Golf 7/2015/1.6 TDI/DSG Ön&Arka Fren Balata Marka Önerisi

ycetin

Katılımcı Üye

İsim
Yasin Çetin
Arkadaşlar Merhaba,

Aracımın ön ve arka fren balatalarını değiştireceğim. Aracım 42.000 km de ve sıfır aldığımdan buyana değiştirmedim. Yetkilide fiyat çok yüksek geldi. Marka konusunda kararsız kaldım. Bazı markalarda ses vs. problem oluyormuş. Tecrübeli arkadaşlarımın bu konuda desteğini rica ederim. Tşkler.

Doğuş Oto Esenyurt - Yedek Parçadan almış olduğum fiyat ve marka;

Marka:TRW - Ön Fren Balatası : 500 TL - Arka Fren Balatası: 372 TL - İşçilik: 300 TL

Moderatör tarafında düzenlendi:
Kullanımla alakalı tabi ama balata icin bana nedense 42 bin km erken geldi hele arka balatalar icin. Benim arabamda 43 binde hala degismedim on arka. 

Benim 40.500 de degistirdim. Aldigim arac istanbul araciydi.

bu tür parçalarda orijinalden fazla uzaklaşmamak lazım. hatta bazı yerlerde aynı markanın serviste satılan ürünü ile parçacıda satılan ürünü arasında kalite farkı olabileceği yazıyor.

ayrıca 42bin km balata değişimi için çok erken gibi geldi bana. elbette kullanım koşulları etkilidir ama ağırlıklı olarak şehir içinde bazen de agresif kullanılmış olabilir aracınız.

45000 km de ön fren balatalarını değiştirdik. Değişmesi gerekiyorsa değişmekte fayda var.

birkaç ay önce balata ve disk değiştirmiştim. TRW markaydı. frene basınca direksiyonda titreme probleminden dolayı iki kere değiştirdim ama sonuç alamadım. orijinal olanı taktırdım ve sorun gitti. mutlaka orijinal disk almanı tavsiye ederim. TRW ya sıcak-soğuk değişimlerinden ya da kendiliğinden titremeye neden olacak kadar atma yapıyor. 

Moderatör tarafında düzenlendi:
2019 yılı içinde ön balata ve disk fiyatları hakkında bilgisi olan var mı arkadaşlar ?   

Benim araçta 2015 dsg 1.2 tsi 110hp 17" madrid - 45 binde.

Ön balatalar çok inceldi ve en fazla  bi 3-4 bin daha götürür., Ön disklere elimi üst uçlarına sürdüğümde hafiften bir takılma var. (arkalarda bir şey yoktur şimdilik)  Disk de değişmeli mi bilmiyorum :S

Servisten orjinal parçayı alıp dışarıda mı taktırsam, yoksa direk servise gidip kazıklansam mı kararsızım. Yardım edin bana :)

17" için, aracın disk ölçüsü ne oluyor 288 mi ?  Tekeri sökmeden diskin ölçüsünü nasıl bilirim ?

2019 yılı içinde ön balata ve disk fiyatları hakkında bilgisi olan var mı arkadaşlar ?   

Benim araçta 2015 dsg 1.2 tsi 110hp 17" madrid - 45 binde.

Ön balatalar çok inceldi ve en fazla  bi 3-4 bin daha götürür., Ön disklere elimi üst uçlarına sürdüğümde hafiften bir takılma var. (arkalarda bir şey yoktur şimdilik)  Disk de değişmeli mi bilmiyorum :S

Servisten orjinal parçayı alıp dışarıda mı taktırsam, yoksa direk servise gidip kazıklansam mı kararsızım. Yardım edin bana :)

17" için, aracın disk ölçüsü ne oluyor 288 mi ?  Tekeri sökmeden diskin ölçüsünü nasıl bilirim ?
Ankara yetkili servis Aydoğanlar dan aldığım fiyat şu şekilde, 2014 1.2 tsi dsg aracım için ön fren balatası indirimli 360 TL işçilik ise 110 TL.

Garantisi bittiği için dışarıdan 150 TL ye Alman Textar marka ön fren balatası aldım ve aldığım yerin karşısındaki frencide 50 TL ye değiştirttim. Aracın Üzerinden VW amblemli Ferodo fren balatası çıktı. 1 haftadır Textarı kullanıyorum ilk izlenimlerim Ferodoya göre biraz daha sertler biraz daha uzun mesafede durduruyor gibi, herhangi bir ses problemi yok şimdilik inşallah da olmaz. 

Arkadaşlar Merhaba,

Aracımın ön ve arka fren balatalarını değiştireceğim. Aracım 42.000 km de ve sıfır aldığımdan buyana değiştirmedim. Yetkilide fiyat çok yüksek geldi. Marka konusunda kararsız kaldım. Bazı markalarda ses vs. problem oluyormuş. Tecrübeli arkadaşlarımın bu konuda desteğini rica ederim. Tşkler.

Doğuş Oto Esenyurt - Yedek Parçadan almış olduğum fiyat ve marka;

Marka:TRW - Ön Fren Balatası : 500 TL - Arka Fren Balatası: 372 TL - İşçilik: 300 TL
Araç bu, sonuçta 4 teker üzerinde yola bağlısınız, gaza bastığınız da gittiği gibi frene bastığınızda da her koşulda ıslak/kuru en kısa mesafede durmanız çok önemli, onun için orijinal ürün dışın da farklı ürün kullanmayın derim. 

Saatlik işçilik diye kendileri belirliyorlar di mi???

Sanayide Eli marifetli 20 yıllık bir usta ön arka fren balatası nı kaç dakikada değiştirir?

En fazla 15-20 dakika değilmi?

300 lira işçilik ayıptır yaaaa!!! Yine x3 katı fiyatlar

Mimar Sinan Selimiye'yi 5 kuruş işçilik almadan bitirdi. İnsafffff

Ön balata ve diskler ekteki resimdeki gibi. Disk çizik mi arkadaşlar yoksa kirli ondan mı öyle duruyor. Elimi sürdüğümde çizik hissetmemiştim. Üst uçlarında da çok az ele takılıyor. Biraz girinti oluşmuş gibi. 

(arkalar normal, ama onlarda soğuk havada ilk çalıştırmada geri geri giderken ses yapıyor. Servis normal dedi her zamanki gibi...)

ön disk.jpg

Ben geçenlerde 45 binde olan aracım için ön fren balata tercihimi ferododan yana kullandım memnunum ayrıca sanayiye gidip yedek parçacıdan gidip alıp orda bi ustaya taktırırsan senin icin daha mantıklı olur diye düşünüyorum 

Geri
Üst Alt