 bin de buji değişiyor, ben değiştirdim tavsiye ederim. Fren hidroliği de hazır servis bakımındayken değişse iyi olur.

Buji için uyarı yok diye biliyorum. Çok anlamasam da benim bujiler eskimiş gibiydi.

9284581D-48E6-4465-A842-20CAC9934884.jpeg

@alper32 fiyatları nasıl bujilerin? Hangi marka model kullandınız 

Servis NGK marka buji kullanıyor, 320 tl işçilik hariç

adamlar kazıkçı. gitmeyin arkadaşım servise buji için. buji 320 tl + işçilik olur mu? dışarıda bir tamirhanede değiştirin en fazla 150 tl ödersiniz. bu yetkili servisleri zengit ettik.

@Gg037 hocam buji değişim aralığı 4 bakım veya 60bin kmdir

@Golf54 bizim araçlarda normal buji kullanilmiyor ngk iridyum buji olması lazim servis 320 tl fiyat vermesi çok iyi int. Araştır fiyatlar 90-100 tl arası geziyor

adamlar kazıkçı. gitmeyin arkadaşım servise buji için. buji 320 tl + işçilik olur mu? dışarıda bir tamirhanede değiştirin en fazla 150 tl ödersiniz. bu yetkili servisleri zengit ettik.
Orijinal bujiler dışarda da 320 lira, daha ucuzunu bulamadım. Eğer servis bu fiyata veriyorsa daha güvenilir olduğundan tercih edilebilir. 

Orijinal bujiler dışarda da 320 lira, daha ucuzunu bulamadım. Eğer servis bu fiyata veriyorsa daha güvenilir olduğundan tercih edilebilir. 
mercedes yedek parçacıyım. orjinal buji dediğin ngk marka fotoğraflarda. ngk marka bujilerde bosch markasından sonra gelşr kalite bakımından. ngk markası yerine dışarıda bosch markasını gönül rahatlığıyla taktırabilirsiniz.

Geri
Üst Alt