Golf 7 yeni 6.5' ekran sorun ve çözümleri

CMasteR dedi:
Arkadaşlar Saat geri kalma sorunu ile ilgili birşey öğrendim mümkünse denemenizi istiyorum. ST'nin dediğine göre tabi :)

Ayarlardan YAZ SAATİ UYGULAMASI nı seçip ona göre bir ayarlayın bakalım sorununuz geçecek mi.
hocam yaz saatli, saatsiz, gmt+0, gmt+1, gmt+2 ve bunların kombinasyonlarının hepsinde geri kalıyo.  :)

özellikle bugün olan şey acayipti. 12:10 olan saat kontağı açınca gözümün önünde 15:21 oldu.  :D ama yine de geri kalmıştı arkadaş. 19-20 dk falan

dediğiniz şey yaz saatinin tikini önce seçip saati sonra ayarlamak falan gibi bi ayrıntı mı?

maniax dedi:
Arkadaşlar Saat geri kalma sorunu ile ilgili birşey öğrendim mümkünse denemenizi istiyorum. ST'nin dediğine göre tabi :)

Ayarlardan YAZ SAATİ UYGULAMASI nı seçip ona göre bir ayarlayın bakalım sorununuz geçecek mi.
hocam yaz saatli, saatsiz, gmt+0, gmt+1, gmt+2 ve bunların kombinasyonlarının hepsinde geri kalıyo.  :)

özellikle bugün olan şey acayipti. 12:10 olan saat kontağı açınca gözümün önünde 15:21 oldu.  :D ama yine de geri kalmıştı arkadaş. 19-20 dk falan

dediğiniz şey yaz saatinin tikini önce seçip saati sonra ayarlamak falan gibi bi ayrıntı mı?
Vallahi konuyu st ye söyledim yaz saati ıygulamasından dedi. Yaz saati tik i ile ilgili biraz uğraşın her türlü belki sorun düzelebilir.

sabah teslim aldım aracı. Ekranı bol miktarda kapattım açtım. Aracı 7-8 kere kapattım yeniden çalıştırdım. 40 km kadar yaptım. Şu an için sıfırlama yapmadı. Sürüm 617.

Merhabalar, benimde aracım 1 haftalık aynı sorunlr bende de mevcut. ilk servise gidişimde yazılım güncelleme yaptılar ancak sorun düzelmedi. Kayıt açılıp bilgi gönderildi. Beklemekten başka çare yok gibi.

bu sabah itibariyle iletmek istediğim bisey var. Aracın saati ilk kez geri kalmadı ve trip verilerim duruyo. bir önceki günden yaptıgım 2 farklı şey var

1-kontağı gece 00:25te kapattım

2-ilk defa 100 km üzerinde yaptim total olarak bir günde

hangisinden kaynaklandı bilmiyorum ama azıcık sevindim nedense :)

bu aralar çok aktif giremedim affola

@CMasteR hocam hayırlı olsun masallah boncuk gibi

@eyo_men hocam Hayırlısı olsun demekten baska bisey yok ama üzüldüm sorun yasamaniza

sabah soyle bir durum oldu. 230 km civarindayim daha. bir sikinti olmamisti. sabah aracin yanina indim. kontagi takmadan ekrani actim. saat 21kusur gosteriyordu.

allah dedim benimde gitti hersey. ekrani kapattim kontagi actim. saat kendiliginden normale donmustu. yakit verileride yerindeydi. acaba kontagi acmadan ekrani calistirmakmi tetikliyor bu sorunu?

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

grattis dedi:
sabah soyle bir durum oldu. 230 km civarindayim daha. bir sikinti olmamisti. sabah aracin yanina indim. kontagi takmadan ekrani actim. saat 21kusur gosteriyordu.

allah dedim benimde gitti hersey. ekrani kapattim kontagi actim. saat kendiliginden normale donmustu. yakit verileride yerindeydi. acaba kontagi acmadan ekrani calistirmakmi tetikliyor bu sorunu?

hocam bence saat gece 12 ile ciddi alakası var bu durumun. 1 dk bile sapmamış benimkisi bu sabah. dediğiniz şeyi denedim ben. aynısı oldu. kontağı açmadan ekranı açtım 12 küsur gösterdi; ki saat 15:40 falandı o an. kontağı açınca düzelmeye çalıştı ama gücü 15:21 yapmaya yetti :D

maniax dedi:

hocam bence saat gece 12 ile ciddi alakası var bu durumun. 1 dk bile sapmamış benimkisi bu sabah. dediğiniz şeyi denedim ben. aynısı oldu. kontağı açmadan ekranı açtım 12 küsur gösterdi; ki saat 15:40 falandı o an. kontağı açınca düzelmeye çalıştı ama gücü 15:21 yapmaya yetti :D
yazilimi 617 olunca saati düzeltiyor belki :) bizimki varya tam "delinin kuyuya tas atip 40 akillinin cikarmaya calismasina" benziyor.

grattis dedi:

yazilimi 617 olunca saati düzeltiyor belki :) bizimki varya tam "delinin kuyuya tas atip 40 akillinin cikarmaya calismasina" benziyor.

