Bebekli veya Çocuklu ailelere aksesuar önerileri

yusuf

Yönetici
İsim
Yusuf
Çocuk koltuğu hakkında öneri ve fikirlerinizi buradan paylaşın arkadaşlar.

Tesekkur ederim yusuf hocam, 2. Oglum icin otokoltugu bakiyorum, diger aracim isofixli degil o yuzden golfe isofixli almayi dusunuyorum ama arti ve eksilerini merak ediyorum, deneyimli ve bu konuyuarastirmis olanlarin yardımına ihtiyacım var.. bir kac link war ...

http://www.hepsiburada.com/bolenn-hug-multi-safe-isofix-sps-oto-koltugu-9-36-kg-gri-p-AILEBLH12312G

http://www.hepsiburada.com/britax-romer-kidfix-sl-sict-15-36-kg-oto-koltugu-black-thunder-p-AILEBR2000010394

Buda yer kaplamayan yukseltici ama isofixi yok

http://www.hepsiburada.com/nania-dream-15-36kg-yukseltici-boomer-black-p-AILEAKLE362463604

golf7 tdi dsg

2+1 (bebek) ailemiz için uzun süre kullanabileceğimiz otomatik, düşük masraflı kaliteli bir araç arayışı aylardır devam ediyor.

Polo, fiesta sınıfı küçük geliyor.

Golf oldukça kaliteli bir araç.

Yaz tatili, bebek arabası koltuğu vs. sığar mı acaba, arka koltuk yolculuğu sıkıcı olur mu diye düşünürken fiyatlar inanılmaz yüksek geldi.

Ayrıca araç bulunmuyor olması, uzun vadeli teslim ve yeni zam konusu ayrıca can sıkıcı oldu ...

1.2 güçsüz kalabilir düşüncesiyle 1.4 veya dizel otomatik golf bakıyordum ancak eklentilerle fiyatlar resmen uçmuş ... [sm=s20.gif]

Araç bakmak için gittiğimde bayide bulunan tek golf satılmış ve kapıları kilitliydi. [ :D ]

Hem konuyla ilgili yorumlarınızı almak hem de acaba focus modeline mi bakmaya devam etsem diye düşünüyorum.

Aracı benim doşımda eşim de kullanacağı için, güvenlik ve çocuklu yolculukar önemli.

Araç neredeyse hergün kullanılacak ve günlük 25-35 km yol yapacak.

Yolun gidiş kısmında çok uzun olmasa da yokuşlu ve sonrasında da bozuk bir bölüm bulunuyor.

Teşekkürler.
Benim size fark ettirmeye çalışacağım alanlar ise biraz farklı.

Sonuçlarımı sizinle Paylaşayım:

Mesele bebek arabasına göre bagaj;

bagaja göre araba;

arabaya göre imkan değil elbette...

Tam tersine göre...

Önceliğinizin güvenlik olduğunu tespit etmeniz tercihlerinize yön vermekte oldukça faydalı.

Böylece dalgalı seyirde değil de doğrudan hedefe yönelebiliriz.

İmkanlarınız elveriyorsa ilk önceliğiniz sevdiklerinizin güvenliği olacaksa.

Bu konuda Volvo, Mercedes gibi premium markalar başı çekseler de  fiyatları ulaşılabilir olmalarını engelliyor.

Bu kadar güvenlik ekipmanını standart olarak en baz pakette dahi sunan pek az marka olabilir.

Hadi diyelim ki buldunuz bu fiyata bulmanız imkansız.

Bagaj alanımız 380 litre ama Honda Civic  sedan'ın 389 litre , Alfa Romeo'nun 350 litrelik bagajından daha kullanışlı olduğunu iddia ediyorum.

Sadece yer tasarruflu stepne alarak bagajınızın tüm tabanını 10 cm derinleştirerek oldukça geniş bir alan elde edersiniz.

