İstanbul sağlam rot balans usta önerisi

İsim
Furkan
Geçen gün kafam çok dalgındı ve stresliydim virajı alırken 100-110km hızla kaldırıma dokundum araba 3-4m attı sola kendini toparladım ön sağ lastik sıfırıyla değişti, suan araba direksiyonu düz tuttuğumda 5 derece sola çekiyor istanbulda sağlam rot balansçı tavsiyeniz var mıdır ustanın numarası varsa özel mesajdan da alabilirim

araba golf 7.5 / 1.4 2017

Rot balans kolay bir iş. Kuytu köşede değilde biraz daha büyük lastikçilere giderseniz sorunsuz yaptırırsınız.

Geçen gün kafam çok dalgındı ve stresliydim virajı alırken 100-110km hızla kaldırıma dokundum araba 3-4m attı sola kendini toparladım ön sağ lastik sıfırıyla değişti, suan araba direksiyonu düz tuttuğumda 5 derece sola çekiyor istanbulda sağlam rot balansçı tavsiyeniz var mıdır ustanın numarası varsa özel mesajdan da alabilirim
araba golf 7.5 / 1.4 2017
Merhabalar @furkan199815 Boşuna vakit ve para kaybetmek istemiyorsanız lütfen yetkili bir doğuş servise gidin güncel kalibrasyon ve parametreler maalesef sadece servislerde mevcut,tecrübeyle sabittir.
Geçmiş olsun.

Sent from my iPhone using GolfTutkusu mobile app powered by Tapatalk

@furkan199815 Herhangi bir rot balanscıya giderseniz adam gidip golf 5 1.4 tsi veya golf 7 1.8 tsi parametrelerine göre yapar. (Güncel parametrelerden haberleri yok, şasi nımaranıza göre arabanın özel derece ayarları var. Bluemotion modellerde lastikler yola tam dik basmaz.)

ör. Bmw 320ed ile 320i nin değerleri birbirinden çok farklı, 320i ye ed değerlerini girerseniz araba yol tutmuyor. 320ed ye 320i değerlerni girerseniz yakıt tüketimi artıyor.

piyasada iyi olarak bilinen rot balanscılar genelde lastiği yere dik bastırıp biraz toe-in  ile oynuyorlar veriyorlar. Araba yolu inanılmaz tutuyor ancak lastik aşınımı ve yakıt tüketimi artıyor.

@furkan199815 

slm,

bn lastiklere plasti dip yapmıştım. Plastidip kaplamasını sökünce balans ağırlıkları flanda söküldü.

hem balans hem lastikleri ön arka yer değiştirttim.

yapmışken rotta yaptırdım.

yanlış hatırlamıyorsam mayıs gibi yaptırdım. kartal doğuşta toplam 380 tl gibi bi para verdim. Ama kafam rahat bi sorun olsa hesap sorarım. Ve makyajlı kasa olduğu için piyasada ayar ile ilgili sorun olur diye düşündüm.

rot ayarı ufakta olsa bozukluk var 4 tekerde tolarans dışındaydı 18.000 km de idi.

@mersamut anladım hocam servis yolunu tutucaz sanırım, ilk defa bi konuda servisin bu kadar desteklendiğini görüyorum garip geldi hahhshs

@furkan199815 Hocam aracınız kaç kilometrede? Sağ ön lastik yeni değişti demissiniz, eğer diğer lastik ile arasında çok km farkı olursa aracın rot balans ayarları düzgün olsa bile dengesizlik olabilir. Bu tür durumlarda iki lastiği aynı anda değiştirmek veya yeni lastiği dengeyi çok etkilememesi için arkaya takmak daha mantıklı diye biliyorum. 

Onun dışında ben servisin bu tür konularda çok pahalı olduğunu düşünüyorum. Her ne kadar servis kadar iyi kalibrasyon yapamasalar bile bazı ön duzencilerin çok iyi iş çıkardığını söyleyebilirim. İyi bir yer araştırmak lazım tabi. 

@furkan199815 

araç 2017 sonrası ve makyajlı golf 7 tdi ise

gönderdiğim göreseldeki ayarlara göre ayarlanması gerek. 

Dışarda yaptırırsan burdan kontrol edebilirsin.

BA6D4B62-8F39-4E7A-81C0-568DB1AEDD8E.jpeg

@asdfg112 @mersamut o zaman sağ ön lastiği arka sağ ile değiştireyim çünkü eski lastikler 10bin kmlikti araç benzinli bu arada tsi yani ama istoçda şenyıldızdan cıkma usta buldum 2017 kalibreleri var adamda pazartesi uğrayacağım

Geri
Üst Alt