OBDeleven bilgisi olan var mı

ltftaha

Üye
İsim
Taha
Youtube'da gezerken videosuna denk geldim. Türkçe kaynak hiç yoktu yabancı kaynaktan anladıklarımdan yola çıkarsam eğer obd soketine takılan bluetooth'lu bir cihaz. Görevi bizim yaptığımız kodlamaların telefon uygulaması ile %80 %90'ını yapabiliyor olması. Ürün ile daha fazla bilgisi olan var mı acaba

güzel bişey. bende epey videosunu seyrettim. 

yalnız şöyle bir sıkıntı var. kodlama yaptıkça düşen bir kredi sistemi var ve kredi satın alınması gereken birşey.

emin değilim ama 100 kredi 25 dolarmı neydi 

yani aleti almak , pro versiyonu almak + kredi almak gerekli. sürekli giden para olunca vazgeçtim almaktan.

güzel bişey. bende epey videosunu seyrettim. 
yalnız şöyle bir sıkıntı var. kodlama yaptıkça düşen bir kredi sistemi var ve kredi satın alınması gereken birşey.
emin değilim ama 100 kredi 25 dolarmı neydi 
yani aleti almak , pro versiyonu almak + kredi almak gerekli. sürekli giden para olunca vazgeçtim almaktan.
Ozaman devam bizim kablolara

SM-G920F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Piyasaya ilk çıktığında kurucusuyla iletişim kurmuştum. Türkiye’ye gönderim yapmıyoruz demişti. İşe yarar bir cihaz.

Obdeleven forumlarını takip ediyorum bizim vcds ile yaptığımız şeylerden farkı yok . Çoğu zaman obdeleven forumlarından kodlamarı bulup vcds ile yapıyorum.

Yakın zamanda Obdeleven cihazını bekliyorum, gelince güzel bilgiler paylaşırız.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Aslında büyük kolaylık ve Euro cinsinden fazla pahalı bir ürün de değil. Fakat bizdeki lanet kur nedeniyle şu dönemde ben tercih etmem doğrusu.

En alınabilecek paket 100€ olan PRO packet gibi duruyor. Starter packet'in üzerine şu özellikleri var çünkü:

*Coding / Coding II / Long coding
*Sub control units coding
*Gateway installation list
*Adaptation / Long adaptation
*Basic settings
*Output test

Cihaz epeydir duruyor fakat deneyemedim halen, vag grubu araç yok evde.  :)   Bir buluşmada vs test ederiz. Youtube'da çok fazla videosu var long coding vs her şeyiyle. Mehmet hocam da bir kaç video çekmiş. Gerçekten pratiklik sağlıyor. Bu 1.nesil cihaz, 2.nesil cihazında ise BMW gibi markaları da destekliyormuş. 2.nesil cihazı da yakında ulaşmış olur elime. 

obd2.jpg

Prosu google markette 115₺, kendisinde daha pahali.Pro versiyonu sonrada alabiliyorsunuz.Bana sponsor oldular ucret odemedim ama ben alacak olsam prosuz basic alirim.

50₺ Gumruk

320₺ de basic olan

115₺ de dedigim gibi pro uyelik marketten bitti

500₺ diyebiliriz kabaca en uyguna, bence normal lisansli bir cihaz icin

Cihaz epeydir duruyor fakat deneyemedim halen, vag grubu araç yok evde.  [emoji4]  Bir buluşmada vs test ederiz. Youtube'da çok fazla videosu var long coding vs her şeyiyle. Mehmet hocam da bir kaç video çekmiş. Gerçekten pratiklik sağlıyor. Bu 1.nesil cihaz, 2.nesil cihazında ise BMW gibi markaları da destekliyormuş. 2.nesil cihazı da yakında ulaşmış olur elime. 

/monthly_2020_02/obd2.thumb.jpg.c2318e6b5f58e539c76d731a62cd3e58.jpg
Passat b8.5 veya 2019 model araçlar için deneme şansın olursa yazarmısın bana özel mesajdan eğer destekliyorsa bende alayım

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Cihaz internet olmadan calışmıyor, muhtemelen araci okuyup,servera atip ordan geri cekiyor.

Birde 2019 temmuz uretimi(bayiiden teslim aldigim tarih degil) olan aracimi okuyor ama dusuk modelmgibi hizli okumuyor biraz yavas giriyor. 19.6.1 VCDS okuyamiyor :(  

Geri
Üst Alt