İl altı ayda bebek ya da çocuk koltuğu isteseniz de kullanamazsınız. Ana kucağını kemerle sabitlemenizi tavsiye ederim.

Bebek koltuğu ilk üç ayda kesinlikle kullanılmaz ama altı ay diyenler de var bu süreye.

üç dokuz ay arası bebek koltuğu alırsanız da sizin bileceğiniz iş. Fakat bebek büyüyünce mecburen bir üst modeline geçmek zorunlu. Bu yüzden hem bebeği taşımanıza hem de ön ya da arka koltuğa kemerle sabitleme(ki kullanımı son derece kolay) yöntemi yer tasarrufu ve puseti çok amaçlı kullanmayı sağlayacaktır.

Bu arada ana kucağı da denen puset içerisinde bebek 2 saatten uzun kalmamalıdır omurga sağlığı açısından.

Arkada bagajınızı düzenli yerleştirme konusunda zamanla uzmanlaşacak kimi eşyaları yolcunun ayak önüne alma seçeneğinizi değerlendirirsiniz.

Yılda iki kez uzun yol yapan Yasin Hocam sıkıntı çekmediğini söylemişti.[mentioned]topalkartal[/mentioned]

Ben de bir kez de uzun yol yaptığımda yer konusunda sıkıntı çekmedim.

Düşündüğünüz Ford Focus'un 421 litrelik bagaj hacmine daha da yaklaşır.

Bu jantın alınması için comfortline aldığınızı varsayarak

Aracımı alırken 1 yıl sonra bebek sahibi olmayı planladığımız için...

Bebek koltuğu, bebek arabası, bebek malzeme çantası ve bilimum ıvır zıvır ile birlikte bagajın uygun gelip gelmeyeceği ilk araştırma konumdu.

Focus bağımsız süspansiyonu ve yol tutuşuyla gerçekten başarılı olsa da Golf'ün malzeme kalitesi, dayanıklılık, sürüş keyfi karşılaştırma kabul etmeyecek ancak bir üst segmentle karşılaştırılabilecek kadar iyi.

1.2 105 beygirlik bir araçtır. Spor, performanslı kullanımda sadece yakıt tüketimi doğal olarak yükselir. Siz aracı ailece ve zaman zaman eşiniz kullanacaksa performans beklentiniz yoksa boşuna hem vergi hem yakıt ve hem motor farkı vermenin anlamı olduğunu düşünmüyorum.

Size 1.2 değil 105 beygir olarak bahsetmeli. 105 beygir ve  2500 devirden sonra gerçekten isteklidir ve de hızlıdır.

Jetta'yı malzeme kalitesi ve  Alman üretim kalitesi yokluğu nedeniyle tavsiye etmiyorum.

Şimdi size arabaya vereceğiniz onca farkın bir miktarını bebek arabasına vererek he kaliteli hem kolay tek elle katlanlanır, hem hafif hem de bir el çantası kadar yer kaplayan " inglesina trilogy "tavsiye ederim. Pahalıdır ama indirimlerini yakalarsanız sizi focus'a binme zahmetinden kurtarır.

Ayrıca aracınıza  park sensörleri alarak park kolaylığı ufak tefek sürtmeleri englellersiniz.

Aracın görüş açıları, hakimiyet kolaylığı, (küçüklüğü diyemeyeceğim kocaman maaşallah.)kullanımını zevkli kılar.

Ama en önemlisi size kendi kendine park özelliği anlamına gelen  park assist alacak bütçeniz kalacaktır.

İnglesina Trilogy pahalı gelebilir.

Bu durumda ikinci seçenek Mamaspapas Armadillo Flip.+Maxicosi Ana kucağı

Arka tekerlekleri kilitlemek de kilidi çözmek de kolay.

Katlamak da kurmak da kolay

Oturma ünitesi yatış konumuna geldiğinde, port bebe gibi tam düz yatış imkanı sağlar.

