Otomobilde Beyazdan Vazgeçmedik

AhmetCakmak

Yönetici
İsim
Ahmet Çakmak
Türkiye'de bu yılın ilk 6 ayında trafiğe kaydı yapılan 310 bin 964 otomobilin yüzde 56,6'sını beyaz araçlar oluşturdu. Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerinden yapılan derlemeye göre, haziran sonu itibarıyla trafikte kayıtlı toplam 22 milyon 679 bin 584 araç bulunuyor.

Yılın ilk 6 aylık dönemde trafiğe kaydı yapılan taşıtların 310 bin 964 adetle yüzde 54,3’ü otomobillerden oluştu. Otomobillerde en çok tercih edilen renk ise yüzde 56,6 ile beyaz oldu. Sürücülerin renk tercihinde beyazın ardından gri, siyah ve kırmızı geldi.

"BEYAZ TEMİZLİĞİNİN VE ONARIMININ KOLAY OLMASI NEDENİYLE TERCİH EDİLİYOR"

Motorlu Araç Satıcıları Federasyonu Başkanı Aydın Erkoç, AA muhabirine yaptığı değerlendirmede, yakıt tüketiminin daha az olması nedeniyle dizel araçların daha fazla tercih edildiğini hatırlattı.

Sürücülerin renkte ise ilk tercihlerinin beyaz olduğunu dile getiren Erkoç, bu rengin, temizliğinin ve onarımının kolay olması nedeniyle seçildiğini söyledi.

Erkoç, üretim yılı bakımından da tüketicinin en çok 2-3 yaş aralığını tercih ettiğini bildirdi.

Habertürk

Moderatör tarafında düzenlendi:
@AhmetCakmak

hocam yanlız şu gerçeği kaçırmayalım 

clio en çok satan araç ! 

satılan ve trafiğe çıkan %90 clionun tamamı beyaz ve filo şirket aracı

bunu diğer megane , egea , astra sedan pejo 301 ve hatta istanbulda olmadığınız halde yollarda gördüğünüz beyaz midline plus 34 plaka şirket aracı golflerle destekleyebiliriz

ankaradayım her sabah 4-5 civarı beyaz midline 34 plaka filo golfe rastlıyorum.

tungsten bi şirket golfü gördüğümde kurban kesicem

yani şirket araçları için filolar fabrikadan genelde zaten hep beyaz çıkıyor. ve renk oranına dolaylı olarak maximum etki yapıyor 

@AhmetCakmak

clio en çok satan araç ! 

bunu diğer megane , egea , astra sedan pejo 301 ve hatta istanbulda olmadığınız halde yollarda gördüğünüz beyaz midline plus 34 plaka şirket aracı golflerle destekleyebiliriz

Hocam şirket araçlarını çıkartınca da geriye beyaz kalacaktır yine. Beyaz araç haberde de belirtildiği gibi temizlemesi kolay, boya tutma derdi vs vs daha az. O açıdan kişisel olarak araç alınırken bile çoğunlukla beyaz araç tercih ediliyor özellikle alt ve orta sınıf araçlarda. 

@AhmetCakmak

hocam sonuna kadar haklısız

2013-2018 arası yıl seçerek tüm golf 7 tdi tsi ayırtetmeksizin!

malum ilan sitesinde

beyaz 2259 ilan

diğer tüm renkler hepsi anca1658 ilan

tebriklerrrrrrr

@AhmetCakmak

clio en çok satan araç ! 

Isim vermeyeyim, kucukyalidaki buyuk bi sirketin mudurlere verdigi golflerin tamami tungsten gri. Hatta plakalari da seri alinmis. Sanirim donanimlari midline plus.

Kendi sahsi aracim da tungsten fakat neyseki highline cam tavan sirket araci olmadigi belli oluyor.. 😂

Bi horoz kesersiniz artik :)

@AhmetCakmak 

@Savatage

Hocam şöylede bir püf nokta var sanırım. Bayiler stokta tutacakları araçları genellikle beyaz seçiyorlar. 2016 yılında stok bir highline araç ararken iki şartım vardı; renk beyaz, tungsten gri veya pasifik mavi olucak yalnız içi kesinlikle bej olucaktı. Bulduğum golf kredisi onaylanmamış birisinin getirttiği tungsten gri, cam tavan ve geri görüş kamerası opsiyonları olandı. 2018 de ise dsg ye geçmek için adaptif hız sabitleyicili ve dinamik viraj farlı bir highline aramaya koyuldum. Adaptif hız sabitleyicili bir tane stokta araç bulamadım. En azından dedim dinamik viraj farı olsun. O da bulduğum 5 aracın 4 ü beyazdı tüm bayilerde. Tabi yeni aracım da böylelikle beyaz olmuş oldu😊..

Geri
Üst Alt