Michelin CrossClimate İnceleme

Orhan Hoca dedi:
Bencede cok basarili bir lastik ama karda buzda nasil olacak bende sizin gibi merak ediyorum, kar yagdigi gun insallah burdan yorumlarimida yazarim, taktirdigim lastikci cok km yaparsaniz bu lastikle hizli kabaklasir dedi, yazin alan bir iki musterisi pismanmis ama bilmiyorum, lastikci yorumuna cokta guvenilmez[emoji1]

golf7 tdi dsg
abi kayseride tam performans göstermeyebilir.  karadenizde gider. 2 hafta kar yerde kalıyor. yağdıktan sonra hızlı eriyor burada kar.

ben kıştan daha çok yaz performansını merak ediyorum 14 derecenin üstünde kullanacam. dediğin gibi aşınma beni üzer. bridgestone turanza şu an var çok iyi gidiyor.

sök tak yapmamak amaç ama bakalım neler göreceğiz.
Hocam benim araçtada turanza var ve sanki fazla ses yapıyor gibi. Sizin yorumunuz nedir bununla ilgili ? Ben mi kuruntu yapıyorum acaba ?

Bencede cok basarili bir lastik ama karda buzda nasil olacak bende sizin gibi merak ediyorum, kar yagdigi gun insallah burdan yorumlarimida yazarim, taktirdigim lastikci cok km yaparsaniz bu lastikle hizli kabaklasir dedi, yazin alan bir iki musterisi pismanmis ama bilmiyorum, lastikci yorumuna cokta guvenilmez[emoji1]

golf7 tdi dsg
abi kayseride tam performans göstermeyebilir.  karadenizde gider. 2 hafta kar yerde kalıyor. yağdıktan sonra hızlı eriyor burada kar.

ben kıştan daha çok yaz performansını merak ediyorum 14 derecenin üstünde kullanacam. dediğin gibi aşınma beni üzer. bridgestone turanza şu an var çok iyi gidiyor.

sök tak yapmamak amaç ama bakalım neler göreceğiz.
Hocam benim araçtada turanza var ve sanki fazla ses yapıyor gibi. Sizin yorumunuz nedir bununla ilgili ? Ben mi kuruntu yapıyorum acaba ?
kullandıkça ses daha da artıyor hocam . bu lastiğin özelliği bu ama güvenlik açısından bakıyorum daha çok.
Kayseriye 3 gun once kar yagdi, aralikli yagdigi icin sehir merkezinde kar hic tutmadi ama bir iki sartta deneme firsatim oldu crossclimate'i, oncelikle kar yagisli havada islak zeminde cok iyi, frenleme ve yola tutunma beklentimin cok uzerinde, tam buzda kar lastiginden bir tik geride, tam karli yolda halen deneyemedim

golf7 tdi dsg

Orhan Hoca dedi:
teşekkürler hocam önemle takip ediyorum.

hava sıcaklığı kaçtı siz kullanırken?

+14 dereceye kadar sanırım yaz sıcaklığında kullanma seviyesi. bunun üstünde takacaksanız bunun hakkında da görüş ve tecrübelerinizi alırız.

şu an bulunduğum yerde kar var ve -4 derece. çok eksiye düşmüyor ancak yazın ortalama +23 derece en fazla 30 lar da kullanacağımdan performans verecek mi bu lastik.

yazın kullanımı beni daha çok meraklandırıyor açıkcası.

olumlu sonuçlar alırsam sök tak yapmadan sürekli kullanmak düşüncesindeyim bu lastiği.

hepsiburada da daha hesaplı ve 9 taksit.

http://www.hepsiburada.com/michelin-225-45-r17-94w-xl-crossclimate-4-mevsim-lastik-uretim-yili-2015-p-OTLSTLMCC0023

@ragipertas
Hocam kusura bakma tapatalktan etiketlenince, bildiri alinca bakiyorum foruma,

bu sefer gelmemis, bakmaya girince gordum mesajinizi,

ben aldigimdan bu yana 19-18 derecelerden yavas yavas dustu sicaklik, sunu acik bir sekilde soyleyebilirim fabrikadan uzerinde gelen yazlik hankook vp2 lastigimden cok daha iyiydi crossclimate 14-18 arasinda, sicaklik su anda 0 civarinda,14-0 derece arasinda performansi cok iyiydi,  dedigim gibi yagmurlu ve soguk havadada iyi, kar tutmus yolda deneyemedim daha zaten yillardir bir hfta oluyor olmuyor kar yollarda, yaz performansida cok iyi diye yorumlar vardi hb de ama lastigin hamuru cok iyi, cabuk yemezse yazin bu lastigin uzerine lastik tanimam8)

golf7 tdi dsg

@Orhan Hoca

Hocam bir ustteki video da vector 4season daha iyi gidiyor gibi gozukuyordu. Bu testte de boyle cikinca ben sasirmadim pek. Ama hala bir kusku var arastirmak gerekiyor. s=s18