Patentli 2 yönlü kolay katlanma teknolojisi sayesinde oturma ünitesinin hangi yöne baktığı fark etmeksizin saniyeler içerisinde tek elle ,katlayıp açabilirsiniz.

Katlandığında kendi sınıfında  en az yer kaplayan bebek arabalarından biridir.

2 yönlü olarak kullanılabilen oturma ünitesi ile bebeğiniz isterseniz size isterseniz karşıya bakabilir.

Doğumdan itibaren 4 yaşına kadar kullanılabilir.

İstediğiniz pozisyonda ayarlanabilen çocuk için ayak desteği, ekstra konfor sağlar

Yumuşak ve dolgulu pedi rahat bir oturma alanı sunmaktadır.

Güneşli günlerde ekstra koruma olarak kullanabileceğiniz sun-visor (Tamamen kapanabilen nadir modellerden biri..)

5 nokta emniyet kemer sistemi ile bebeğinizin güvenliği tam olarak sağlanmaktadır.

Bebeğinizin ilgisini çeken bir oyuncağını asabileceğiniz, seyahatlerinizde oynayarak eğlenmesini sağlayacak oyuncak  askılığı

Doğumdan ilk altı ayda ana kucağı/puset kullanmalısınız. 80 TL'ye satın alacağınız  adaptörle ana kucağı monte edilebilir.

Adaptörlerini  kullanarak ana kucağı ile birlikte travel set olarak  kullanabilirsiniz.

Metal ayak basma yeri , kaldırım çıkarken gerekli desteği sağlar.

360 derece dönebilen yada istendiğinde kilitlenebilen ön tekerler yüksek manevra imkanı sunmaktadır.

İstendiğnde kolaylıkla çıkartılabilen tekerlekler.

4 teker de de bulunan süspansiyon sistemi , yoldaki sarsıntıları abzorbe ederek rahat bir sürüş sağlar

Katlandığında otomatik olarak kilitlenerek  kolay taşıma imkanı sunar.

Gözetleme penceresinden bebeğinizi sürekli gözetim altında tutabilirsiniz.

İçe doğru katlanma özelliği ile bebek arabanızın kumaşı her zaman temiz kalmaktadır.

Ekstra kontrol ve güvenlik için kolunuza takabileceğiniz ,bebek arabanızın elinizden kaçmasını engelleyen bileklik.

Kullanım Aralığı : Doğumdan itibaren

Açık Ölçüler : 98 cm x 55 cm x  92 cm

Kapalı Ölçüler : 75 cm x 55 cm 25 cm

Ağırlık : 9 kg

Moderatör tarafında düzenlendi:
@ragipertas

Hocam ben ana kucağını sahibinden sitesinden ikinci el aldım. Maxi cosi Cabriofix aldım. Çok memnun kaldım. İsofix güvenlik olarak iyi tabiki. Şimdi ana kucağından çıkacağız ve ben de isofixli bakacağım. Öncelikli hedefim sahibinden sitesinden yıpranmamış ikinci el premium bir ürün arayacağım.

Arka tekerlekleri büyük modeller bizim bagaja uymaz.

Böylece bir çok marka ile modelini elemiş oluruz.

Söz gelimi Comfortline'den Highline'e  geçmenize yetecek pahada arabayla uzay gemisi arasında marka be modeller var. Bereket versin bunların fiyatları gibi tekerlekleri de devasa olunca sığmaz bu bizim Golf'e deyip savıyorum bu fikri başımdan.

Bebek arabalarında 2-3'lu set bulursanız iyidir.  Ama büyük markalar genelde en fazla ikili set diğer şeyleri tek tek ve tüm geri kalan parçaları bir arabada kullanmanız için adaptörlerini ayrıca satıyorlar.

Ben mamas papas Urbo2 fanıyım. Katlaması çok başarılı değilse de bizim bagaja uygun.

ondan önce port bebe lazım.

Portbebe bebeğin dümdüz yattığı yatak gibi bir şey.

Çoğu kimse almıyor ancak bebeğin omurga sağlığı ve gelişimi için çok önemli.

