Bu hasar serviste ne kadara yapılır?

Alpostros

Üye
İsim
Alp
Arkadaşlar merhaba geçen gün çekici ile çarpıştık. Asfalt çalışması olan yolda tek şeridi kapatmışlar ve bir tane bile tabela duba vs koymamışlar. Kendi yolum sanıp önümdeki trafiği sollamaya çalıştım fakat çekici hızla geliyordu. Aracın fotoğrafı aşağıda. Kaputta derin göçük ve boya atması var ön far kırık ve tampon değişecek. Araç şuan doğuş serviste sizce ne kadarlık bir masraf oluşur ve tramere ne kadar yansır?

8E39309F-3215-4C9E-8F7B-5EDCE2F82C8E.jpeg

CD2DA955-D999-4027-9E98-192A93E1CCE6.jpeg

@Alpostros geçmiş olsun hocam benim sol ön çamurluk kaput ve tampon dahil ön takım değişen parça işçilik ile toplam 15500 tl tuttu

1566EA3F-C029-4112-8D07-3FAB1BE56BD1.png

@Alpostros geçmiş olsun serviste  sadece ön tamponu 5 bine değiştirdim  toplamda 15 bine yakın  hasar tutar hocam, çamurlukta sorun yok gibi.

Mekanik kısımda sorun yok ise serviste yaptırmayın, yaziktir gunahtir kaput düzelir tampon değişir far değişir toplamda dışarıda 3-4 bin arasında kayıt çıkar servis elinden gelse tavanı bile değiştirir.

Uzun süre binecekseniz kesinlikle serviste yaptırın. Kaputun macun tarlası olması yerine değişmesi bence daha sağlıklı.

@Alpostros Hocam geçmiş olsun. Kaportanın yanında far da değişeceği için tahmin ettiğiniz tutar olan 6-7 binden fazla tutar diye düşünüyorum. Canınız sağolsun.

Geçmiş olsun hocam.

SM-E500H cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Öncelikle geçmiş olsun hocam aracın yürüründe mekaniğinde sorun yoksa yetkili serviste yaptırmak yerine işin ehli bir yerde yaptırmanızı tavsiye ederim. Kaput boya tampon ve far değişimi gerekir. Fotoğraflarda çamurlukta birşey yok gibi lakin varsa da çamurluğu boyasız onarım yaptırın. Tahmin ediyorum yetkili serviste tramer aşağı yukarı 10.000 tl civarlarına çıkacaktır.

@Emergency Teşekkürler, servise verdik hocam çamurluk sağlam. Kaput değişecek galiba.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Geri
Üst Alt