dizel çalışma sesi

bf417

Katılımcı Üye

İsim
sedat küçük
arkadaşlar siz de büyük ihtimal farketmişsinizdir farklı mazot alınca arçların çalışma sesleri değişiyor peki içimizde dizel motordan anlayan varsa bu neden oluyor açıklayabilir mi? yüksek ses mi sağlıklıdır yoksa düşük olan mı? shell fuelsave alınca ford transit  minibüsleri gibi ses çıkartan  tdi vpower da sesi kesiyor adeta benzinliye yakın çalışıyor

Hocam sağlıklı hangisi bilmem ama vpower alırdım hep ben olsam 😂

@yusuf br kaç defa fuelsave e döndüm ama pişmanım uzun gidiyor ama bildiğin traktör 😀 deponun boşalmasını bekliyorum vpowerla doldurcam😀ama kitapçıkta katkısız alın yazıyor mevzusu vardı bir ara onun için sordum

Benim de tdi aracım var baya sesli çalışıyor gittiğim servis normal diyor anlamıyorum nası normal

@ilker0607 vpower alın hocam en sessizi o biraz fazla yakıyo sadece depoda 60 km

@Eniskaraca bir türk atasözü der ki: Benzinli alacak kadar zengin değilim. buna benzer bişeydi😀

Moderatör tarafında düzenlendi:
Arkadaşlar sanırım piyasadaki en kötü dizel vw de

bende daha önce benzinli vw kullandım ama bu dizel gerçekten en kötüsü

@mrvolkan en kötü dizel derken neyi kastediyosunuz tdi dan neden memnun kalmadınız?

@mrvolkan en kötü dizel derken neyi kastediyosunuz tdi dan neden memnun kalmadınız?
Gürültüsünü ve rölantideki sesi bile çok rahatsız edici

daha önce dci motor crdi motor ve corollanın dizel motorunuda kullandım içlerinde en kötüsü bence

@mrvolkan dci hariç ben de sizin gibi düşünüyorum japon ve kore arabalarının benzinlisi de dizeli de sessiz

o ses ekonominin mutluluğun sesi  :)  heleki petrol fiyatları bu kadar yüksekken.

Geri
Üst Alt