Genelde portbebe ekstra masraf diye kimse almıyor ana kucağını kullanıyorlar ama doktorlar 2 saatten fazla kullanılmasını istemiyor...

Fakat öte yandan Son derece kullanışsız bir şeymiş ve  ben de almadım.

şöyle bir şey:

http://mobil.e-bebek.com/nuna-ivvi-portbebe_NUN-CC01001GL

Şimdilerde hem ana kucağı hem port bebe olan model gördüm ilk kez. Aslen ana kucağı ama tıpkı port bebe gibi bebeğinizi tam yatar pozisyonda taşımanızı sağlıyor.

http://www.minababykids.com/pzehc~u~cybex-cloud-q-tam-yatisli-ana-kucagi-autumn-gold

Inglesina Avio ve yeni modeli Trilogy felaket kaliteli güzel katlanan ve çok fonksiyonlu sistemler.

http://m.n11.com/inglesina-trilogy-travel-sistem-bebek-arabasi-canapa-P31190675

bebe Comfort da iyi bir marka

http://www.ayhancocuk.com/travel-sistem-bebek-arabalari/2619-bebe-confort-loola-2-cift-yonlu-lux-baston-bebek-arabasi-new-2015.html

ilk altı ay bebekler port bebe ile seyahat istikametinin tersi pozisyonda emniyet kemeri ile sabitlenmelidir.

Sonraki altı ay yeniden koltuk almamak için dönebilir modelleri kullanmanızı öneririm.

Römer bu konuda iyi bir marka

Ama bebe Comfort un da oto koltuğu var.

Çoğu ana kucağını emniyet kemeri ile sabitleme imkânı varsa da her defasında tak çıkan tam bir eziyet olabilir dikkat

En önemli kısmı fiyatları....

Önce marka ve modeli tespit edin.

kaldırım iner çıkarken devriliyorlar diye söylüyorum sakın sakın 3 tekerlekli model almayın .

Sonra takip ve kontrol ile Sabır.

Port bebe hemen lazım ama bebek arabası için henüz vakit var. Yarı fiyata indirim ve model geçişinde almak mümkün.

Bir dostumuzun bu konudaki tespitleri de oldukça açıklayıcıydı. Buyrun:

"Herkes çok pahalı bir seye gerek olmadıgını söylese de hepsi kendi araçlarının belli özelliklerinden şikayetçi. Istisnasiz herkes 1 yıl sonunda baston pusetlere geçiş yapmış.

Bundan dolayı Chicco Liteway Plus, hem travel sistem hem de baston olduğu icin çok tavsiye ediliyor ama bana biraz konforsuz ve basit göründü. Diğer yandan ben de sizin gibi portbebenin önemli olduğunu düşünüyorum, aklım Concord Neo'nun üçlü setine kayıyor ama gercekten bu kadar vermeye deger mi emin olamıyorum. Kaldı ki bu arabayla ucaga binmek çok rahat olmayacaktır sanırım ve 1 yıl sonra gercekten baston pusetlere geçeceksem biraz anlamsız oluyor. Wollex New York, casual cadillac, graco symbio diğer aklımda kalan modeller ama bunlar da portbebe mevcut degil. Ayrıca bagajın neredeyse tamamını kaplıyorlar ve pusetle katlanmiyorlar. Aslında Britax Romer'ler kaliteli izlenimi veriyor ama mağazalarda pek göremedim. "

Koltuk arkası koruma:

Arka koltuklarda koltukların üstüne korumak kolay.

Ancak problem ön koltukların arkaları...

Bebek/çocuk  malzemeleri satan dükkanlarda kullanılan organizer tarzı malzemeler alarak ön koltukların arkalarına asılıyor.

böylece çocukların ayak ve fırlatılan yiyeceklere karşı koruma sağlanıyor.

Ön koltuklara özel  kılıflar olduğunu işittim ama bana mantıklı gelmiyor.

