Golf 7/2015/1.6 TDI/DSG Ön&Arka Fren Balata Marka Önerisi

@Savatage Açıklama için teşekkürler hocam.Sarı olan yanıyor ve yazı ilede “fren balatalarını kontrol ediniz” gibi bir ibare çıkıyor.Geçtiğimiz günlerde Nemrut dağına çıkarken bu uyarıyı verdi.”Tam da yerinde” diye endişelenmedim değil :)

@bf417  Bilgiler için teşekkür ederim  (y)

@muratt Merhaba Murat bey. Biraz geç oldu ama aynısı benim de başıma geldi. Yeni taktırdığım ön balata 1000 km sonra uyarı verdi. Bakım sırasında baktık. Sensör kopmuş. Aracın üzerindeki soketi de koparmış. Sizde de böyle bir durum olabilir. Usta ucu açık olan kablo uçlarını bantlayıp arabaya sabitledi sallanmasın diye. Uyarıyı da bir şekilde kesti orasını tam takip edemedim. 

Eski aracımı 27 binde sattım nerdeyse balata kalmamıştı 😂😂

Herkeste oluyor mu bilmiyorum ama arabayı yıkıyorum gidip geliyorum jant siyah oluyor .

geçen hafta sanayide arka balataları değiştirdim.tamamen bitmişler araç 34k kmde.ate marka orjinal dedi eleman vwnin yyedek parça kutularına benzeyen kutusu vardı.artık orjinal mi değil mi bilmiyorum.300 tl verdim.şu an için ötme vs sıkıntı yok.diğer aracıma da ön arka bosch aldım taktırdım onlarda da bi sıkıntı yok...golfe de bulsam bosch alacaktım ama bulamadım o an için.

@muratt Merhaba Murat bey. Biraz geç oldu ama aynısı benim de başıma geldi. Yeni taktırdığım ön balata 1000 km sonra uyarı verdi. Bakım sırasında baktık. Sensör kopmuş. Aracın üzerindeki soketi de koparmış. Sizde de böyle bir durum olabilir. Usta ucu açık olan kablo uçlarını bantlayıp arabaya sabitledi sallanmasın diye. Uyarıyı da bir şekilde kesti orasını tam takip edemedim. 
Teşekkürler,henüz fırsat bulup bir baktıramadım ama sizlerin tecrübesinden yola çıkarak, benim de benzeri bir sorunla karşılaşmış olmam muhtemel.Süreçten haberdar ederim :)

Serviste  hangi marka balatadan takıyorlar? Bazen trw bazen ferodo mu? Anlaşmalarına bağlı mı değişiyor?

Serviste  hangi marka balatadan takıyorlar? Bazen trw bazen ferodo mu? Anlaşmalarına bağlı mı değişiyor?
Kutudan trw, ate veya ferodo çıkıyor., pederin aracında değiştirirken gelenler genellikle ate markaydı., almadan önce servis ile dışarsı arasında fiyat karşılaştırması yapın., çünkü şuan servisler aracın yaşına göre değişen yedek parça ve işçilikte %15-30 arası (zubizu) indirimi mevcut..

Kutudan trw, ate veya ferodo çıkıyor., pederin aracında değiştirirken gelenler genellikle ate markaydı., almadan önce servis ile dışarsı arasında fiyat karşılaştırması yapın., çünkü şuan servisler aracın yaşına göre değişen yedek parça ve işçilikte %15-30 arası (zubizu) indirimi mevcut..
7 yaşını aşmış iyi niyet bile sonlanmış araçları %30 indirime çağırıyorlar

Alzheimer olmuş araca %30 indirim garanti bittiyse hiç anlam ifade etmiyor.

https://binekarac.vw.com.tr/tr/kampanyalar/Zubizu-Servis-Kampanyasi.html

Yapsın bana %30 indirim (2 yaş) çıkarken 50 lira tip atarım vw gönüllüleri sosyal yardımlaşma kutusuna

Teşekkürler hocam. Serviste yaptırmayıp sadece parçayı alınabilirnirliğini bilmiyordum, fiyat almakta fayda var o zaman

Balata kadar disk yüzeyinin düzgünlüğüde önemli ben hep trw palata kullandım ve diskleri hep söktürüp tornacı tanıdıgımda sildirdim ilk başlat fren hissiz oluyo sonra az bir zaman durmaya yakın hatır hatır esiyo ondan sonra zımba gibi oluyo frenler diskleri sildir istanbul avcılar esnyurt civarı yakınındaysanız size çok memnun kalacagınız bir yer önerebilirim devamlı aracımın bakınlarını yapıyo 

2014 Golf 1.2 TSI DSG'ye servisde Ferodo balata takmışlardı. Garanti sonrası Textar taktırdım, ilk başta Ferodo'ya göre biraz uzun mesafede tutuyor gibiydi, sonradan ya alıştım ya da balata alıştı, şu an çok memnunum.

Geri
Üst Alt