Araç şampuan sorunu

yusufacs

Katılımcı Üye

İsim
Yusuf
Arkadaşlar merabalar herkese hayırlı forumlar kazasız belasız günler diliyorum evet geçenlerde sonax ın cilalı şampuanını almıştım 35 tl civarına dolar tabi düşüktü :)  şuan 50 tl civarında satıyorlar 500ML di 2-3 Ay götürdü beni ara ara yıkadım ama açıkcası cok köpürmedi köpürmüyordur 3-4 kapat atarsanız ancak öyle köpürüyordu güzel bi parlaklık hissiyatı veriyordu ama bitti tabi şuan sizlere şunu sormak istiyorum tekrar 50 tl bi şampuan almama gerek varmı açıkcası şuan MEGUİARS ULTIMATE WASH&WAX KÖPÜKLÜ BOYA KOR. ŞAMPUAN 17748 1.4 lt Almayı düşünüyorum birde bunu denemek istiyorum 

SONAXIN BU ŞAMPUANINI KUNLLANDIM COK KÖPÜRMÜYOR SÖYLİYEYİM 3-4 KAPAKTA ANCAK KÖPÜRÜYOR AMA PARLAKLIK HİSSİYATI FENA DEĞİL 

Yada bunun mor bi şişesi var 1.89 Litre Oda 100 TL civarında bunları almaya gerek varmı yoksa 20 TL GOJO CİLALI YIKAMA ŞAMPUANIDA Var odamı iş görür sizce 

MDqNAk.jpg

]
vPMkvm.jpg

Bide bu var 15 TL Civarında

Moderatör tarafında düzenlendi:
@yusufacs Hocam genel olarak cilalı şampuanlar çok köpürmez , f/p olarak 3d wash and wax alabilirsiniz . Yeni ürünlerin sulandırma oranları çok arttı ilk başta pahalı gibi gözüksede sulandırma oranlarının yüksek olması nedeniyle ucuza geliyor .

Arkadaşlar merabalar herkese hayırlı forumlar kazasız belasız günler diliyorum evet geçenlerde sonax ın cilalı şampuanını almıştım 35 tl civarına dolar tabi düşüktü :)  şuan 50 tl civarında satıyorlar 500ML di 2-3 Ay götürdü beni ara ara yıkadım ama açıkcası cok köpürmedi köpürmüyordur 3-4 kapat atarsanız ancak öyle köpürüyordu güzel bi parlaklık hissiyatı veriyordu ama bitti tabi şuan sizlere şunu sormak istiyorum tekrar 50 tl bi şampuan almama gerek varmı açıkcası şuan MEGUİARS ULTIMATE WASH&WAX KÖPÜKLÜ BOYA KOR. ŞAMPUAN 17748 1.4 lt Almayı düşünüyorum birde bunu denemek istiyorum 

SONAXIN BU ŞAMPUANINI KUNLLANDIM COK KÖPÜRMÜYOR SÖYLİYEYİM 3-4 KAPAKTA ANCAK KÖPÜRÜYOR AMA PARLAKLIK HİSSİYATI FENA DEĞİL 

Yada bunun mor bi şişesi var 1.89 Litre Oda 100 TL civarında bunları almaya gerek varmı yoksa 20 TL GOJO CİLALI YIKAMA ŞAMPUANIDA Var odamı iş görür sizce 

]

Bide bu var 15 TL Civarında
Öncelikle şu kadarını söyliyim Meguiars 'ın bu şampuanı alabileceğiniz en başarısız şampuanlar arasında diyebilirim., Arkadaşında dediği gibi cilalı şampuanlar çok fazla köpürmezler., Bu işten anlayan birisi zaten cilalı şampuan pek kullanmaz., çünkü boşa zaman kaybıdır cilalı şampuanlar., Meguiars ülkemizde nasıl bir reklam başarısı yakaladıysa insanlar bu firmayı bu işin Nirvanası zanneder gibi bir algı oluştu. ancak Meguiars amerikada sıradan bir firmadan ibarettir., Ama buna rağmen zamanında TR de o kadar başarılı bir reklam başarısı yakaladır ki insanlar bu firmayı iyi bir firma zannediyor ama aslında tam tersi hiç alakası yok., Çok açık söylüyorum bu şampuanı para vermek demek paranızı sokağa atmaktan farkı yoktur.,

95-100 lira gibi bir fiyata şampuan satan firmalar bu işe bir dünya Ar-Ge yatırımı yapıyor., Meguiars ise uzun yıllardır aynı ürünleri ısıtıp-ısıtıp kullanıya sunan kendinden daha iyi markalar veya şampuanlar ile aynı rakama satılan bir üründen bahsediyoruz..,

O rakamlara Nanolex, Zymöl, Autoglym, Valet Pro, Adams Polishes, Sonax gibi markaların şampuanlarına bakınız nacizane tavsiyem..

Gyeon Bathe+ tavsiye ederim. Her yıkamada içeriğindeki SiO2 sayesinde hem parlaklık hemde hidrofobik etki veriyor. Bir sonraki yıkamayı daha kolay hala getiriyor. 

Aracınızın üzerindeki wax vb. ürünleri sökmediği gibi destekleyici sealant içerikli ph neutral bir ürün. 

