Golf 7 Elektronik El Freni ile Ani Fren Testi

AhmetCakmak

Yönetici
İsim
Ahmet Çakmak
Topgear programında Golf 7.5 R üzerinde Volkswagen'in elektronik el frenini test etmişler. Muhtemelen hepimiz merak ediyorduk nasıl bir şey olduğunu. Ani frenleme gerektiğinde frene birden asılıp aracı kontrolden çıkartmak yerine elektronik el frenini çekmek aracı oldukça sistemli şekilde yavaşlatıyor. Videoda hangi hızda fren yapıp kaç saniyede durduğunu da gösterseymiş tam olacakmış.  :)  

Volkswagen'in elektronik el freni bence oldukça başarılı.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Yolcunun söylediği kadarıyla 120 mil (193km) hızla giderken çekiyorlar

Moderatör tarafında düzenlendi:
@AhmetCakmak 

Hocam ben de denemiştim ama 40-50km civarıydı hızım.Mükemmel bir frenleme yaptı. Araç normal frende çok hantal davranıyor,keşke elektronik el frenini çektiğimizdeki gibi davransa :)

Evet normal frende durmuycakmış gibi :D  

Sanırım el freni %60 güçle asılıyodu frenlere %70 miydi yoksa  :S

Tamamını dışardan çekse iyiymiş tabi, gerçi "quite gently" duruyomuş ilk asıldığında bir kafa atıyo ama :D

El freni arka tekerlere müdahale ediyor biliriz, burda sanki tüm tekerlere müdahale ediyor gibi? İlginç.

eşime araç sürmeyi öğretirken 15-20 kere el freni ile arabayı durdurmuşumdur.

ve hatta kaza basmaya devam etmesine rağmen el freni çektiğinde araç otomatik olarak gazı da kesiyor.

ve hatta frene basacağına birden gazı köklemişti. el freni sayesinde kurtulmuştuk. mekanik fren olsaydı. duramazdık..

yani el freni çekip yanlama yapılması pek mümkün değil.. :p

Acil durumlarda çok başarılı ve zekice düşünülmüş bir sistem, gerçekten şaşırdım. 

Geri
Üst Alt