Gösterge camının çizilmesi

ibrahim043

Üye
İsim
İBRAHİM
Merhaba

3 aylık golf sahibiyim dün iftarı beklerken zaman geçirmek için aracımı siliyordum. Gösterge camlarına bezin değmesiyle anında çizildiğini fark ettim ama daha silmek diye bir şey yok dokunur dokunmaz anında çizildi.Sizde de başına böyle bir şey gelen oldu mu ?

Sizce bu garanti kapsamına girer mi ?

Moderatör tarafında düzenlendi:
snoppy dedi:
@ibrahim043

kullandığınız bez neydi peki?

O gösterge camları çok hassas, ben gözlükçüden kaliteli bir temizleme bezi almıştım. Onunla silmiştim bi kere. Daha sonra da bu camların üzerine koruyucu film çektim, aşağıdaki konudan görebilirsiniz:

http://www.golftutkusu.com/aksesuar/gostergeler-icin-ekran-koruyucu-film/
bu kadar hassas olmasına gerek varmıydıki. daha önceki aracım insigniadı hep silerdim bi sıkıntı olmamıştı.

Bez bu torpiyo bakımı için paketler var onun içindeki bezlerden, gözlük bezi kadar hassas değil ama normal bi bez gibi sertte değil. Ayrıca silmeye kalksam eyvallah bez değer değmez çizildi resmen bastırmadım bile :S

ne kadar hassas olursa olsun orayı silmeyin derim üstündeki tozlar çiziyo bence orayı sinir oldum resmen.

ibrahim043 dedi:
@ibrahim043

kullandığınız bez neydi peki?

O gösterge camları çok hassas, ben gözlükçüden kaliteli bir temizleme bezi almıştım. Onunla silmiştim bi kere. Daha sonra da bu camların üzerine koruyucu film çektim, aşağıdaki konudan görebilirsiniz:

http://www.golftutkusu.com/aksesuar/gostergeler-icin-ekran-koruyucu-film/
bu kadar hassas olmasına gerek varmıydıki. daha önceki aracım insigniadı hep silerdim bi sıkıntı olmamıştı.

Bez bu torpiyo bakımı için paketler var onun içindeki bezlerden, gözlük bezi kadar hassas değil ama normal bi bez gibi sertte değil. Ayrıca silmeye kalksam eyvallah bez değer değmez çizildi resmen bastırmadım bile :S

ne kadar hassas olursa olsun orayı silmeyin derim üstündeki tozlar çiziyo bence orayı sinir oldum resmen.
Gözlük camı bezi ve LCD ekran temizleyisi kombinasyonu en uygunu bence. Daha az toz tutar hem. Ya da bez kullanmadan lcd ekranlar için mavi fırçalar var. Piano black ve göstergeler için daha hassas bir seçenek.

Okuduklarımdan gözüm korktu valla. Peki bu ekran koruyucularını aralarda hava kabarcığı kalmadan kolay yapıştırabiliyormuyuz. Ben telefon uygulamalarını hiç yapamadım da şimdiye kadar:)  ya da gözlük silme bezi ile deneyeceğim silmeyi artık.

yusuf dedi:
@alper32

Burda gördüklerimden sonra üfleyerek temizliyorum  8D
Aslında büyütmemek lazım durumu  :D

Çünkü o ekrana dokunulmadığı sürece kirlenmez, sadece toz olur. Tozu da üfleyerek ya da toz fırçasıyla süpürerek halledebiliriz.

Ben biraz takıntılıyım bu gibi durumlarda bilen bilir ama bana gösterge camı falan çizilmiş normal geliyor :) Önüne geçemezsin, gerekte yok zaten bence :) arada bir güneş vurunca göze batar ama yani gösterge camının çiziğini de sıkıntı edeceksek :)

Gerçekten bunun Volkswagen'e iletilmesi gerek. O kadar uyduruk bir plastik ki oarada ki hadi beni çizin der gibi.

Beyler ben de gittim watsons'a bizim hatunun allık fırçasından aldım. Süper bir fırça, arabayı bezle silmeden önce bu fırça ile tozu yüzeyden temizliyorum. Sonra bezle uygulama yapıyorum. Bu arada bu fırça bezin ulaşamadığı her alanda etkili özellikle, havalandırma ızgaralarını çok iyi temizliyor.

Beyler ben de gittim watsons'a bizim hatunun allık fırçasından aldım. Süper bir fırça, arabayı bezle silmeden önce bu fırça ile tozu yüzeyden temizliyorum. Sonra bezle uygulama yapıyorum. Bu arada bu fırça bezin ulaşamadığı her alanda etkili özellikle, havalandırma ızgaralarını çok iyi temizliyor.
Link varmı Hocam?

Geri
Üst Alt