Jump to content

MuratBinaoglu

Kaza

Recommended Posts

Çok geçmiş olsun. Aracın kaskosu vardır umarım, bu sebeple yapılacak pek birşey yok aslında, servis aracınızı en iyi şekide :)) yapacaktır. Teslim alırken iyi kontrol etmenizi tavsiye ederim.

Bu arada kusur karşı tarafın ise araç değer kaybını talep etmeyi unutmayın. Sigortadan ikame aracı ısrarla talep edin.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Geçmiş olsun hocam.

Hocamın da dediği gibi kusur karşı tarafta ise mutlaka araç değer kaybını isteyin. Sigorta muhtemelen ikame araç vermiştir. 

Bundan sonrası servise kalmış. Muhtemelen en az 9-10 bin lira hasar kaydı yazılacaktır. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

@yavuzbattal bayram dolayısıyla servis kapalı olduğundan ikame araç temin edemedik aracı çekiciyle yetkili servise çektirdik sonrasında otobüsle memlekete dönüş yolundayız.kasko var evet ama acil yardım hattından istediğimiz yardımı alamadık malesef.önümde seyir halindeyken aniden tümsekten ötürü durmasıyla arka sağ tekere sol ön tarafımla vurdum her nekadar bodozlama önümde dursada arkadan vurduğum için kusurlu ben olurum büyük ihtimalle.hasar kaydı ne çıkar kaput değişmeden kurtarılabilirmi ?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hocam çok geçmiş olsun, Allah beterinden korusun.Sizlerde birşey olmayişi en sevindirici yani..

Nacizane tavsiyem daha önce benimse başimdan geçmesinden dolayi imkaniniz varsa Doğuşun kendi servisine cekmenizi tavsiye ederim.

Bu ölçekteki kaza durumlarinda, mekanik motor vs icin bulunduğunuz servisin teknik alt yapisi onemli.

Rabbim tekrarini yasatmasin.

Sent from my iPhone using GolfTutkusu mobile app powered by Tapatalk

MuratBinaoglu bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Allah beterinden korusun. İkame aracı kasko şirketi karşıladığı için eve dönseniz bile siz talep edin. (İhtiyacınız varsa.) Olayın oluşumu için kamera kaydı (Mobese)vs delil olabilir. Araç Doğuş grubunun servisine çekildi ise; (öyle umuyorum) hasar olan dışarıda görünen ve görünmeyen tüm parçaları değişecektir, bu sebeple oldukça tuzlu bir rakkam çıkacaktır. Hava yastığı açıldı mı? Tekrar geçmiş olsun.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

@MuratBinaoglu 

Öncelikle geçmiş olsun hocam..

kısaca kaskonun atadığı eksper gelip araca bakıcak ön rapor hazırlayacak. Ona göre masrafı görürsün.

hava yastığı flan patladıyasa forumda bnzer bi konuda bi konu açmıştım.

forumda araştırırsan belki bu durumu sende değerlendirebilirsin. Kesinlikle okumanı tavsiye ederim.

hava yastığı flan patladıysa 20-25 bin hasar rahat çıkar.

belki aracını elden çıkarmayı değerlendirebilirsin...bu durumu değerlendir derim.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hocam geçmiş olsun. Bana kaput değişmeyebilir gibi geliyor ama çamurluk ve tamponun hiç şansı yok. Tabi bu tür hasarların şasiye ve diğer aksamlara da etkisi olabiliyor, o nedenle beklentinizin üstünde bir fiyat da karşınıza çıkabilir.

Resimlerden göründüğü kadarıyla airbag açılmamış gibi görünüyor, daha önce ilk çarpma noktasının sizinki benzer olduğu bir kaza yaşamıştım ve airbag onda da açılmamıştı. O nedenle perte çıkması pek mümkün olmayacaktır.

Tekrar geçmiş olsun, size bir şey olmasın.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

@mersamut hava yastığı patlamadı hocam   Öndeki aracın arka sağ tekerine kasiste ani frenleyip durması neticesinde duramayarak vurdum zaten çok anlık bir durum düm düz yer ama o yoldaki tümseklerin tamamen kazaya sebep vermek için yapıldığı düpedüz ortada hiçbir uyarı işaret levha veya boyama yok umarım ki dikkate alınır ve bu durum düzeltilir

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Çok geçmiş olsun. Servis ne kadar masraf çıkarır bilemem ama kaza nitelik olarak ciddi görünmüyor. Kaput değişirse değer kaybı daha fazla olur, bence saçmalık ama piyasa böyle ne yazık ki. Ben uzun süre kullanacak olsam tamir yerine değişimi daha mantıklı bulurum. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Geçmiş olsun Allah beterinden saklasin. Değinmek istediğim başka bir konu. Arkadan çarpmışsınız onunuzdeki sürücü birden durmuş suçlu görünüyorsunuz. Bu gibi durumlarda araç içi kamera kullanmakta fayda var diye düşünüyorum. Belki yine suçlu olacaksınız ama belli oranda karşı tarafa da suç verebilirler görüntüler sayesinde.

