Led Sis Farı

Byazici

Üye
İsim
Berke
Merhabalar, 2017 Aralık çıkışlı pxb kodlu farlara sahip bir aracım var. Bildiğiniz üzere sis farları led gelmiyor ve beyaz uzunlar ve beyaz j lerin altında sarı olarak duruyorlar. Kaliteli bir H11 led far almak istiyorum ancak renk sıcaklığı ne olmalı karar veremedim, 4300k diyen var, 6500k diyen var, çok kafam karıştı. Farlarla tamamen uyumlu olması için hangi renkte almak lazım led farları? Daha önceden led far alıp tavsiye edebilecekler var mı? Şimdiden teşekkürler.

Sislerin olabildiğince sarı olması gerekir ki işini yapsın siste. Bunun için de renk tonu olarak imkan varsa 3000 kelvin uygundur. Muayenede sorun çıkma ihtimali olabilir, çok emin değilim. Ama yüksek kelvinden uzak durun işlevsellik açısından. 

Sis olmayan bir sehirde yasiyorsaniz; ben aliexpresten oslamp aldim s2 serisi idi sanirsam smd led. farlarin beyazlari ile ayni yakiyor ve sari isik sicramasi yok cob ledler gibi. Ama sisli yolda sari ampulun gorevini yapmaz. sadece goruntuden ibaret olur.

Ben N11 Geçen gün https://urun.n11.com/xenon-far/h11-led-xenon-c6-4200-lumen-simsek-etkili-6000k-beyaz-1yilgaranti-P216212739 Bu ürünü aldım 84 TL Ye Taktım Fena Değil Ben Selektörde Sis Lambası Sarı yanıyor diye almıştım :D  şuan hepsi beyaz vuruyor sislere gelince dönüşlerde tek yandığında baya önümü aydınlatıyor ama tabi bi sarı gibi beklemeyin sarı gibi bi işlev görmez süs amaçlı isterseniz gayet güzel özellikle selektörde siste vuruyorsa kodlamayla açtıysanız gayet güzel çakıyor 

Merhabalar, 2017 Aralık çıkışlı pxb kodlu farlara sahip bir aracım var. Bildiğiniz üzere sis farları led gelmiyor ve beyaz uzunlar ve beyaz j lerin altında sarı olarak duruyorlar. Kaliteli bir H11 led far almak istiyorum ancak renk sıcaklığı ne olmalı karar veremedim, 4300k diyen var, 6500k diyen var, çok kafam karıştı. Farlarla tamamen uyumlu olması için hangi renkte almak lazım led farları? Daha önceden led far alıp tavsiye edebilecekler var mı? Şimdiden teşekkürler.
4300k Xenon ampüller için söylenen bir terimdir.,

6500k renk sıcaklığın bildiğimiz mor ışıktan farkı olmayacaktır., disco modu gibi bişey olur.,

Sis farlarının görevini yerine getirebilmesi için standart sarı ampül olması lazım., beyaz için sis şartlarında hiç bir işe yaramaz bu sebebten kaç kelvin olacak diye takılmayınız

Cevap veren herkese teşekkürler, sarı ışığın sis, duman ve yağmur durumlarında faydasını bilmiyordum. Sizin yazdıklarınızı takiben küçük bir araştırma yaptım. Beyaz led ler sis olmayan bahar/yaz aylarında estetikden başka bir fayda sağlamıyormuş bunu anladım. Görünüş güzel olacak diye görüşü riske atmaya gerek yok. Tekrardan çok teşekkürler.

Halojen aydinlatmanin sislerde işe yaradığına hemfikiriz fakat makyajli seat leon sis lambaları led , muhtemelen golf 8 serisinde de sisler led gelecek :)  farklı bir teknolojimi kullandılar acaba

Halojen aydinlatmanin sislerde işe yaradığına hemfikiriz fakat makyajli seat leon sis lambaları led , muhtemelen golf 8 serisinde de sisler led gelecek :)  farklı bir teknolojimi kullandılar acaba
Şuan satılan bmw F30 3 serisinde müşteri istediğinde opsiyonel olarak Led sis farı alabiliyor ancak kullanılan teknoloji ve alt yapı çok farklı., farklı bir teknoloji kullanıyorlar.

Geri
Üst Alt