Golf 7.5 Halojen Yerine Led Ampul ve Cam Tavan Görünümü

yarar42

Üye
İsim
Engin
Arkadaşlar golf 7.5 comfortline araçta bilindiği üzere sarı renk yanan halojen farlar geliyor. Bu ampulleri çıkarıp yerine halojen yada led beyaz ampul takabilir miyiz? Takarsak orjinal sarı halojenler gibi aydınlatma sağlar mı ve muayene de sıkıntı çıkarır mı kalır mıyız muayeneden. Daha önceden bu işlemi yapan var mı hangi marka ampul almalıyız hangi ürünü takmalıyız bilgi verebilecek olan var mı.

Bir diğer konu ise aynı cam tavan tonunda yeni folyo çıkmış gmg garagenin videosunda gördüm. Bu folyo ile tavanı orjinal cam tavan kadar olan kısmını kaplatsak nasıl olur? Tamamını değil sadece cam tavan olan kısmı kadar kaplatsak ruhsata vesaire işletmek gerekir mi. Bilgisi olan var mı.

kendi 7.5 aracıma led takmıştım fakat halojen farlar lede göre tasarlanmadığı için led taktığımda ışığı ayarsız bir şekilde yaydığı için karşımdakilerin gözlerini alıyordu . Benim taktığım ledler 8000 kelvindi ve yağmurda siste önümü bile göremiyordum. Ledleri sökerek philips racing vision halojen ampülleri taktım şuanlık için memnumum kesinlikle standart halojen ampüllerden güzel aydınlatıyor . Merceksiz fara kesinlikle led far tavsiye etmiyorum .

@mbonat bu aldığınız halojenler beyaz mı hocam takınca herhangi bir arıza veriyor mu ve muayeneden geçer mi. birde mümkünse farlarınız yanarken resim atabilirmisiniz

@yarar42 Fotoğraf çekildiğinde beyazımsı bir renk veriyor  ama farlarım sarı beyaz arası bir renkte 3850 kelvin olması lazım . Beyaz renk veren halojen ampüllerde mevcut , halojen veya led taktığınızda muayeneden geçer . Bu arada led ve halojen ampül arıza yakmadı 

@mbonat bu ampüllerin h4 falan çeşitleri varmış hocam golf 7.5 a uyan hangisi acaba. birde montajını kendinizmi yaptınız.

@mbonat toplamda kaç ampul almam gerekiyor hocam. sadece kısalaramı takıyoruz

Arabanızı satmayi düşünmüyorsanız ve maddi sorun yoksa eğer oem J formlu led fara yükseltin , far yikama zorunluluğu olmadığı icin bcm gateway 2 adet far otomatik yükseklik ayari icin afl beyni ve seviye sensörü gerekli. 

@yarar42 Sağ ve sol kısa farlar için toplam 2 adet genelde zaten paket olarak satılıyor paketin içinden 2 adet ampül çıkıyor . Uzun ve sis farlarımda ledler var eğer onlarıda değiştirmek istiyorsanız sisler h11 uzunlar ise h9

@mbonat farları nasıl sökebileceğime ve montaj yapacağımıza dair bir video falan varmı hocam

@yarar42 https://www.youtube.com/watch?v=beHsZMxiKHs golf mk7 için böyle bir video buldum , ben farları sökmeden yaptım . Bu arada aracın tavanını farklı bir renkte kaplatırsanız ruhsata işletmeniz gerekiyor

Geri
Üst Alt