@Orhan Hoca

en sonuna bakmamisim birde acidan hafif all vectorle beraber gidiyorlar gibi gozukuyor. dogru tespit  :'(

@Orhan Hoca

Hocam 10 gune arac gelecek malum Ankara da yasiyoruz. gecen sene -18 gorduk. Eski aracimda Goodyear UG9 kullaniyordum memnundum. Crossclimate acaba Ankara kisini kaldirir mi. Kaldirsa acimayip alicam lastik degisiminden kurtulmak icin. s=s15

Orhan Hoca dedi:
@Orhan Hoca

Hocam 10 gune arac gelecek malum Ankara da yasiyoruz. gecen sene -18 gorduk. Eski aracimda Goodyear UG9 kullaniyordum memnundum. Crossclimate acaba Ankara kisini kaldirir mi. Kaldirsa acimayip alicam lastik degisiminden kurtulmak icin. s=s15
hocam bence Ankara için kaldırmaz hiç risk almayın. buz perforansı iyi değil anladığım kadarıyla.

Nokian WR D3 veya yeni çıkan D4 alın görün performans nasıl oluyor. Hakiki kar lastikleri bunlar.  s=s15
Tesekkurler hocam. Hemen bir fiyat arastirmasi yapayim.[emoji41]

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

@Orhan Hoca

Hocam arac yazlik lastiklerle gelecek. Son yorumlari okuyunca iyice kararsizliga dustum. Ankara da taktiran var az kar oluyor demis te gecen sene bilen bilir baya uzun surdu :) . Yazlik lastiklerin yanina 1 set kis lastigi mi alsam yoksa direk 3PMSF sertifikali lastik alip yerler buz olursa arabayi cikarmasammi. Neptune 1 saat 20 dk once yanasmis. Araba Turkiye'ye ayak basti. Ankaraya gelene kadar su lastigi arastirmaya devam  s=s17

Rize'nin iklimi malum, koca bir yıl boyunca en fazla 1 hafta karlı zeminde sürüş yapılır. Burada önemli olan ıslak zemin performansı ki galiba bu lastik bunu karşılıyor. Eğer yaz sıcağında da iyi performans veriyorsa -Duplop SMAX  :( '- Karadeniz için biçilmiş kaftan gibi duruyor.

Orhan Hoca dedi:
Hepsiburada güvencesiyle siparişimi yaptım bugün. kargo ücreti 4 lastik için toplamda 15 TL . Lastiğin bir tanesi 349,89 TL. genel toplamda 1.415,45 TL . 9 taksit yaptım.  Yurtiçi kargoyla geliyor. 2015 yılı üretimi. Hepsiburada linki gördüğüm kadarıyla en uygun link şu anda ve herhangi bir sorun yaşanması halinde çözümü noktasında daha güvenilir olacaktır.

http://www.hepsiburada.com/michelin-225-45-r17-94w-xl-crossclimate-4-mevsim-lastik-uretim-yili-2015-p-OTLSTLMCC0023
Hayırlı olsun Abi :)

Orhan Hoca dedi:
bekliyoruz bu taraflara @Orhan Hoca m  :'(
kablo sipariş ettiniz mi?
Hayır, daha edemedim

Sent from my iPhone using Tapatalk
Murat hocamı da davet edip bir samsun yapmak lazım. 15 tatilde geçebilirim. hazırlıklar tamamdır inş.

tek geçmiş olsam ordu buluşması da olurdu fakat çoluk çocuk araçta olacak.
@Orhan Hoca m dediğiniz gibi o iş olsa olsa samsun'da küçük bir buluşma gerçekleştirip yapılabilirdi ama o dediğiniz tarihlerde de mutlu ve heyecanlı bir nedenden dolayı samsun'a gelemem, ailemize yeni bir birey daha dahil olacak.

Orhan Hoca dedi:
Hepsiburada güvencesiyle siparişimi yaptım bugün. kargo ücreti 4 lastik için toplamda 15 TL . Lastiğin bir tanesi 349,89 TL. genel toplamda 1.415,45 TL . 9 taksit yaptım.  Yurtiçi kargoyla geliyor. 2015 yılı üretimi. Hepsiburada linki gördüğüm kadarıyla en uygun link şu anda ve herhangi bir sorun yaşanması halinde çözümü noktasında daha güvenilir olacaktır.

@ragipertas
Hocam hayırlısı olsun. Sizde kullanım yorumlarınızı bekliyoruz.

Geri
Üst Alt