Fiyatlar Uçtu

Ekonomik terör saldırısı altındayız. İki saniye içinde 6.40’tan 7.20’ye çıkan doları gördükten sonra çok daha netleşmiştir herkes için

Paramızı bu hale getirenler aşağılık düşmanlar bu bariz belli. Her şeyi devlete hükümete yüklemeyi ben doğru bulmuyorum. Herkesin hatası vardır ama bizi sevmez kimse biliyorsunuz bunu da. Acik bir saldırı altındayız  maalesef. Hakkımızda hayırlısı olsun Allah devletimizi baki kılsın inşallah. 
Peki neden bu kadar kolay bir şekilde bizim ekonomimize müdahale edebiliyorlar hocam? Ekonomimizin bu kadar kırılgan olması neden? Ben bunun sebebini üretim konusundaki eksikligimize bağlıyorum. Her şeyi ozellestirip yurtdışından alıyoruz, dolayısıyla diğer ülke para birimlerine başta dolar ve Euro çok bagimliyiz. Çok değil daha geçen aylarda şeker fabrikaları satıldı, Cumhuriyetin ilk yıllarında binbir zorlukla kurulmaya başlanmış fabrikalar bunlar. Şimdi yarın öbür gün şeker ile ilgili sorun çıkarsa yine dış güçlere mi baglayacagiz? Sorunun temeline yönelik adımları atmaya umarım en kısa sürede başlar yöneticiler. 

Yetkili servislerde bakım fiyatları da ciddi arttı. Yetkiliden uzaklaşmak istemiyordum ama şartlar buna itiyor maalesef 🤕🤕

Ekim sonu bakalım ne seviyede olacak

Bu durumun sorumlusunun kim olduğu açık ve net ortada. Yıllardır kimsenin siyasi düşüncesi değişmedi şu durumdan sonra da değişmeyecektir. Şaka değil insanlar yurtdışından ev almaya başladılar artık. Bu seneki servis bakımı sanırım benim de son olacak (3. yıl bakımına 886 TL ödedim (40bin km))

Son zamanlarda yaşanan Ekonomik durum değişkenleri haliyle biz vatandaşları sarstı. Herkesin Düşüncesine ve Görüşüne Saygı duymakla beraber; bu Konu başlığının inceden inceye siyaaileşmemesi adına Tüm Forum üyelerimizden biraz daha sağduyulu olmasını Rica ediyorum. Evet Zor zamanlardan geçiyoruz ve bu bizleri direkt etkiliyor. Kendimden örnek verecek olursam 2015 yılında 95 bin tl iken  almış olduğum 1.6 dizel DSG Highline Aracımı geçen aylarda 115 bin civarın da satmış olsamda bugün ( 15/08/2018) 215,300 TL olduğunu üzülerek görmekteyim. Sanırım Yenisini Sıfır olarak almam biraz hayal olacak. Sonuç olarak herkesi etkileyen bir Ekonomik dengesizlik yaşamaktayız. Umarım Güzel Ülkemiz Adına Herşeyin Hayırlısı olur bizlerde TUTKUMUZ olan Golf araçlarımıza keyifle binmeye devam ederiz. Saygılar sevgiler , iyi Forumlar dilerim.

Periyodik bakım 1001 tl olarak yazıyor sitede . Yastan dolayı 840 düşer %16 indirimle benim için . Her şeyi kendim alıp dışarıda yaptıracam gibi görünüyor . 

gittiği kadar değiştirmem , bir üst modele hele son model ve sıfır almak hayal oldu benim için.

Peki neden bu kadar kolay bir şekilde bizim ekonomimize müdahale edebiliyorlar hocam? Ekonomimizin bu kadar kırılgan olması neden? Ben bunun sebebini üretim konusundaki eksikligimize bağlıyorum. Her şeyi ozellestirip yurtdışından alıyoruz, dolayısıyla diğer ülke para birimlerine başta dolar ve Euro çok bagimliyiz. Çok değil daha geçen aylarda şeker fabrikaları satıldı, Cumhuriyetin ilk yıllarında binbir zorlukla kurulmaya başlanmış fabrikalar bunlar. Şimdi yarın öbür gün şeker ile ilgili sorun çıkarsa yine dış güçlere mi baglayacagiz? Sorunun temeline yönelik adımları atmaya umarım en kısa sürede başlar yöneticiler. 
Benim herhangi bir siyasi görüşüm yok, yalnız amerikan başkanının direkt olarak ekonomimizi hedef aldığında ortaya çıkan bir kriz var . Baştakiler baştakiler diyip her şeyden sıyrılmak çok kolay. Bunlar yokken de yazarkasa firlatilinca kriz çıkmıştı hani. Bence amerikanın rusya ve çin üzerinde bile böyle etkisi varken evet bizde de buradaki vatan hainleri de saolsun bir kriz çıkarabilme gücü vardır. Her olayda baştakiler vu hale getirdi olayı yanlış küresel bakmak lazım.  Tabiki de üretim desteklenmeli örneğin çiftçilerden başlanabilir.

