Golf 7 Korna Meselesi

affandrs

Yeni Üye
İsim
idris
iyi günler arkadaşlar 2015 model Golf 7 sahibiyim aklıma takılan bi durum var

aracın kornasında yumusak korna yada did did gibi kısa tekrarlı korna yapamıyorum çok sert geldi bana korna bölgesi

yolda giderken kısa kornayla birinini uyarmak için denediğimde veya yolda eş dost görüyoruz selam vermek için korna çalmaya çalışıyorum adama selam değilde sövermiş gibi oluyorum

bu bir sorun mudur yoksa golflerin kornası böylemidir 

benim beceremediğim bir durum mu var?

Teşekkürler

Kornayı böyle şeyler için kullanmasanız ve gürültü kirliliği yaratanlardan olmasanız daha iyi değil mi (?)  Düşünsenize herkesin kornayla selam verdiğini, trafikte uyarı atışları yaptığını... :O

Hem de böyle dertleriniz olmaz yani korna sert miydi yumuşak mıydı gibisinden.. 

Moderatör tarafında düzenlendi:
@affandrs hocam yazınızı okurken kendimi buldum :)  bu kornalar ne yazıkki sert daha önce civic kullanmış biri olarak onun kornasına basma hissini özlüyorm 

yolda giderken kısa kornayla birinini uyarmak için denediğimde veya yolda eş dost görüyoruz selam vermek için korna çalmaya çalışıyorum adama selam değilde sövermiş gibi oluyorum
:000050-medium:   @affandrs Hocam Toyota gibi küçük enişte sesi çıkartan bi kornaya basmaktansa bizim arabaların ağır abi sesini tercih ederim.

Kornayla eşe dosta selam vermek, teşekkür etmek, çıkıyo musun demek vs  duymayınca bi daha bir daha basmak ülke insanımızın içinde bulunduğu durumu anlatıyor. Korna sağda ve solda iki adettir sağdakini çıkartır yada bağlantısını keserseniz istediğiniz sesi elde edersiniz. Sertliğinide yumuşatırlar sanayide yeterki para harcamak isteyin. 

Aynı konudan ben de muzdaripim. Mesela birisini uyaracağım dikkatli ol buradayım anlamında. Yapmak istediğim sadece örnek veriyorum "bip" ama kornaya basıp çekmemle "biiip" oluyor, yanlış anlaşılabiliyor

Çözüm değil mi burda aradığınız musakkoy kardeş ? Yazdık işte yukarıda.  Biipiniz bip olacak.  Bazılararına Biip de yetmiyor mesela onlar Zaaart yapıyor. Birde arabayı almadan önce kornasına basıp değerlendirmek lazım değil mi ? Daha fazlası için müracaat Almanya. 

Çözüm değil mi burda aradığınız musakkoy kardeş ? Yazdık işte yukarıda.  Biipiniz bip olacak.  Bazılararına Biip de yetmiyor mesela onlar Zaaart yapıyor. Birde arabayı almadan önce kornasına basıp değerlendirmek lazım değil mi ? Daha fazlası için müracaat Almanya. 
Hocam ben senden öneri istemedim durumumu belirttim. Ve bunu sana değil buraya genel belirttim. Üzerine alınma. Yazdığın üsluba dikkat et konu farklı yere gitmesin. Ben senin kardeşin de değilim buna da dikkat et. Farklı konuşursan farklı konuşurum haddini bil.

Burası ne durum bildirme yeri, nede kardeş edinme yeri. Ben senin Hocan değilim mesela ve sana kardeşim dememişim ama okuduğunu anlama, anlatma kapasite meselesi.

Korna meselesi, başka meselelere doğru gidiyor... Yapmayın yav şunu.! 

Korna golflerde hemen hemen hepsinde sert maalesef. Sebep olarakta gürültü kirliliğinin önüne geçmek, Almanya'da kimse zorunda kalmadığı sürece kornaya basmıyorlar.

Örnek vereyim, kırmızı ışıkta en önde bekliyorsunuz, yeşil yandı fakat geç fark ettiniz panikle arabayı stop ettirdiniz, arkadakiler Kornaya basmak anlayışı yerine "insanlık halidir olur" deyip sabırla 2. yeşili beklerler. Sende arkadakilere 4'lüleri yakarak ufak bi özür dilersin....  Aracı aldım alalı kornaya 10 kere bile basmamışımdır, abartmıyorum.  :)

Çalışıyor mu korna diye arada bi kontrol edin hocam

Geri
Üst Alt