Triger Seti Değişimi

polaltin

Yeni Üye
İsim
ibrahim
Merhaba arkadaşlar. Golf 6 2011 dizel otomatik triger seti değişimi için yetkili servistemi yaptırsam yoksa servis dışındamı karar veremedim. Düşüncelerinizi paylaşırmısınız. Servis 2500 tl fiyat verdi.

Merhaba arkadaşlar. Golf 6 2011 dizel otomatik triger seti değişimi için yetkili servistemi yaptırsam yoksa servis dışındamı karar veremedim. Düşüncelerinizi paylaşırmısınız. Servis 2500 tl fiyat verdi.
Her iki taraftan da fiyat alınız., Yetkili serviste 4 yaş ve üstü arçlarda yedek parça ve işçilikte %16 indirim var., yalnız şunu unutmayın muhtemelen özel servis daha uygun fiyat verecektir ancak özel servisin kullanacağı triger seti, rulmanlar vs. kalitesi burda önemli olan nokta bu., Orjinal triger kayışını Continental üretiyor., Yani demek istediğim 7 sene kullandığınız orginal kayış ile özel servisin takacağı xx kayış aynı kalitede ve ömürde olmadığı sürece ben daha uyguna yaptırmışım çok anlamı kalmıyor., Orginal Continental marka triger kayışı ve orginal rulman seti kullanıcaksa ve halaa özel servisin fiyatı daha uygun olacak ise özel serviste yaptırmanızda sakınca yok., Ayrıca VW 'de devirdaim pompası kronik problemdir., Bu sebebten triger sökülmüşken onu da değişmesi sizi ilerde yaşanacak en az 4-5000 liralık arıza masrafından kurtarmış olur.

Moderatör tarafında düzenlendi:
@forzaGilles  bu işi sanayideki iyi ustalar kadar biliyorsun. Gerçekten çok iyi açıklamışsın ve en sondaki devirdaim değişim tavsiyen tam bir nokta atış  s=friendship

sanayideki ustanız ne kadara yapacak bu işi?

aradaki fark tercihi belirler?

ayrıca ustanız usta mı?

yani sanayi ortamlarında tabelayı asan usta oluyor?

çıraklıktan dayak yiye yiye kıdem alarak ustabaşılığa terfi eden , babası da bu işi  30yıl  önce yapan , babadan oğula devirli bir ustanız varsa sanayide triger değişir tabi

@forzaGilles

malzeme üzernide sıcak mühürlü / damgalı vw/made in deutschland/germany yazan orjinal ürün olmasına dikkat edilmeli triger konusunda.

yoksa sizin harbi usta yıllar sonra bi dayak daha yemeyi göze almalı? 

motor triger dağıtıp yatak falan sardığında??

@polaltin hocam triger değişiminde parça kalitesi kadar işçilik de önemli. Eğer ustanıza guvenmiyorsaniz servis ile konuşup biraz daha indirim yaptırmaya çalışın. 

Geri
Üst Alt