Bence daha onemlisi Allah kimseye vermesin ama ölümlü trafik kazasına karişmanız durumunda haklı olsanız dahi civarda bulunmayan kameralar nedeniyle suçun üstünüze kalma ihtimalleri de düşünülerek. Araç içi kameranın araçlar için olmassa olmaz bir ekipman olduğunu düşünüyorum. Tekrardan geçmiş olsun

SM-G935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

gecmis olsun

arkadan çarpma olayında öndeki duran  aracın hiç bir koşulda sorumluluğu yoktur. isterse aracı 150 ile giderken el freni çekip  durdurur iner halay çeker . siz çarpmayacaksınız  duracaksınız yanından altından üstünden atlayarak geçmek zorundasınız. 

niye zorundayız!

sebeb ne olursa olsun ! 

trafik kanunu diyor! öndeki sebebi ne saçmalık olursa olsun dursa bile arkadaki çarpmayacak!

TAKİP MESAFESİ!!!

Bu nedenle araçtaki kamera anca bu durumlarda youtuba konulacak kısa metrajlı aksiyon videosundan başka bişeye yaramaz!! 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Çok geçmiş olsun hocam.Bende takip mesafesinden dolayı öndekine suç çıkarma olayı imkansız bence.Hızın yarısı yani öndeki 30km ile gidiyorsa 15m fark olmalı.Kim uyuyor bu kurala kimse.

SM-E500H cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

@slck Öndekine suç çıkarma gibi bir çaba içerisinde değilim trafik kurallarınında bilincindeyim. 93 yılından itibaren ağır vasıta ehliyetliyim ve aktif olarak araç kullanıyorum ve.bu ilk kazam gelen mala gelsin ama tamamen olay yerindeki kasisten kaynaklı yani afyondaki o kasisleri kim o şekilde yaptıysa neyse olacağı varmış yapacak birşey yok ikame araç alamadım servis kapalıydı 4 kişilik ailemle rezillik çektik

silvershadow bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

@MuratBinaoglu 

Değerli Murat Hocam 

Allah korumuş ve sizler sapasağlam olduğunuza göre gercekten üzülecek bir şey olmadığını eminim biliyorsunuz ama böyle zamanlarda yine de birileri hatırlarsa iyi olur. :) ve işte o benim..

Yaş ilerledikçe ve tecrübemiz arttıkça aldığımız riskler azalmak yerine maalesef artabiliyor.

İlk kazamı asla unutamam. Suçluluk, kendine kızgınlık, mal canın yongası ve Golf ile kurduğunuz bağ onu bir mal olmaktan öte gordüğümüzdendir. Zorluklarla kazanılarak satın alınan veya borçlanarak ve yıllarca bu borcu ödeyerek bizim için ait olduğu yer ve sahip olduğu değer oldukça ust siralarda olacaktır. Haklisinız.

Yapilacak işlemlerin hepsini özel bir yerde yaptırmanızı öneririm. Kaza sonrası tutanak tutulduysa Tramer kaydına her türlü girecektir. Hedef minimum hasar kaydı ise tamiratı ustaların insafına değil sizin isteğinize göre yapılmasını sağlayacağıniz bir yerdir. Serviste kafalarına göre yapacaklar ve fiyata anormal bir işçilik eklenecek. Bu durum hasarına sebep olduğunuz araç için de geçerlidir. Sizin aracınız kaskodan hasar verdiğiniz araç ise Trafik sigortanızdan karşılanacak.

Tampon (içerdiği park sensörleri ile birlikte)  ve çamurluk ve elbette içerdiği davlumbaz vs gibi parcalar kesinlikle değişecek. Kaputu lokal boya ile kurtarmaya çalışmanızı öneririm.

Geçmiş olsun Değerli Hocam 

MuratBinaoglu, slck, unalkarakus ve 1 diğer bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Kaputu düzeltemeyebilirler değişme gider , ki uzun süre bineceksenizde bırakın değişsin.Uç kısmından bayağı bükülmüş...Macun dolu bir kaputta istemezdim şahsen

Bu arada ben tekerinde biraz arkaya doğru kaydığını görüyorum fotoğraftan , çıkıcak hasarı bir miktar daha artırabilir bu durum.

Kaskonuzdan yapılsın , keyfinize bakın , size bir şey olmamış , karşıda da bir şey yok ona bakın :) Geçmiş olsun

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...