grkm dedi:
Seramik diye anılan ürünlerin gerçek adı ' Glass Coating ' olarak geçmektedir. Ilk olarak TR'ye 4 sene kadar önce geldiler ve o zamandan bu zamana kadar sektöre giren yeni firmalar ( özellikle Uzakdoğulular ) ile teknoloji büyük boyut değiştirdi.

Bu sektörün en ünlü markaları ; Gyeon, Gtechniq, Modesta, Nanolex, Aquartz , Cquartz, Carpro, Kamikaze, Echelon diye sıralanır gider. Ceramic Pro'da eski sayılabilecek başarılı firmadır. Ürünler genelde vaad ettiklerini aracın saklanma ve kullanılma ( bulunulan ortam iklimi, yıkama kimyasalları , açık/kapalı garaj durumları vs. ) gibi kıstaslara göre değişkenlik gösterirler.

Ürün kadar uygulamanın şartları ( ortam durumu, ortam sıcaklığı, nem vb ) sonuçları ciddi oranda etkiler. Ürünün yüzeye tutunması kimyasal reaksiyon ile kürleşerek gerçekleşir. Doğru koşulların yakalanmadığı uygulamalar hep sorun ve sıkıntı olarak geri dönerler.

Aracını seven bu kitle için önerim daha çok sirkülasyon döndüren uygulama bayilerinden ziyade bir tık daha pahalı olan butik uygulama servisleridir.

Istanbul için iki

İzmir ve Ankara için birer adres referans verebilirim .

İstanbul :

http://www.detailworkstr.com

http://heroicdetailing.com

İzmir :

Detailing Point

www.instagram.com/batuhanozbaltalar

Ankara :

http://www.dbydetailing.com
grm kardeşim gereken bütün doğru bilgiyi vermiş ben en iyilerden biri olarak düşündüğüm koreli gyeon mohs set aldım bende duruyor. kısa zaman da yaptıracam

Seremik korumaninda bir omur suresi var mi ? Yani 1 yil sonra tekrar yaptirma gibi filan ??

GT-N8005 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

süresi var gyeon mohs 18 ay civarı süre veriyor dikkatli yıkanırsa ve cure ara sıra kullanılırsa 2 yıl gidebilir

dtvolkan dedi:
süresi var gyeon mohs 18 ay civarı süre veriyor dikkatli yıkanırsa ve cure ara sıra kullanılırsa 2 yıl gidebilir
Dikkatli yıkamaktan kastınız ne hocam ? Süngersiz filan mi yıkamak lazim ?

Nette dolaşırken Pink Nano Car Care (Bodrum Lena) nın seramik kaplama hizmeti verdiğine denk geldim. Hemen facebook'dan mesaj attım uygulama için kullandıkları ürünler ve fiyat için. Kısa sürede cevap yazdılar. (seramik kaplama, motor koruma, ic vinil ve koltuk koruma olarak 1300 tl 0 arac ozel paketi ). Uygulama sırasında kullandıkları ürünler hakkında bilgi vermediler face'den ve bende tekrar sormadım,  En azından şimdilik

İnternet sitelerinde "http://www.pinknanocarcare.com/malzemeler/" malzemeler yazıyor. Ama bunlar ne derece kaliteli, gerçekten kullanıyorlar mı , işçilik nasıl hiçbir fikrim yok.

Yer ve uygulama hakkında bilgisi olan var mı ?

Markadan markaya veya uygulamaya göre fark nedir bilmiyorum ama aracıma vw serviste williams seramik kaplama uygulandı,5 yıl garantili olduğu yenileme gerektirmediği söylendi,su tutun sonra sonax şampuanla yıkayabilirsiniz extra bir şey gerekmez dendi,yanılmıyorsam yılda bir cilalı bişeymi uygularsınız dedi tam hatırlamadım...Şu an tek hissettiğim suyun yüzey yağlıymış gibi davranması ama kullandıkça yorum eklerim...

CMasteR dedi:
@Umut hocam serviste bu işlemi ne kadar ücret karşılığı yapıyorlar ?
Değerli Eren Hocam;

Umut Hocam müsait olunca yanıtlayacaktır eminim.

Boya koruma hediye edildi diye biliyorum.

Daha öncesinde 1700 lira istendiğini biliyorum.

Eren hocam bugün aracı ekran probleminden servise bıraktım bu arada uygulamayı sordum 3000 tl fiyat verdiler

VW Golf 7 - 2015 -1.4 TSI Highline - Tungsten gri - Manuel - Bi-Xenon LED Gündüz Sürüş Farları - Panoramik Cam Tavan

concaptain dedi:
Eren hocam bugün aracı ekran probleminden servise bıraktım bu arada uygulamayı sordum 3000 tl fiyat verdiler

VW Golf 7 - 2015 -1.4 TSI Highline - Tungsten gri - Manuel - Bi-Xenon LED Gündüz Sürüş Farları - Panoramik Cam Tavan
Hocam sorduğunuz yer neresi ? VW servisi mi yoksa umut hocamın yaptırdığı yer mi ?

mcanerol dedi:

Hocam sorduğunuz yer neresi ? VW servisi mi yoksa umut hocamın yaptırdığı yer mi ?
Hocam Bursa Doğuş oto

@CMasteR  Merhaba yanıt gecikti kusura bakmayın.Seramik kaplama hediye edildi,bakın şimdi ben de kendime şaşırdım  o an niye sormamışım ki normalde kaç paraya yaptıklarını...Şunu sordum dışarıdan anlaşmalı birisi mi gelip yapıyor dedim,olurmu hocam kendimiz yapıyoruz,bu vw nin falan filan  bişeyler dedi tam hatırlamıyorum..Kullandıkça yorum yazabilirim ama denildiği gibi etkili ve 5 yıl ömürlü ise ve de aracımızı da en az 5 yıl kullanacak isek seramik kaplama 2000 tl gibi bir rakama makul olabilir 3000tl de az bir rakam değil hani zor bir karar...

Seramik kaplama yapılan araca kaput filmi yaptirmanin bir faydası var mi ?

major24 dedi:
Seramik kaplama yapılan araca kaput filmi yaptirmanin bir faydası var mi ?
Değerli Hocam;

Yapılan boya koruma sadece boyayı kimyasal etmenlere karşı korur.

Fiziksel etkilere çok sınırlı olmak kaydıyla korur.

Söz gelimi ufak çaplı sürtmeler gibi.

Kaputa gelip kaput filmini dahi yırtan, kaputta oyuk açan taş parçalarına karşı kaput filmi gibi o da işlevsizdir.

Geri
Üst Alt