Golf 7/2015/1.6 TDI/DSG Ön&Arka Fren Balata Marka Önerisi

2014 Golf 1.2 TSI DSG'ye servisde Ferodo balata takmışlardı. Garanti sonrası Textar taktırdım, ilk başta Ferodo'ya göre biraz uzun mesafede tutuyor gibiydi, sonradan ya alıştım ya da balata alıştı, şu an çok memnunum.
teşekkürler hocam. Lastik jant araçta takılıyken hangi balata takılı olduğunu anlayabilir miyim hocam? Serviste 4 yıl önce değişmişti en son, hala da var ömrü. Ses vs de yok, memnunum hangi marka takılıysa. 

@bf417 E11 kodlu Ferodo balatayı nerden temin edebiliriz. Tr de bulmak çok zor. 

@bf417 Kahramanmaraş' tayım. 2 haftaya Ankara da olucam. İnternette bi çok ferodo marka balata var ama bana güven vermedi satıcılar. Bazıları sattığı ürünün menşeini dahi bilmiyor. 

@baytemur ankara'da parçacılarda bulursunuz bu tarz farklı üretimi olan parçaları netten almanızı tavsiye etmem, en kötüsünü en iyi fiyatından satarlar, üzerinde zaten kodlar vs mevcut almadan kontrol edebilirsiniz.

e11 kodlu (ing uretimi) ferodo balatayi internetten alabilecegim yer var mi guvenilir, onerdiginiz ?

Golf 7 on arka.

e11 kodlu (ing uretimi) ferodo balatayi internetten alabilecegim yer var mi guvenilir, onerdiginiz ?

Golf 7 on arka.
Otosupermarket.com yada onlineyedekparca.com bu siteler sağlamdır ben genelde buradan alıyorum periyodik parçaları en uygunu bunlar n11 de mağzaları olabilir  arayıp sorun eger çin malı ise ate alın biraz pahalı ama en iyisi ate alman malı ferododan bile iyi...delphi bosch da var ama benim bildigim bunlar çin malı.. ferodonun uk malı olanını ben servisten almıştım dışarıdakiler çin malı idi istanbulda 3 yere gidip bakmıştım kutularda made in prc yazıyordu ön balata ferodo 220 ile 235 tl arası 276mm olanlar ate ise 300 yada 400 küsürdü

Moderatör tarafında düzenlendi:
işçilik vemek zorunda degilsin 4 teker tanıdık bi sanayici hadi alsın 80 100₺ yani 👍 bence orjinal parça kullanmak herzaman kafanın rahat olması demek .

orijinal parça için servisten fiyat istedim. ön balata 536tl arka 351tl. sadece parça için 888 tl fiyat istiyorlar, parçada zubizu vs indirim yok. bana biraz çok geldi, marka-üretim yeri-parça kodunu öğrenmek istedim, kesinlikle bilgi vermelerinin söz konusu olmadığını söyleyip vw ag orijinal parça olduğunu söylediler. fiyat normal mi ? servis'in kullandığı ate olabilir mi ?

Moderatör tarafında düzenlendi:
@bf417 Kahramanmaraş' tayım. 2 haftaya Ankara da olucam. İnternette bi çok ferodo marka balata var ama bana güven vermedi satıcılar. Bazıları sattığı ürünün menşeini dahi bilmiyor. 
Balata isini nasil hallettiniz ? Internetteki saticilar parca kodu paylasmiyor, e11 mi diyorum, onu bile bilmiyorlar ?

Sanayideki balatacinin sozuyle balata degisim arastirmalarina basladim (38binkm). Internetten parca bakip isin icinden cikamadim(ses yapar mi ? guvenli mi ?). Avekten parca fiyati aldim pahali geldi. Sanayideki usta ile avek arasinda 400tl fiyat farki vardi. Degmez deyip tum islemler icin yetkili servise gideyim dedim.

Avek’ten fiyat alip randevu tarihinde bugun Avek’teyim, kontrol ettiler balatalarin en az 15000km daha gidecegini su an degistirmeyeceklerini soylediler. Sadece antifriz ve fren hodroligi degisiyor.

👏Canakkale Avek👏

@latissimusdorsi sanayici arkadaşların bir kez daha ne kadar dürüst olduklarını gördük hep servis şöyle servis pahalı milleti kazıklıyorlar vs muhabbeti dönüyor bu güne kadar bakımı sanayide yaptırmış birisi olarak servislerin hakkını vermemiz gerektiğini düşünüyorum servis bu konuda daha adil. Daha önce benim de başıma geldi yıllardır golf 5 ten bu yana periyodik bakımı yaptırdığım usta 2015 60 binde tdi aracımın baskı balatasının değişmesi gerektiğini söyledi, şaşırdım nedenini sorduğumda çok yukarıda kavradığını ve çekişte hafif düşme olduğu söylendi, servise gittiğimde ise aracın baskı balatasında bir sorun olmadığını söylediler. Gerçekten de ne titreme ne çekiş kaybı ne boşa sarma araçta ilk kalkışta bile titreme yok, debriyajın yukarıda kavramasının da normal olduğunu servisteki 10binde başka dizel araçla deneyerek kendi gözümle gördüm. İşin özü sanayi esnafına güvenim sıfır, yağ filtre değişimi harici somun eksilse servise giderim bakımı kendi aldığım parçalarla yaptırdığım için içim rahat, en azından kurumsal şikayet edeceğim muhattabım var. Sanayide sıkıntı olsa bir daha gitsen abi normal bunlar böyle ama sen gel iki hafta sonra bakalım can sıkıcı muhabbetleri vs vs..

@bf417 maalesef sanayi esnafı artık işin b.kunu çıkrdı...bende corsa manuel varken 70.000 km de sanayii gitmiştim usta bunun  hem fren hem debriyaj balataları bitmek üzere değişelim dedi bende bakarız dedim arabayı 2015 de satarken 143000 de idi debriyajı değişmemiştim daha da gideri vardı frenide 100.000 de değişmiştim 30000km sonra ey gidi ey dedim bi ok versem cebimden boşu boşuna para çıkacaktı..yazık gerçekten de

@latissimusdorsi   Malesef benim sorun balata da değil diskteymiş. Balatalar bi süre daha götürürmüş. Ankara Gimatta ki usta golflerde disklerin kronik sorunlu olduğunu söyledi. Hakikaten arka disklerin kenarlarında hafif paslanmalar mevcut. Masraf arttı yani. Bazıları tornalatıyormuş ama usta pek sıcak bakmadı tornaya. Şimdi de arka disk araştıralım bakalım..

Geri
Üst Alt