Motor Yağı ve Filtre Seçimi

Thelordofdark

Yeni Üye
İsim
Mehmet
Arkadaşlar aracımın yağını kontrol ettim sabah bi 3-4 dk çalıştırıp stop ettim düz zemine çekip öyle baktım ama bana baya bi eksik geldi tam olarak nasıl bakılmalı yağ seviyesine acaba?Birde filtre seti almak istiyorum motor kodum CXX ile başlıyor normalde CLH-CRK olması gerekmiyor mu?

Arkadaşlar aracımın yağını kontrol ettim sabah bi 3-4 dk çalıştırıp stop ettim düz zemine çekip öyle baktım ama bana baya bi eksik geldi tam olarak nasıl bakılmalı yağ seviyesine acaba?Birde filtre seti almak istiyorum motor kodum CXX ile başlıyor normalde CLH-CRK olması gerekmiyor mu?
Aracın modeli., ruhsatta yazan motor kodunun ilk 3 harfini ve dizel veya benzinli mi söylerseniz doğru bir yönlendirme yapabiliriz.?

Motor tamamen ışınmış ve orta ekrandan baktığınızda yağ sıcaklığı 80-90 °C derece sıcaklığa erişmiş olduğunda aracı düz bir zeminde park edip motoru stop edin., 1-2 dk. sonra yağ çubuğunu çıkarıp silip tekrardan daldırın ve çekin;

A: Yağ seviyesi çok yüksek (acilen servise başvurun.!)

B: Yağ eklenmez (yağ seviyesi maksimum doluluk seviyesinde)

C: Yağ seviyesi ideal seviyede ve/veya iyi durumda

D: Yağ seviyesi çok düşük (acilen doğru yağ ile 500ml-1lt. arası yağ ilavesi yapın)

Ekli dosyayı görüntüle 5179

Ekli dosyayı görüntüle 12463

• Beğen
Tepkiler: SCC
@forzaGilles Hocam 1.6 tdi dsg 2015 motor kodu CXX ile başlıyor  ben motor soğukken yağ seviyesine baktım o zaman yağ seviyesi düşük gözüküyordu soğukken D seviyesindeydi.

@forzaGilles Hocam 1.6 tdi dsg 2015 motor kodu CXX ile başlıyor  ben motor soğukken yağ seviyesine baktım o zaman yağ seviyesi düşük gözüküyordu soğukken D seviyesindeydi.
Doğru ölçüm motor ve yağ sıcakken yani daha akışken durumda iken yapılan ölçüm., motor sıcakken tekrar ölçüm yapıp şemada ölçtüğünüz seviyeyi işaretlerseniz daha net yardımcı oluruz normalde tdi motor pek yağ eksilttiği ne rastlanmaz tekrardan kontrol edip şemada seviyesini işretleyin bakalım., motor 110ps olan sanırım dimi.?

D 'nin tam olarak neresinde yağ ve motor sıcak iken ölçüm söylerseniz daha doğru bir yönlendirme yapalım

Moderatör tarafında düzenlendi:
@forzaGilles aynen hocam öyle yapalım birazdan bi işim var gidip ölçer tekrar yazarım daha net bir biçimde aynen araç 81 Kw 110 hp

Geri
Üst Alt