Golf 7/2015/1.6 TDI/DSG Ön&Arka Fren Balata Marka Önerisi

@baytemur ostim girişte ferodo yetkili bayi var müdürü İbrahim bey...disk balata ona danışmadan almamanizi tavsiye ederim isterseniz numara paylaşırım fakat grup da yasak mı değil mi bilmiyorum özelden yazabilirim saygılarımla 

@latissimusdorsi   Malesef benim sorun balata da değil diskteymiş. Balatalar bi süre daha götürürmüş. Ankara Gimatta ki usta golflerde disklerin kronik sorunlu olduğunu söyledi. Hakikaten arka disklerin kenarlarında hafif paslanmalar mevcut. Masraf arttı yani. Bazıları tornalatıyormuş ama usta pek sıcak bakmadı tornaya. Şimdi de arka disk araştıralım bakalım..
Arka disk kenari hafif paslanma bende de var, disk yuzeyi saglam, frenlemede herhangi bir sorun yok. bu fren islerinde once servise bir ugrayin derim, saygilar.

Merhaba. Benim de araç bugün Balata ikaz lambasını yaktı.  Araç 86.000 km de. Golf comfortline 2013 tdi manuel. 

Biraz araştırdım Ferodo almaya karar verdim.  Ancak tam olarak hangi kodlu olanı almam gerek bilemedim. Herikisi de uyumlu görünüyor ancak aradaki fark nedir onu öğrenmek istiyorum. Kodlar şöyle 

fdb4454  ve fdb4433 

Moderatör tarafında düzenlendi:
Golf 1.6 tdi 2013 dsg 10.10.2019 tarihindeki balata fiyatları;

adana aykan dan ön 536₺ arka 351₺ güncel fiyat.

@ogzogz aynen öyle serviste yedek parça bölümünden satın almak istediğinde sadece parça fiyatı bu şekilde.İşçilik hariç

İşçilikte 300 civarı olur tahminimce.

Ferodo ısrarı neden arkadaşlar trw de ate de güzel markalar 70kda değiştirdim çıkan ate idi ferodo taktım herhangi bir fark yok.

Merhaba Arkadaşlar,

e11 kodlu balata için sorular olmuş. Ben ustaparcaci.com sitesinden fdb4434 modelini aldım. e11 kodlu ürün geldi.

Bilginiz olsun
Merhaba,

Fdb4434 olarak arama yapınca arka balatalar çıkıyor. Ön için hangi kod olmalı bilginiz var mı?

Arka fren balatamı servisten alıp değiştireceğim fakat pistonları odis ile geri çekiliyor benim vcds kablosu ile bu iş olurmu bilginiz varmı

Arka fren balatamı servisten alıp değiştireceğim fakat pistonları odis ile geri çekiliyor benim vcds kablosu ile bu iş olurmu bilginiz varmı
Muhtemelen vcds aynı şeyi yapacaktır., ne kadar istiyor servis arka için..?

Fren hidroliğini ihmal etmeyin

@forzaGilles 300₺ değişim için balatayada 250₺ istedi. Toplasan 15 civata söküp takacak istediği paraya bak. Bu servisler gerçekten işgüzar trigeri 120 binde değiştirmeye gerek yok diyor 180 bindeki arabaya da aynı şeyi söylüyor kontrol etmeden. Yani diyorki triger kopsun masraf çıksın biz en kötü parça satarız size.

@dgn ben 33 binde gecen hafta arkayi yetkili serviste degistrdim.

@forzaGilles 300₺ değişim için balatayada 250₺ istedi. Toplasan 15 civata söküp takacak istediği paraya bak. Bu servisler gerçekten işgüzar trigeri 120 binde değiştirmeye gerek yok diyor 180 bindeki arabaya da aynı şeyi söylüyor kontrol etmeden. Yani diyorki triger kopsun masraf çıksın biz en kötü parça satarız size.
İşim yetkili servislere sadece fren hidroligi için düşer / düsecek ? 

Ve ben bunun için bile dışarda bu isi özenle/makineyle/ icindeki eski hidroligi vakumla çekerek bunu yapan bir yer araştırıyorum artık

Yetkili servislere güvenim yok ?

Orjinal xxxx parçamı alırlar kendilerindeki çıkma / tamirli / işlemli / daha fazla km yapmış parçayı takarlar ??? (Turbo ? Şarj bobini? Hatta aracın beynini bile değistirirler )

2. El işi yapana araç emanet etmek , yerin 3 kat altına götürüp ne halt yediklerini görmemek tam paranoya benim için)

+++ Ne kadar çok arıza ? O kadar çok para demek onlara !!!

Nerden bilcez aracı bilerek bozmadıklarını???

Kaput+bagaj somunları oynamalı sıfır araba yutturan (bana yutturdular  , yerin 3 kat altında neler yutturur)

@dgn ben 33 binde gecen hafta arkayi yetkili serviste degistrdim.
Ön balataları 67.500 kmde ilk defa geçen hafta değiştirdim. Uyarısı yanmıştı. Disklere ise işlem bile yapılmadı. Dogusta yaptirdim iscilik ve balata 460₺ tuttu toplam.  Arka balatalar hala fabrikasyon.

Yetkili servislerin balata ömrü bitmeden degisim yaptigini dusunuyorum sahsen. Ozellikle fabrikasyon balatalar baya kaliteli. 

Moderatör tarafında düzenlendi:

@Savatage serviste motor temizliği videosunu paylaşmıştım nasıl suyla ababamın motorunu yıkadıklarını açık açık gördük. Doğuş Çankaya'da serviste çalışan bir arkadaşla konuştuk orada vw nin elektrikçisi bakıma götürdüğümde kendisinin vw araca asla binmeyeceğini 2019 sıfır passatın sunroofundan bile ses geldiğini yağlayıp yolladıklarını. DSG den milletin nasıl canını yaktıklarını anlattı. Hatta bana DSG arızalanırsa tanıdıklar var dışarda orada yarı fiyatına orjinal parça ve daha kaliteli işçilikle değiştirebileceğimi söylemişti. Ben o zamanlar 2009 w211 bakıyordum bana sat bunu direk al bakma bile dedi geçensene golf ile kafa kafaya hatasız airmatic 4 çeker arka koltuklarında bile soğutma olan arabayı almadığıma çok pişmanım. Sonuçta vw servisleri pişmanlıktır. 30 bin bakımda highline aracımın far ayarını bozmuşlardı akşam Ankara'dan çankırıya gelene kadar sellektör yemiştim.

Bundan sonra parçaları kendim alıp takacağım en azından bozarsam neyi bozduğumu bilirim.

Geri
Üst Alt