GOLF TDİ EİBACH PRO KİT SPOR YAY

eeo

Yeni Üye
İsim
Enver
GOLF TDİ ARAÇI OLUPTA EİBACH PROKİT YAY TAKTIRAN ARKADAŞLARIN RESMİNİ GÖREBİLİRMİYİM

Hocam slmlar.. Dizel değil ama benzinliye örnek verebilirim :)

@eeo benim araç tamda istediğinden ozaman :D  ben 5'likler den aldım bilgine

IMG_0092.JPG

IMG_0095.JPG

IMG_0784.PNG

Benim bir arkadaşımın aracında mevcuttu o da Tdi dı. Araç çok yakışıklı olmuştu. 

@AhmetCakmak ve @DoğanARABACI hocam sizin uzmanlığınız olan bir konuda bir sorum olucak, aracımın üzerinde görüldüğü gibi 5'lik yay ve 18" jant mevcut malum kış ayındayız,18" jant yerine 16" jant takar isem yayları değiştirmeden bir sıkıntı olur mu ?

@armando şu an lastik ebatlarınız nedir bilmiyorum ama 205/55/16 ile yaşayacağınız tek sorun kar küremek zorunda kalabilirsiniz onun içinde çok yoğun kar yağışına maruz kalmanız gerekir bunun dışında olumlu olarak da konforunuz artar ,

Kendi aracımda ;

205/45/17 lastiklerimi, kışın 185/65/15 ile değiştiriyorum , arabam normal ölçülerinden 6 cm daha alçak .

@armando Yere bir nebze daha yakın olacağından @DoğanARABACI hocamın dediği gibi kar seviyesinin yüksek olduğu yerlerde kar küremek zorunda kalabilirsiniz hocam. İstanbul'dasınız galiba, kar çok fazla yağmadığından dolayı sorun yaşayacağınızı sanmam. Ayrıca bir de hepimizin bildiği üzere konfor artıp yakıt tüketimi de düşecektir.

@DoğanARABACI şuan üzerinde olan jant 225/45/18 var,istanbul da yaşadığım ve yüksek kesimlerde de olmadığımdan dolayı yoğun bir kar yağışı olmayacağını düşünüyorum bundan dolayı kullanmış olduğum yay ile 16" ile konforum ve yakıt tüketimim düşecek, tedirgin olduğum konu ise ön tekerlerde sürtme olmasıdır hocam.?

@armando Yere bir nebze daha yakın olacağından @DoğanARABACI hocamın dediği gibi kar seviyesinin yüksek olduğu yerlerde kar küremek zorunda kalabilirsiniz hocam. İstanbul'dasınız galiba, kar çok fazla yağmadığından dolayı sorun yaşayacağınızı sanmam. Ayrıca bir de hepimizin bildiği üzere konfor artıp yakıt tüketimi de düşecektir.
@AhmetCakmak hocam aracnın 18" den 16" değişim sağladığında 1 tık daha alçalacak anladığım kadarıyla bu durumda görsel anlamda ise daha iyi olacaktır dimi?

Peki bunu yapan kimse var mı :D  

Geri
Üst Alt