Golf 7 1.2 tsi yakıt sızdırması

2013plus

Yeni Üye
İsim
Ahmet
Herkese slmlar, arkadaşlar iki hafta önce 1.2 tsi alarak aranıza katılmış bulunuyorum,

Bugün depoyu fulledikten biraz sonra farkettim ki sağ arka alt taraftan yere, ince pipet benzeri bi borudan benzin damlıyor,acaba fazla mı bastı benzini ,anlam veremedim bilgisi olan varsa aydınlatabilir mi ?

Sent from my iPhone using GolfTutkusu mobile app powered by Tapatalk

Depodaki genleşmeyi atmak için yapıyor olabilir ancak emin değilim hocam. Depo yarıya doğru inince kontrol etmekte fayda var.

Depodaki genleşmeyi atmak için yapıyor olabilir ancak emin değilim hocam. Depo yarıya doğru inince kontrol etmekte fayda var.
Kesildi şuan herhangi bir sızıntı yok ,görevli iki kez pompa atmasına rağmen basmaya çalıştı muhtemelen ondan kaynaklı,gidip gelip kontrol ediyorum bakalım[emoji106]

Fazla yakittandir hocam endise etmeyin,bi muddet kullandiktan sonra sizinti durur.

Herkese slmlar, arkadaşlar iki hafta önce 1.2 tsi alarak aranıza katılmış bulunuyorum,

Bugün depoyu fulledikten biraz sonra farkettim ki sağ arka alt taraftan yere, ince pipet benzeri bi borudan benzin damlıyor,acaba fazla mı bastı benzini ,anlam veremedim bilgisi olan varsa aydınlatabilir mi ?

Değerli Hocam 

Golf yakıt deposu normalde 50 litredir 

Ancak genleşme deposu denen 5 litrelik ek bir hazneye daha sahiptir.

Fazla doldurulan depodaki yalıtım dökülerek zayi olması veya tehlike yaratmasını önlediği gibi ısınınca genleşen yakıtın bu hazneye dolmasını sağlayacak yapıdadır.

Bazı yakıt istasyonlarında depoyu doldur deyince ve tabanca 1 kez attığında figer araçlardaki gibi köpüren yakıtın etkisiyle attığı için bir miktar daha dolduracak yer bulunur. Arkadaş bakmış aliyor bir daha tabancanın otomatik tetiğini çekince olanlar olmuş.

Bir süre kullandıktan sonra 

Ama pompacı fazla yakıt satmak icin abartmış da olabilir. Fazla doldurmak için arabayı sallayanını bile gördüm:)

Fisini sakliyorsaniz 50 litreden fazla olduğunu görüyorsanız.  

Duruma ilişkin senaryo benim yazdığım gibi olduğunu kanıtlar.

Saygı ve sevgilerimle 

Değerli Hocam 
Golf yakıt deposu normalde 50 litredir 
Ancak genleşme deposu denen 5 litrelik ek bir hazneye daha sahiptir.
Fazla doldurulan depodaki yalıtım dökülerek zayi olması veya tehlike yaratmasını önlediği gibi ısınınca genleşen yakıtın bu hazneye dolmasını sağlayacak yapıdadır.
Bazı yakıt istasyonlarında depoyu doldur deyince ve tabanca 1 kez attığında figer araçlardaki gibi köpüren yakıtın etkisiyle attığı için bir miktar daha dolduracak yer bulunur. Arkadaş bakmış aliyor bir daha tabancanın otomatik tetiğini çekince olanlar olmuş.
Bir süre kullandıktan sonra 
Ama pompacı fazla yakıt satmak icin abartmış da olabilir. Fazla doldurmak için arabayı sallayanını bile gördüm:)
Fisini sakliyorsaniz 50 litreden fazla olduğunu görüyorsanız.  
Duruma ilişkin senaryo benim yazdığım gibi olduğunu kanıtlar.
Saygı ve sevgilerimle 
Hocam tam isabet,52 lt yakıt basılmış ,

Geri
Üst Alt