GOLF 7 MFA Menüsü, Yol bilgisayarı hk.

FatihK

Yeni Üye
Herkese merhabalar. Foruma yeni katıldım. Yaklaşık 4 aydır kullandığım aracımda 1 haftadır sorun yaşıyorum.

Yol bilgisayarında kumanda tuşları ile anlık yakıt tüketimi, yağ sıcaklığı, dijital hız göstergesi vs. özellikleri kontrol edip, görebiliyordum. Fakat son 1 haftadır tuşlar fonksiyonunu yerine getirmiyor. Donanım düzeyi: Comfortline. Telefon tuşu ve ses tuşların bastığımda da uyarı veriyordu özellik olmadığı için. Fakat şuan ne uyarı veriyor, ne de istediğim veriyi görebiliyorum ekranda. 

Bu sorunu daha önce yaşamış olan var mı? Çözümü ne olabilir? Yabancı forumları ve YouTube üzerinden bir önceki kasaların videolarını vb. izledim fakat bu sorun ile ilgili hiçbir kayıt bulamadım.

Değerli Hocam ilk olarak aklıma gelen tuş takımının ya tozlanmış olması yada sıvı temasında olması ihtimali. Güzel bir temizlik ve kontrollü kurutma sonrası tekrar denemenizde fayda var. Aksi takdirde ya soketlerin gevşekliği yada arıza olması muhtemel.

@huseyinkaraduman Sol taraftaki ses açma, kısma ve mute tuşları sorunsuz çalışıyor hocam.

@Ender Yaklaşık 3 haftadır sorunum mevcut hocam, araç bazen güneş altında kalıyor. Sanırım herhangi bir sıvı olsa çoktan buharlaşmıştır. Tabi yine de temizlik yapabilirim. Aracın garantisi hâlâ devam etmekte. Servis bu arızayı çözebilir mi?

@huseyinkaraduman Sol taraftaki ses açma, kısma ve mute tuşları sorunsuz çalışıyor hocam.

@Ender Yaklaşık 3 haftadır sorunum mevcut hocam, araç bazen güneş altında kalıyor. Sanırım herhangi bir sıvı olsa çoktan buharlaşmıştır. Tabi yine de temizlik yapabilirim. Aracın garantisi hâlâ devam etmekte. Servis bu arızayı çözebilir mi?
Servis tabiki çözer, garantisi varsa direk servise gidin hallederler. Benim ilk aklıma gelen arka taraftaki soketlerin gevşemesi veya yerinden çıkması.

Geç olsa da güncel;

Aracımın uzatılmış garanti kapsamında bölgede  bulunan tuş takımı komple değiştirildi. Gerekçesi ise tuş soket girişinin oksit yapması. Tuş konumu direksiyonun sağında bulunmakta. O elimle direksiyonu tutmadığımı söylesem de, üzerinde sıvı herhangi bir maddenin dökülmemesine rağmen oksit yaptığını aklım almıyor. Neyse ki parça sorunsuz değişti. Fakat onay süreci 2 gün sürdü. Bunun sebebi ise araca uzatılmış garanti yapıldığında her arızayı kapsamamasıymış. Arızalı parçanın resimleri detaylı olarak çekilip Almanya'ya gönderilmiş. Orada resimler incelenmiş ve araç bu güne kadar serviste bakımları yapıldığı için iyi niyet kapsamında parça değiştirilmiş. Parçanın fiyatı ortalama olarak 110-140 euro imiş. Araç satın alırken uzatılmış garantiyi de size önerip bir şekilde satın aldırıyorlar size fakat bunun içeriğini söylemiyorlar diye de müşteri temsilcisinden işittim.

Güvenli sürüşler herkese.

Geri
Üst Alt