İkinci Yıllık Bakım

HCahit

Üye
İsim
Ankara/Eskişehir
Aracım Golf 7 2016 TDI DSG, 24.500 km'de ve ikinci yıllık bakımı geldi.

Bazı sorularım var.

1. Servis randevusunu telefon uygulamasıyla alınca indirim mi oluyor? Sanki burada öyle okudum. Telefon açarak alırsam indirim yine oluyor mu?

2. Bakım tahmini kaç TL tutuyor? Yakında yaptıran var mı?

3. Filtreler ve yağ dışından değişen başka şey var mı? DSG'de baktırmam gereken bir şey var mı?

4. Aracın garantisi devam ediyorken ilave bakılması ve değiştirilmesi gereken yerler var mı?

Teşekkürler

ilk bakıma göre + yakıt filtresi değişeceğinden , +200 fiyat şişecektir. ben tdi 15 bin bakımını 23 temmuzda 876 liraya yaptırdım (16 binde gittim 1000 km geç yani)

+200 yakıt filtre eklenirse 1076 tl olur. 

bu arada 2016 hangi ay trafiğe çıktınız? merak ettim? 2016 tdi araç 24500 km ?

13 ocak 2018 den (tdi)  bu güne tam  7,5 ayda 19500 km yaptım. 12 ay sonunda 31500 km yi devireceğim çok muhtemel (cmtesi dahil haftada 6 gün ,,, günde 72 km sırf ev-iş-ev yapınca  ?

yılda en  kazığından  2  kere  yetkili servis bakım masrafı

3 yıl bitiminde100 bine omuz dayayacak bir motor (satarken değer kaybı )

dizelde olsa litresi 6,35 den aylık 2500 km nin cebe etkisi!

sadece 2 yılda 60 bini devirip araç üzerindeki yaz lastiklerinin ömrünü tamamlayacak olması + ek lastik masrafı...... (kış lastiği masrafı zaten ayrı konu)

Moderatör tarafında düzenlendi:
Aracım Golf 7 2016 TDI DSG, 24.500 km'de ve ikinci yıllık bakımı geldi.

Bazı sorularım var.

1. Servis randevusunu telefon uygulamasıyla alınca indirim mi oluyor? Sanki burada öyle okudum. Telefon açarak alırsam indirim yine oluyor mu?

2. Bakım tahmini kaç TL tutuyor? Yakında yaptıran var mı?

3. Filtreler ve yağ dışından değişen başka şey var mı? DSG'de baktırmam gereken bir şey var mı?

4. Aracın garantisi devam ediyorken ilave bakılması ve değiştirilmesi gereken yerler var mı?

Teşekkürler
Yakın zamanda bayramdan hemen önce 2.ci bakımı yaptırdım., 2. bakımda ekstra dan mazot filtresi değişiyor., mazot filtresi 188 lira

2. yıl bakımı toplam 1305 lira

Ancak ben kapalı kutu yağ kullanılmasını istediğim için 1.400 lira ödedim (normalde fıçı yağ kullanılır) 

-Servis randevusunu volkswagenim uygumalamasından alırsanız işçilikte ve parçada %5 indirim alırsınız

-Değişen parçalar; hava, yağ ve polen filtresi, motor yağı, karter tapası + mazot filtresi

-Normalde bakım paketinde yer almaz ama 2 senede bir DSG şanzıman yağını ve şanzıman yağ filtresini değiştirirseniz., DSG 'nin ömrü için çok iyi bir uygulamadır., kavrama veya mekatronik arızalarının önüne geçmiş olursunuz.! Ancak servis onlar için angarya bir iş olduğu için bunu yapmak istemeyebilirler, şanzıman yağı ömürlük derler (her zamanki terane) ama aracın hiç bir sıvısı ömürlük değildir., bunun aksini söyleyen kim olursa olsun itibar etmeyiniz..! Sıfır-kapalı kutu şanzıman yağının 5 yıl raf ömrü olduğu bir ortamda sürekli ısınan ve soğuyan bir sıvının ömürlük olması söz konusu bile değildir.,

Orjinal DSG şanzıman yağının kutusunun üzerinde bile yağın ömürlük olmadığı ve son kullanım tarihi yazar örnek resim;

4274dc04cbe6bf9e3e3ddb7931e72a62.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
benimde bakım zamanı geldı aracım 1.4 tsı bujı değişimi de yapılacak 1441 tl fıyat verdıler yaklasık 1 asgarı ucret fiyatı ben dısarıda yaptırmayı düşünüyorum. en azından adam gıbı ustaya yaptırırım askerlik cagınadaki cocuklara yaptırmaktansa. yemişim iyi niyet garantisini(dsg hariç)

Biraz önce 30.000km bakım için volkswagenim uygulaması üzerinden randevu aldım.

Arkadaşların da dediği gibi filitreler ve yağ değişimi (hava, yağ, mazot ve polen filtresi, motor yağı, karter tapası, silecek suyu) yapılacağını belirttiler. Fiyat olarak 1330TL dediler ama internetten aldığım için ayrıca bir indirim uygulanacak. Servis görevlisi arkadaş gelince yardımcı oluruz dedi. Bu cuma bakımı yaptırcam, sonucu buradan yazarım.

Tekrar merhabalar,

Biraz önce arabayı servisten aldım. Dedikleri değişimleri yaptılar. İnternetten randevu aldığım için fiyatı 1228TL ye indirdiler. Yarım günde işlemleri yapıp teslim ettiler. Ayrıca garanti kapsamında yakıtla alakalı yazılım güncellemesi yapmışlar. Yakıt gidiş hattının ayarlanması diye geçiyor faturada.

Şu ana kadar bir sıkıntı yaşamadım ve memnun kaldım.

hayırlı olsun bakımınız

yakıtla alakalı güncelleme??? (birde garanti kapsamında yazmışsınız bu yüzden kafama takıldı? garanti yoksa düdüğü çaldırmayacaklar o zaman)

servislere gönülden bağlanmanın yeni versiyonumu acaba?

yakıt günccelliyoruz bir depoda %40 ekonomi yaptırıyoruz ama garantiyi devam ettirene??

@Savatage Teşekkürler.

Bende anlamadım, garanti kapsamında yapıldı dedi.

Normalde benim garanti yok, kendilerinden yapmışlar.

Tekrar merhaba herkese,

Bu hafta sonu bakımdan sonra araç hata verdi;

"Hata:Servis Aracı P konumunda terk ediniz"

sonra kendiliğinden hata kalktı, cep telefonu ile yakalayabildim hatayı.

Biraz önce servisi aradım, hatanın bakım ile alakalı olmadığını belirttiler. Kaydımı aldılar. Bu hata ile forumda da konu mevcut. Servisten yurtdışından güncelleme beklendiğini söylendi, geldiğinde haber verecekler. Bakalım zaman gösterecek.

İyi günler

Geri
Üst Alt