major24 dedi:
Hocam burasi hakkında bilginiz var mi? (İzmir)

http://www.akmanlargrup.com.tr/ceramicpro.html

1500tl + KDV (teslim sureleri 48saat)
Fiyat fazla makul...

Yerinde gidip görmeli.

Hem malzeme hem de işçiliği

İnternette Ceramic Pro olarak aratın malzemenin kendisi 2500 liradan fazla.

Ayrıca resmi distribütörler arasında bu firma akreditasyonu olmadığı görülüyor.

Bana pek güven vermedi.

silvershadow dedi:
Hocam burasi hakkında bilginiz var mi? (İzmir)

http://www.akmanlargrup.com.tr/ceramicpro.html

1500tl + KDV (teslim sureleri 48saat)
Fiyat fazla makul...

Yerinde gidip görmeli.

Hem malzeme hem de işçiliği

İnternette Ceramic Pro olarak aratın malzemenin kendisi 2500 liradan fazla.

Ayrıca resmi distribütörler arasında bu firma akreditasyonu olmadığı görülüyor.

Bana pek güven vermedi.
Hocam yaptıkları uygulama ilgili bir video buldum.

Bu ürünlere harfiyen uyuyorlar mı bilmiyorum, p.tesi telefonla arayıp soracağım.

Ceramic Pro 9h çok küçük bir hacme sahip. Tek kutu yeterli oluyor mu bu uygulama için ?

major24 dedi:
Seramik kaplama yapılan araca kaput filmi yaptirmanin bir faydası var mi ?
Boya koruma,seramik kaplama da yaptırsanız kaput filmi(taş sıçrama riski yüksek görüyorsanız veya kafam rahat etsin diyorsanız)yaptırmanız faydalı olur.Sadece kaput değil aracın istediğiniz herhangi bir kısmına veya komple yapmakta fayda sağlar,önemli olan işi yapan yerin işçilik ve malzeme kalitesi...Yaptıracağınız yer ya bilinen(3m-sonax-ziebart vesaire)bir yer olacak ya da size referans gösterip yapacağı işi malzemeyi anlatıp, güven ve garanti verecek bir yer olmalı...Malesef sonuçta her şey paraya bakıyor...

Herşey bitti sıra geldi boya korumayı kesinleştirmeye. Genel adıyla Seramik kaplama yaptırmak istiyorum. En son İzmir - DetailingPoint ile telefonda görüştüm. Diğer görüştüğüm yerlerle kıyaslarsak en detaylı bilgiyi bu yer verdi.

Gelelim uygulamalara:

Boya koruma

1- C1 + Exov2  (1.000 TL) - Bu elendi

2- Kristal serum  (1.750 TL)

3- Kristal serum + C1 + Exov2 ( 2.400 TL)

Kristal serum 1 kat oluyormuş. fakat kristal serum kendi içinde 2 katmandan oluşuyormuş. Alt : 7h , Üst 9h

2. yada 3. seçeneklerden birini düşünüyorum. Bilgili kişilerden yorum bekliyorum.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Cam filmi için de fiyat aldım. LLumar , 2 çeşit varmış

1- ATR serisi (Ön cam dahil: 900 TL , ön cam hariç 750 TL)

2- Lati serisi (Ön cam dahil: 1250 TL, ön cam hariç 1000 TL)

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Koltuk koruma

GTECHNİQ : 300TL (4 adet 500ml ürün kullanılıyormuş)

@major24

Değerli Hocam;

Bana kalırsa Ziebart'ta yaptırın boya korumayı da cam filmini de olsun bitsin.

Yıkanma sıklığına ve yıkmada kullanılan kimyasalların durumuna bağlı olmakla birlikte her yıl yenileme yapmanız gerekiyor Ceramic Pro hariç bütün markalarda. Ziebatta bu yenileme ömür boyu garantili olduğundan 200 TL

Cam filmi de ömür boyu garantili.

Hayırlısı olsun

İzmir/Bornova Özgörkey Bmw yetkili servisi hakkında bilgisi olan var mı ? Dostumun dayısı istanbulda bu tarz işler yapıyormuş. Yanına eğitime gelenlerden biri bu yerde özgörkey'de çalışıyor ve dayı ^^ beni ona yönlendirdi. İstanbulda eğitimini aldığı Ceramic pro 9h ürününü kullanıyorlarmış ve uygulama için 48 saat verip, fiyatta indirim yaptılar.

major24 dedi:
İzmir/Bornova Özgörkey Bmw yetkili servisi hakkında bilgisi olan var mı ? Dostumun dayısı istanbulda bu tarz işler yapıyormuş. Yanına eğitime gelenlerden biri bu yerde özgörkey'de çalışıyor ve dayı ^^ beni ona yönlendirdi. İstanbulda eğitimini aldığı Ceramic pro 9h ürününü kullanıyorlarmış ve uygulama için 48 saat verip, fiyatta indirim yaptılar.
Hocam kusura bakmazsanız ne kadar fiyat çıkardılar ?

mcanerol dedi:
Hocam kusura bakmazsanız ne kadar fiyat çıkardılar ?
1400 TL. Aracım gelmeden önce, kur yüksek değildi ve akmanlar grup izmir bayiliklerine sormuştum birmot,otokoç.. onlar da aynı ürünü kullanıyorlar ve 1500 TL + KDV istiyorlardı. Gerekirse 200-300 fazla verilir yeter ki işçiliği kusursuz olsun.

major24 dedi:
İşte budur...

