Golf 6 Bi-xenon AFS Uyarısı

aknskn

Üye
İsim
Akın
Herkese merhaba arkadaşlar. 1 ay akdar önce 2012 model Golf 6 Highline araç satın aldım. Aracı aldığımda AFS uyarısı vardı. Özel bir servise götürüp baktırdım.

Bilgisayar bağlayarak Far Güçlendiricisinin hatalı olduğunu öğrendim. Fakat kısa ve uzun farlarda herhangi bir sıkıntı yok. Mağliyet olarak da 3500 tl x2 gibi bir fiyat çıkardılar.

Merak ettiğim şey acaba sensörden veya başka bir yerden bir sıkıntısı olup da böyle bir hata verebilir mi araç?

Herkese merhaba arkadaşlar. 1 ay akdar önce 2012 model Golf 6 Highline araç satın aldım. Aracı aldığımda AFS uyarısı vardı. Özel bir servise götürüp baktırdım.

Bilgisayar bağlayarak Far Güçlendiricisinin hatalı olduğunu öğrendim. Fakat kısa ve uzun farlarda herhangi bir sıkıntı yok. Mağliyet olarak da 3500 tl x2 gibi bir fiyat çıkardılar.

Merak ettiğim şey acaba sensörden veya başka bir yerden bir sıkıntısı olup da böyle bir hata verebilir mi araç?
Far veya her iki farın AFS beyni arızalanmış olabilir ama size verdikleri fiyat çok yüksek 3.500x2 ne demek., Servisten sıfır far alsanız daha ucuza gelir.,  :blink:

Servise gidip işin doğrusunu öğrenmek en doğrusu olacaktır., Ama servise gidipte diğer tamircinin söylediği arızadan bahsetmeyin yoksa evet o da bozuk zaten diyerek para koparmaya kalkmasınlar.,

Haklısınız. Bende böyle düşündüm ve sordum ustaya. Fakat far değiştiğinde bu parça değişmiyormuş.
Demek istediğim örneğin Mk7 'nin bi-xenon farının tanesi 1.800-1900 lira olduğu ortamda farın güçlendiricisi dediği parçanın yüksek ihtimal AFS beyninden bahsediyor o kadar olamaz., Yetkili serviste 4 yaş ve üstü araçlarda yedek parça ve işçilikte %16 indirim var.,

Bir yere sabit kalmayın servise gidip arızanın ne olduğunu tam olarak anlamanız daha doğru olacaktır., Sonrasında serviste ister yaptırırsınız, isterseniz başka yerde yaptırırsınız ama öncelikle servise sormanızı öneririm.

tesisatla ilgili bi sıkıntın olabilir, afs beyni ile ilgili bir sıkıntın olabilir, veya afs kontrol modülü gibi birşey var onunla ilgili bir sıkıntı olabilir. max 500 TL tutması lazım bence Apo usta veya ender elektronik ile görüşmeni tavsiye ederim 

Hocam öncelikle 1 kutu yağsız tip contact cleaner alın farları modülleri sökün soketlere kablolara contact cleanerı sıkın sökmüşkende donanımların parça numaralarına bakın belki önceki sahibi yanlış parça takmış olabilir belkide kablo yerinden çıkmıştır

@forzaGilles Benim de çok içime sinmedi. Gittim bugün servise kodlama hatası olduğu söylendi. Cuma gününe randevu aldım. Gidip yaptıracağım. 200 - 250 tl bir ücreti olur dediler.

@ibrahim043 Ender elektroniği duydum bende. Fakat hem Bursa'da oturuyorum hem de Afyon'da okuyorum. Bu yüzden oraya gitmem nerede imkansız.

Geri
Üst Alt