En iyisi ön koltukların sadece üzerini örtecek çepeçevre sarmayacak örtüler.

Hatta aynı Bebek/çocuk  malzemeleri satan dükkanlarda normalde bebek arabalarına kullanılan terletmez ve leke tutmaz kumaştan örtüleri de önerebilirim...

Şöyle basit örtüler de var..

Arkasına cepler eklenerek çocuk veya bebek malzemelerini hem kolay erişilir hem de düzenli kılan organzer tarzı olanlar da:

Moderatör tarafında düzenlendi:
Murat Hocam ; 9 - 36 kg araç koltuğu olarak önerebileceğiniz model var mı? 

@yusuf

Linke bakınca Cybex Pallas da dikkatimi çekti. O da fena değil gibi. Gerçekte de kullanışlı mı acaba  s=s15

Tesekkur ederim yusuf hocam, 2. Oglum icin otokoltugu bakiyorum, diger aracim isofixli degil o yuzden golfe isofixli almayi dusunuyorum ama arti ve eksilerini merak ediyorum, deneyimli ve bu konuyuarastirmis olanlarin yardımına ihtiyacım var.. bir kac link war ...

http://www.hepsiburada.com/bolenn-hug-multi-safe-isofix-sps-oto-koltugu-9-36-kg-gri-p-AILEBLH12312G

http://www.hepsiburada.com/britax-romer-kidfix-sl-sict-15-36-kg-oto-koltugu-black-thunder-p-AILEBR2000010394

Buda yer kaplamayan yukseltici ama isofixi yok

http://www.hepsiburada.com/nania-dream-15-36kg-yukseltici-boomer-black-p-AILEAKLE362463604

golf7 tdi dsg
Hocam eğer düşünürseniz bende craft marka az kullanılmış temiz iyi koltuğu var. Uygun fiyata verebilirim.

@yusuf hocam düşünürseniz bende az kullanılmış temiz craft marka isofix li iyi koltuğu var. Uygun fiyatta verebilirim.

Bebek koltuğunda birinci öncelik tabiki güvenlik!! Ardındanda tabiki bebeğin konforu ve rahatı ve son olarakda ürünün estetiği diye sıralama yapabiliriz. 

şimdi 8,5 aylık olan oğlum için uzun araştırmalar sonucunda besafe izi x3 isofixli aldım. 4 farklı güvenlik tertibatıyla yolda önce ALLAHA ardından koltuğuna emanet Aslan parcası :)  

Koltuk yüksek olduğu için rahatlıkla dışarıyı izleyebiliyor. Bu nedenle koltuğa hiç itiraz etmedi. 

Ayrıca koltuğu yatırarak yolculukta rahat rahat uyuyabiliyor. 

9-18 aldım. Çünkü 36 nın içinde Çocuk kayboldu. Artık kısmetse 3,5- 4 yaş gibi onu alacağız. 

Estetik olarak da gayet şık renk olarakda başka markalarda olmayan bej rengide ayrıca cezbedici oldu. Golfun bej koltuklarıyla uyum sağladı :)  

- güvenlik

- küçüklük

-hafiflik

Recaro ana kucağı ile başladık, isofixli ve platformlu idi tavsiye ederim, ancak hem araç içinde hem bagajda yer kaplıyor alt platformundan dolayı.

Ferrari marka isofixli bir koltuğu Polo da kullandım, berbattı tavsiye etmem.

Şu anda BritaxRömer kullanıyorum mükemmele yakın.

Paranın yettiği bir BritaxRömer öneririm.

Ayrıca Golf için pusetin baston tarzı olması gerekiyor. Biz McLaren kullanıyoruz çok memnunuz. En ucuz ve en basit modeli bile çok iyi.

Ön koltuk arkası basit bir düzenleyici çok faydalı.

Isofix i icad eden VW olduğuna göre bu sisteme sahip olan bir koltuk olmalı.

Geri
Üst Alt