hocam valla aracı alalı 40 gün falan oldu her binişimde bu konu aklımda. iyice ayrıntılı eğiliyorum artık. arada kalan zamanlarda da gazlıyorum :D

dün gazlaya gazlaya gezdim 11 km falan bi parkurda. eve bi geldim ortalama 13.6  çüş

ama değdi ne yalan söyliim. bu tsi gerçekten metro gibi hızlanıyo. çaktırmadan 140  8D

maniax dedi:

Değerli Murat Hocam;

Kapıyı hangi hızla kapattığınızla;

içinizden geçen şarkıyı aslında kısık sesle çalan radyoda dinlediğinizi bilemeyip sesini açınca "vay beee!" dieyerek kendinizi kandırmanızla;

Yola çıkmanızdan sonra tam 3 Golf Mk7 görmenizle;

Medya cihazınızı açtığınız anda saatte 43.3 km/s hızla seyrediyor olmanızla;

Son yakıt aldığınızdan bu yana 352 km geçmiş olmasıyla;

Günlerden cumartesi olmasıyla;

Günün geceye kavuştuğu saatin 19:07 olmasının Fenerbahçenin kuruluş yılı olması, sizin Fenerbahçeli olmanız ve hatta o esnada Şükrü Saracoğlu Stadyumu'nun önünden geçiyor olmanızla

ne yazık ki ilgisi olduğunu düşünmüyorum. &:

ikiden fazla edimsel koşullanmanın üzerinde basamaklara çıkabilme kabiliyetine sahip canlılarla Uzun yıllar deneyler yapan psikologlar şunu bulmuşlar:

"zekanın advers etkilerinden biri Batıl inanç'tır" 8D

silvershadow dedi:

Değerli Murat Hocam;

Kapıyı hangi hızla kapattığınızla;

içinizden geçen şarkıyı aslında kısık sesle çalan radyoda dinlediğinizi bilemeyip sesini açınca "vay beee!" dieyerek kendinizi kandırmanızla;

Yola çıkmanızdan sonra tam 3 Golf Mk7 görmenizle;

Medya cihazınızı açtığınız anda saatte 43.3 km/s hızla seyrediyor olmanızla;

Son yakıt aldığınızdan bu yana 352 km geçmiş olmasıyla;

Günlerden cumartesi olmasıyla;

Günün geceye kavuştuğu saatin 19:07 olmasının Fenerbahçenin kuruluş yılı olması, sizin Fenerbahçeli olmanız ve hatta o esnada Şükrü Saracoğlu Stadyumu'nun önünden geçiyor olmanızla

ne yazık ki ilgisi olduğunu düşünmüyorum. &:

ikiden fazla edimsel koşullanmanın üzerinde basamaklara çıkabilme kabiliyetine sahip canlılarla Uzun yıllar deneyler yapan psikologlar şunu bulmuşlar:

"zekanın advers etkilerinden biri Batıl inanç'tır" 8D
iyice paranoyaya bağladık yani sonunda  :D

ama tabi insan neden diye sormadan edemiyor." neden geri kalmadı?"

Sorun bana biraz aracın kontak kapalı kaldığı süreye bağlıymış gibi geliyor. Sanki belirli bir süre sonunda araç bütün sistemlere giden enerjiyi kesiyor ve bütün hafıza verileri ve saat gidiyor. Aynı şey bende de oldu sanki 12 veya 10 saat tam emin değilim ama bu sürelerden önce kontak açarsanız kaldığı yerden sorunsuz devam ediyor gibi. Daha önceki mesajlarda belirtilmişti sanki. Bu sisteme bir hafıza pili gibi bişey lazım gibi duruyor.

asturias dedi:
Sorun bana biraz aracın kontak kapalı kaldığı süreye bağlıymış gibi geliyor. Sanki belirli bir süre sonunda araç bütün sistemlere giden enerjiyi kesiyor ve bütün hafıza verileri ve saat gidiyor. Aynı şey bende de oldu sanki 12 veya 10 saat tam emin değilim ama bu sürelerden önce kontak açarsanız kaldığı yerden sorunsuz devam ediyor gibi. Daha önceki mesajlarda belirtilmişti sanki. Bu sisteme bir hafıza pili gibi bişey lazım gibi duruyor.
hocam hakli olabilirsiniz. burada 2 şey var. birincisi, aradan 12 saat de geçse 1 hafta da geçse benim max 25-30 dk geri kaldı. birazdan Aracın yanına inecem eminim ki 20 dk geri. ama memlekette geçirdiğim 1 haftanın ardından da 25 dk geri kalmıştı. pil sorununa benziyo ama bi kere geri kalıp sonra neden devam ediyo saat? kümülatif olarak geri kalmiyo. ikincisi de vw, dogus vs herkes ağız birliği etmişçesine yazilimsal diyor

@maniax

Eğer pil ile alakalı olsa siz 1 hafta uzaktayken tarih olarakta geri kalırdı. Pil ile alakalı olacağını sanmam.

Geri
Üst Alt