beni de ekleyin garantiyi bi bidon benzinle yakanlara ! (araç daha 7 aylık)

1000/1200 lük yetkili servis bakımları benim için bitmiştir.....

araba bozulurmu korkusu !! ecel korkusunu ezmiş geçmiş vw de (allah korkusunu geçmesin de?)

bekara karı boşamak kolay =manuel vites olayıda var tabi kabul..

manuel viteste     Korkunun=>ecele=>ecelin=>garantiye=>garantinin  =>cebe faydası yok

Moderatör tarafında düzenlendi:
Ekonomik terör saldırısı altındayız. İki saniye içinde 6.40’tan 7.20’ye çıkan doları gördükten sonra çok daha netleşmiştir herkes için
Ekonomik terör saldırısından ziyade ülkede ekonomiyi  bozup yoklukta  kalabilecek insanları birbirine düşürerek malum hedefe ulaşma(mayoz bölünme) planları var  x-y-z ülkelerin 60 yıldan beri

bu nedenle birlik olalım ama sineye çekelim demiyorum!

Halk devletinden yönetenlerinden kırılgan olmayan bozulmayan arızalanmayan güçlü bir ekonomi bekliyor! (ömür boyu bozulmayan dsg hayali gibi oldu)

manuel viteste     Korkunun=>ecele=>ecelin=>garantiye=>garantinin  =>cebe faydası yok
bu sözleri dsg için söylemek istediniz sanırım manuel kullanıcılarının böyle bir endişesi olcağını  zannetmiyorum.,

ancak burda insanların atladığı bişey var kuru kavramalı dsg şanzıman 2 bakımda bir şanzıman yağı değişimi ister.., zaten ıslak kavramadan kuru kavramaya geçinde azalan şanzıman yağı miktarı ile dayanmıyor., insanlar bu bakım periyotlarında bile yazmayan kurala uymaya mecbur mu elbet değil ama böyle de bir gerçek var

4 Temmuz'da  2018 model Golf 1.0 Highline DSG Sunrooflu için verilen fiyat teklifi 167.500 TL.idi

Bugün Volkswagen'in web sayfasında sunroof hariç fiyatı 178.000 TL.olmuş. Yaklaşık 4.000 TL de sunroof.
Küçük bir düzeltme yapalım.

Net fiyat demek vergiler eklenmemiş fiyat demektir. 

%50 lık vergi dilimindeki bir araç için %71.1 eklenmelidir. Bu durumda 4.280×1.1711=7.323 TL

%60 lık vergi dilimindeki bir araç için %88.8 ise 4.280×1.888=8.080 TL olacaktır.

Benim araç 1.4 122 manuel 4 yaş üstü olduğu için 840 tl servis taksitte yapıyor dışarıda yaptırsam ne kadar bir maliyet olur değer mi değmez mi bilemedim

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Cari açığı kapatıcaz hep beraber :D  Ben beni bildim bileli 50 Milyar $ açıktayız :D

Bi de bu haber var :D

"Akaryakıta bugünden itibaren ötv zammı geldi. Benzin ve motorinde pompa fiyatı yüzde 9 artacak. Buna göre benzin 50 kuruş, motorin 45 kuruş ve LPG de 30 kuruş zamlandı. Öte yandan, eşel mobil sistemde ise değişiklik yapılmayacak. Bundan sonra gelecek zamlar ÖTV'den indirilmeye devam edecek. Devletin eşel sistemle feragat ettiği vergi 5 Ağustos itibarıyla 1.75 milyar TL olmuştu."

BU arada; 585 TL 'lik benzinle 1415 km yol yapmışım, Ankara İzmir git gel ve iki şehirde şehir içi karışık :)  Nadiren bazı yerlede 180 yaptım :)

Geri
Üst Alt