Golf 7 1.6 TDI AĞIR BAKIM

Fenerizm_7

Üye
İsim
Murat
 Günaydın arkadaşlar  2014 model golf 7 Ağır bakımlarında  neler yapılıyor Ve kaç kilometrede yapılıyor

Günaydın arkadaşlar  2014 model golf 7 Ağır bakımlarında  neler yapılıyor Ve kaç kilometrede yapılıyor
Agir bakim diye ya ir edilen periyodik araliklar km cinsinden ele alırsak
30 bin Km
60.....
90.....
120.... Şeklinde Ayrıca kendi aralarında farklı mekanik, sıvı vb parçaların değişimi söz konusu olabilir. Örneğin fren hidroliziniz eksilmiş ise 30 binde de değişebilir 60 bin km de olabilir. Genel olarak yağ polen hava filtresi ve Araç dizel ise dizel yakıt filtresi değişmesi gerekir. Iyi Forumlar diliyorum

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Hava, yağ, klima polen filtresi + mazot filtresi

Motor yağı

Soğutma suyu antifirizi değişimi

Fren hidrolik yağı değişimi

Aracın km'sine göre triger seti değişimi olabilir

Benzinli ise bujilerin değişimi veya

Dizel ise yakıt kızdırma bujilerinin kontrolü gerekli görülürse değişimi

Araç DSG ise şanzıman yağı, şanzıman yağ filtresi ve mekatronik yağı değişimi (aracınızın km 'si nedir bilmiyoruz bu sebebten aracın km belirtirseniz daha net cevaplar verilebilir..)

15.000
45.000
75.000
105.000
135.000....vs giden bakımlarda yağ-yağ filtresi , polen filtresi ve hava filtresi

30.000
60.000
90.000 
120.000
150.000 gibi bakımlarda yukarıdakilere ek olarak yakıt(mazot filtresi değişiyor)

120.000km'de ayrıca normal bakıma ek triger kayışı , V kayışı ...vs değişmesi gerekiyor.Su pompası elektrikli olduğu için değişmesine gerek yok ama değişilebilir.

3 yılda birde aracın sıvılarının değişmesi gerekiyo (kmden çok yıl önemli) seviyeleri eksilmese bile.Bunlarda fren hidroliği ve motor suyu(antifreeze).Antifreeze'nin g13 olması gerekiyor ve tamamen antifreeze ile doldurmayın(ustalar genelde öyle yapıyor).Saf su ile sulandırmanız lazım(kullanım kitapçiığında yazıyor)

Moderatör tarafında düzenlendi:
@forzaGilles 120000 bakımı yaptıracağım 
Hava, yağ, klima polen filtresi + mazot filtresi değişir

Motor yağı

Soğutma suyu antifirizi değişimi (G13 antifiriz) %50 saf su (distile su) %50 G13 tip antifiriz karışımı

Fren hidrolik yağı değişimi VW501.14 veya (TL 766-Z) onaylı

Triger kayışı ve V kayışı yıpranma kontrolü., değişim gerekiyorsa; Triger kayışı, gergi rulmanları, V kayışı + devir-daim pompası değişir

Benzinli ise bujiler değişir veya

Dizel ise yakıt kızdırma bujilerinin kontrolü

Bakımı dışarda yaptıracaksanız Alman araçlarının filtreleri Mann, Mahle, Hengst üretir., Bu 3 markadan şaşmayın en kötü olasılık Bosch olsun., daha ucuz filtre kullandırtmayın.!

Triger kayışını Continental üretir., Triger kayışında 2. kalite ürün asla asla tercih etmeyin., abi hepsi aynı fark etmiyor falan derse itibar etmeyin kesinlikle riske girmeyin

Moderatör tarafında düzenlendi:
Ben Trigeri değiştirdim (107.000km) , Buna ek V kayışı , makaralar...vs de değişti.

Su pompası elektrikli olduğu için değiştirmedim ama işi riske atmamak adına 120.000de tekrar değişeyim dedim.(tekrar işçilik olacak ama yapacak bir şey yok)

Tüm parçaları servisten aldım , Dışarıda taktık.Yaklaşık 1200tl civarına geldi triger değişimi bana.Servisten genuine parça değilde dışarıdan oem alırsanız aynı marka muhtelemen 200-250 tl daha ucuza gelecektir.

Videoda çektim buraya atarım yakında , değişimimiz totalde 45 dakika falan sürdü ama bu işi çok iyi bilen bir ustada yapmanız şart :)  

Geri
Üst Alt