Ben 10 lt suya 50 ml 500:1 orasınında sulandırarak kullanıyorum 15-20 yıkama civarı gidiyor kışın zor şartlarda bir miktar daha koymak mümkün. 

https://www.youtube.com/watch?v=LUOUN3SVX34&frags=pl%2Cwn

Öncelikle şu kadarını söyliyim Meguiars 'ın bu şampuanı alabileceğiniz en başarısız şampuanlar arasında diyebilirim., Arkadaşında dediği gibi cilalı şampuanlar çok fazla köpürmezler., Bu işten anlayan birisi zaten cilalı şampuan pek kullanmaz., çünkü boşa zaman kaybıdır cilalı şampuanlar., Meguiars ülkemizde nasıl bir reklam başarısı yakaladıysa insanlar bu firmayı bu işin Nirvanası zanneder gibi bir algı oluştu. ancak Meguiars amerikada sıradan bir firmadan ibarettir., Ama buna rağmen zamanında TR de o kadar başarılı bir reklam başarısı yakaladır ki insanlar bu firmayı iyi bir firma zannediyor ama aslında tam tersi hiç alakası yok., Çok açık söylüyorum bu şampuanı para vermek demek paranızı sokağa atmaktan farkı yoktur.,

95-100 lira gibi bir fiyata şampuan satan firmalar bu işe bir dünya Ar-Ge yatırımı yapıyor., Meguiars ise uzun yıllardır aynı ürünleri ısıtıp-ısıtıp kullanıya sunan kendinden daha iyi markalar veya şampuanlar ile aynı rakama satılan bir üründen bahsediyoruz..,

O rakamlara Nanolex, Zymöl, Autoglym, Valet Pro, Adams Polishes, Sonax gibi markaların şampuanlarına bakınız nacizane tavsiyem..
Teşekkür ederim yorumlarınız için peki sonax hangi şampuanını almam gerekiyor PH değerli cilasız şampuanı var 1LT Yakın 30 TL Gibi rakamlarda yeterli kalır mı ayrıca yanında hızlı cilası var onunla beraber kombineli mi alayım diyorum 

Meguiars ın bu sarı şampuanını yıllar önce 40 liraya alıyordum şimdi baya pahalandı.. :)

Ön yıkama için Valet Pro Ph Neutral Snow Foam kullanıyorum, çok iyi köpürüyor (125 TL'ye 5 Lt almıştım).
Kova ile köpükleme yaparken ise Meguiars Nxt Cilalı Şampuan kullanıyorum.
Hızlı cila için Fukupika Soft99 Spray tercihimdir, hidrofobik etkisi uzun sürüyor. 

Moderatör tarafında düzenlendi:
@yusufacs 

Hocam bende bişeyler yazayım da kafanız iyice karışsın  &:

Ben 2 yıldır bunu kullanıyorum. Güzel köpürüyor ve yıkadıktan sonra uzun süre parlaklığını koruyor. Oldukça yoğun olduğu için 10lt lik kovaya 2-3 kapak döküyorum yetiyor. 

IMG_20181022_101132.jpg

@yusufacs 

Hocam bende bişeyler yazayım da kafanız iyice karışsın  &:

Ben 2 yıldır bunu kullanıyorum. Güzel köpürüyor ve yıkadıktan sonra uzun süre parlaklığını koruyor. Oldukça yoğun olduğu için 10lt lik kovaya 2-3 kapak döküyorum yetiyor. 

Ekli dosyayı görüntüle 17545
Bunu baousda görmüştüm 20 TL Civarında bişey fiyatıda cok uygun ama sadece baosun satmasına kıllandım açıkcası :D  

@yusufacs 

Bauhausa Sonax'ın cilalı şampuanını almaya girmiştim. Fitatı tuzlu gelmişti, rayondaki temsilci bu ondan daha iyi deyince denemekten zarar gelmez dedim ve aldım. Şuan gayet memnunum

Teşekkür ederim yorumlarınız için peki sonax hangi şampuanını almam gerekiyor PH değerli cilasız şampuanı var 1LT Yakın 30 TL Gibi rakamlarda yeterli kalır mı ayrıca yanında hızlı cilası var onunla beraber kombineli mi alayım diyorum 
Sonax red summer var pH 7 yani (pH naturel) ama bu biraz yazlık kullanım için Sonax'ın hızlı cilası BSD veya Auto Finesse Finale alabilirsiniz., Şampuan için yukarda yazdığım markaların birisini alabilirsiniz., ben Zymöl Auto Wash veya bulabilirseniz Adams Car shampoo öneririm., Zymöl Auto Wash 1.420 ml. 'dir ve ultra konsantre olduğundan çok az bir miktar 15-20ml. yeterli geliyor., sizin uzun süre idare eder.

@yusufacs 

Bauhausa Sonax'ın cilalı şampuanını almaya girmiştim. Fitatı tuzlu gelmişti, rayondaki temsilci bu ondan daha iyi deyince denemekten zarar gelmez dedim ve aldım. Şuan gayet memnunum
Bende dün aldım denedim gayet iyi fiyatına göre sonax hızlı cilasıyla uyum sağladım açıkcası cilalı şampuanların bi coğunun böyle olduğunu düşünüyorum artık 90-100 tl satılanlar parayı cöpe atmak gibi bişey sanırım 

Ben kendi şampuanımı döker yıkarım daha iyi o fiyatları gördükten sonra :D

Bence bu kadarı fazla. Hidrofobik etkiler, PH lar, ön yıkamalar. Araba bu, yıka geç tüketme ömrünü. Ona vereceğin parayla eş dost sinema, konser, vb. yap anlatacak bir şeylerin olsun. 

Geri
Üst Alt