Sıfır araba alan var mı?

ZaGani

Katılımcı Üye

İsim
oguz
Merakımdan soruyorum arkadaşlar bu fiyatlara sıfır araba alanlar oluyor mu? Satışlar devam ediyor mu? Benim açımdan sıfır araba almak artık hayal oldu. 125k para ile geçen sene bu zamanlar çok güzel araçlar alabilirken şuan hiçbirşey alamıyorum. Acaba indirim gelir mi?

100bine araba kalmadı 200bine ise araba almak yerine faize yatırmak daha karlı aylık 4000 getirisi var. Kiralama yapar araç masraflarıyla uğraşılmaz

Bayiler yeri geldimi iyi indirim yaptığı için sıfır araç alımları devam ediyor. Golf gruplarında vs sipariş araç bekleyen sayısı çok.

bu saatten sonra hadi 2019 ilk liste fiyatı açıklandığı ilk ocak ayı fiyatları birlikte  artık golfler sadece engelli raporuna sahip insanlara hitab eder.

çünkü bu fiyatlara ancak %60 ötv ödemeden kurtarır. 

neyse!! siyasete bulaşmadan kısa kesiyim. eldeki araçla ömür tamamlanır benim için.

almayız olur biter . hayat  kısa , zaten sırat köprüsü araç trafiğine kapalı olacak ahirette, herkes yaya olarak geçecek (ilahi adalet) 

Bu fiyatlarla araç almak, hele sıfır km araç, zor iş. Sadece üst segment araç satışları aynı hızla ilerliyor, orta segmentte satışlar %40 civarı geriledi son 4 ayda. Şubat 2018 de 140 bine aldığım araç şu an 235 bin lira olmuş, imkan olsa bile almam o paraya.

Bu ayın sekizinde gittim bakım için servise 3 tane passat bekliyordu yeni sahiplerini 

2014 mayısta 1.2 tsi midline düz vitese 26000 usd vermişim. Şu anda 26000 usd 155bin lira yapıyor. Sanırım bu sıralar en ucuz golf liste fiyatı 150bin lira, eminim çok güzel indirim yaparlar ancak indirimle bile sıfır araç almak artık çok uzak gibi bizim gelirler yerinde saydı. Merakımdan dün bir volvo bayisinin önünden geçerken girdim s60 a baktım harika bir araç, liste fiyatı 260bin lira..selamün aleyküm dedim 175bine veririz dediler. Böyle indirimler yapıyorlar. 

Eylul ayinda hepi topu 190tane golf satilmis. Dusunun zamaninda ayda iki bin hatta uc bin satis yapan modelin halini. (Tabi bunda golf 7nin artik eskidigi ve kasa degisiminin yaklastigi gerceginizi de goz ardi etmemek lazim) 

Satislar boyle giderse otv indirimi gelecek bence.

@Muhammed

@nebraska

Hocam yeni s60 değildir diye tahmin ediyorum o fiyata?

Haziran ayında bayram öncesi Dogus oto Esenyurt sorumlusuyla uzun uzadıya görüşmüştüm. Satışlarının geçen seneye göre %50 düştüğünü belirtmişti.

Yalnız şöylede bir durum var. Opsiyonlattığım araç tam %50-%60 ötv sınırında kalıyordu. İlave bir %1 indirim yaparak %50 ötv ye giriyordu. Sürem dolduğunda ilave %1 indirim uygulayamayacağını belirttiler ve araç birden 11.000tl artmıştı. Direk söyledim uyguladığınız indirimi ben cepten vereyim tekrar %50 ye girsin, kesin ve net bir şekilde olamayacağını belirttiler. Sizin cebinize gitse tamam da dedim az vergi ödüyoruz ya çalışan kesim olarak (cirosu resmiyette birkaç milyon olan firmalar bizim kadar vergi ödemiyor. onu gider göster buna fatura kestir. hey maşallah). Dedim peki bir süre daha beklicem nasıl olsa o paraya satamazsınız. 3 gün sonra ilave %3 indirim geldi. Anlaştığım ilk fiyattan 7.000tl daha düşüğe aldım aracımı. Kalbi temiz olmak böyle birşey olsa gerek😆..

Moderatör tarafında düzenlendi:
Araçlar pahalılaştı satılmıyor., Volvo daha az satılıyor., kötü araba değil ama burda çok müşterisi olmuyor

@Muhammed

@nebraska

Hocam yeni s60 değildir diye tahmin ediyorum o fiyata?

Haziran ayında bayram öncesi Dogus oto Esenyurt sorumlusuyla uzun uzadıya görüşmüştüm. Satışlarının geçen seneye göre %50 düştüğünü belirtmişti.

Yalnız şöylede bir durum var. Opsiyonlattığım araç tam %50-%60 ötv sınırında kalıyordu. İlave bir %1 indirim yaparak %50 ötv ye giriyordu. Sürem dolduğunda ilave %1 indirim uygulayamayacağını belirttiler ve araç birden 11.000tl artmıştı. Direk söyledim uyguladığınız indirimi ben cepten vereyim tekrar %50 ye girsin, kesin ve net bir şekilde olamayacağını belirttiler. Sizin cebinize gitse tamam da dedim az vergi ödüyoruz ya çalışan kesim olarak (cirosu resmiyette birkaç milyon olan firmalar bizim kadar vergi ödemiyor. onu gider göster buna fatura kestir. hey maşallah). Dedim peki bir süre daha beklicem nasıl olsa o paraya satamazsınız. 3 gün sonra ilave %3 indirim geldi. Anlaştığım ilk fiyattan 7.000tl daha düşüğe aldım aracımı. Kalbi temiz olmak böyle birşey olsa gerek😆..
hesapta bir hata var galiba, %3 7bin tl nasıl ediyor? :D

Geri
Üst Alt