Gerçekten iyimiş...

Boya koruma 2 saatte bitmez.

Biten boya koruma değil de Wax olur ancak.

2 kişi 1 gün süren uygulamadır boya koruma.

Fiyat da makul.

Eğer garanti de veriyorlarsa hemen yaptırın derim.

silvershadow dedi:
İşte budur...

Gerçekten iyimiş...

Boya koruma 2 saatte bitmez.

Biten boya koruma değil de Wax olur ancak.

2 kişi 1 gün süren uygulamadır boya koruma.

Fiyat da makul.

Eğer garanti de veriyorlarsa hemen yaptırın derim.
Yaptırıyorum hocam. Cuma gününe randevu aldım. Kısmetse c.tesi akşam üstüye doğru teslim edecekler.

O değil de bizim evin çevresinde takılan 2 adet sokak kedisi var, yemek artıklarını verdiğimiz. Arabayı dün yıkamak zorunda kaldım, bu sabah bir baktım pati izleri ben buradayım diye selektör çakıyor. s=s20 s=s20 s=s20 Kedi Kaportaya çıkıp , ön cam üzerinden tavana geçmiş  1-2 dolanıp yere inmiş... Aracın altından geçse olmuyor sanki hep aksiyon hep aksiyon ...  s=s20

@major24

Bizim sokakta bir kedi var. Sadece silecekler üstünde uyuyor. Sokağa araç bırakmıyorum :)

Bizim sokakta da bir kedi vat, bir değil bir suru var ama birisi benim arabama aşık, devamlı aynı hareketleri yapıyor tavana çıkıyor önce camdan, sonra kaputtaki her zamanki yerine geri inip orada yatarken yakalıyorum, su tabancamla su sıkıp gönderiyorum. Sonra önce pati izleriyle uğraşıyorum sonra da benim kireçli sıktığım suyumun lekeleriyle

Markadan markaya veya uygulamaya göre fark nedir bilmiyorum ama aracıma vw serviste williams seramik kaplama uygulandı,5 yıl garantili olduğu yenileme gerektirmediği söylendi,su tutun sonra sonax şampuanla yıkayabilirsiniz extra bir şey gerekmez dendi,yanılmıyorsam yılda bir cilalı bişeymi uygularsınız dedi tam hatırlamadım...Şu an tek hissettiğim suyun yüzey yağlıymış gibi davranması ama kullandıkça yorum eklerim...
Aynı şekilde serviste Williams Seramik Kaplama yaptırttım bende yaklaşık 4 ay oldu üzerinde kuş pisliği olduğunda sigara külü gibi dağılıyor henüz kış olmasada çok fazla leke tutmuyor aracım hiçbir şekilde dışarıda bir yıkamacıda yıkanmadı kendim meguiarsın sarı sampuanı ve süngeri ile yıkıyorum garanti konusunda 5 yıl dediler banada ama ne kadar sürede yeniletmek gerek bilgim yok geçenlerde uzun yoldan gelince önünde oluşan sinel ve böcek pislikleride tek hamleyle çıktı önceki aracımda fırçayla zor çıkartırdım bu da sermaik kaplamanın artısı diye düşünüyorum.

@silvershadow , hocam bugün teslim alicam saat  4-5  sularinda aracimi İzmir - özgörkey BMW yetkili servisinden. Ceramic pro 9h + cam filmi (ön çam haric önler 2, arkalar 1 numara) uygulaması yapılacak.

Teslim almaya gittiğimde gözle  ne gibi kontroller yapmami onerirsiniz ? Boya da renk değişikliği, cam filminde boşluk var mi diye kontrol etmem yeterli mi ?

major24 dedi:
@silvershadow , hocam bugün teslim alicam saat  4-5  sularinda aracimi İzmir - özgörkey BMW yetkili servisinden. Ceramic pro 9h + cam filmi (ön çam haric önler 2, arkalar 1 numara) uygulaması yapılacak.

Teslim almaya gittiğimde gözle  ne gibi kontroller yapmami onerirsiniz ? Boya da renk değişikliği, cam filminde boşluk var mi diye kontrol etmem yeterli mi ?
Değerli Hocam;

Faturanızı almayı unutmayın yeter.

Ciddi ve kurumsal bir markanın çatısı altında iş yapan bir yere yaptırdığınız için ve onca para verdiğiniz için hata yapma lüksleri zaten yok. Sanayide yaptırmadığınız için risk de çok düşük. bir sorun olursa da faturanız olsun yeterli başlarına ekşimek için. Ama sanmam.. Bana kalırsa dört dörtlük iş çıkartmışlardır.

Cam filmi ne markaydı ?atladım sanırım

Filmde Hata olursa dışarıdan anlaşılmaz zaten.

Aracın içine oturun ve önce orta dikiz aynasından bakın gözünüze çarpan bir boşluk var mı diye.

Yoksa sorun da yoktur.

Keyfini sürün Golf'ünüzün..

Geri
Üst Alt