Golf 7 Kontak sorunu

affandrs

Yeni Üye
İsim
idris
iyi günler arkadaşlar aranıza yeni katıldım ve 2015 model 1.2 TSİ comfortline golf 7 sahibi oldum

bbir çok konuyu araştırdırdım giderdim

benim sorunum 10/2 yada 10/3 oranında araca biniyorum kontak çevrilmiyor anahtarı çıkarıyorum takıyorum olmuyor

belki derbriyaj yada vitestendir diye kontrol ediyorum 4-5 denemeden sonra anahtar dönüyor 

bu bir sorunmudur ? yoksa yalnış yaptığım birşey mi var yardımcı olursanız sevinirim

Direksiyon kitli kalıyordur muhtemelen direksiyonu çevirmeye çalışıp aynı anda kontağı çevirmeye çalışın ayrıca direksiyonu mümkün olduğu kadar düz bırakmaya çalışın bir problem olmaz

çok teşekkürler peki direksiyon kilidini kapatabiliyormuyuz

@affandrs direksiyonu düz hale getirip aracınızı stop ederseniz kilit devreye girmeyecektir diye biliyorum. 

Şayet stop ettikten sonra direksiyonu sağa veya sola çevirirseniz kilit devreye girer.

Açıkçası kendi aracımda hiç dikkat etmedim, siz deneme yanılma yoluyla kontrol edersiniz.

Aracı tamamen stop ettikten sonra direksiyonu herhangi bir yöne çevirirseniz kilitler zaten çalıştırırken kontak direksiyonu çevirmeden çalışmaz basit bi önlem olarak düşünebilirsiniz. Eğer araca inip binerken direksiyona tutunuyorsanız muhtemelen farketmeden kitliyorsunuzdur.

bilgiler için çok teşekkürler hepinize kazasız belasız keyifli sürüşler dilerim

Geri
Üst Alt