Motor sogutma suyu uyarısı

Solid_snake

Yeni Üye
İsim
Emre
Merhaba arkadaşlar,

Bu sabah 2015 model golf dizel aracim motor sogutma suyu hatasi verdi. Su seviyesini kontrol ettingimde MIN seviyesinin 2 parmak asağısındaydı

Sizce erken degil mi boyle bir eksilme?

Su seviyesini tamamladıktan sonra yine eksiltme varsa,devirdaim pompası arızalı olabilir,motorun sağında su pompası,su kaçağı varmı diye kontrol edebilirsiniz. 117 binde benim aracımda değişti devirdaim pompası. Pompa değişince,kayış ve antifiriz de değişiyor. Aracım 2013 122 tsi dsg. Fotosunu çekmiştim.

9FBF3111-A44F-4E1A-BF16-7D5A725EC9A7.jpeg

60 bin kmde benimki de eksiltmişti. Servisten orjinal antifriz almıştım 1 lt 40 liraya. Eksiği tamamladım 7 bin km geçti eksiltme yok henüz. 

Dışarıdan herhangi bir antifriz alıp koymayın

Cevaplar icin tesekkur ederim hocalarim. serviste suyun buharlastigi, herhangi bir basinc ya da sivi kacagi olmadigi söylendi

Merhaba arkadaşlar siteye yeni katıldım bu gün bu soğutma suyu uyarısıyla ilk defa bende karşılaştım baktım haznenin dibine kadar inmiş yolculuk esnasında olduğum için mecburen biraz su ilave ettim şimdilik düzeldi sanırım acaba su eklemekle doğru mu yaptım?

aracım 45 binde golf 6 tdi  2012 model

Moderatör tarafında düzenlendi:
Merhaba arkadaşlar siteye yeni katıldım bu gün bu soğutma suyu uyarısıyla ilk defa bende karşılaştım baktım haznenin dibine kadar inmiş yolculuk esnasında olduğum için mecburen biraz su ilave ettim şimdilik düzeldi sanırım acaba su eklemekle doğru mu yaptım?
aracım 45 binde golf 6 tdi  2012 model
Yakın zamanda antifiriz ölçümü yaptırın, eksi 30-35 civarı bir rakam çıkarsa sorun yok. Daha altı çıkarsa antifiriz eklersiniz.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Merhaba arkadaslar, 

Araci servisten aldigim gunden itibaren, motor sogukken, gozlemliyorum. Sanki yine eksiltiyor gibi. Su seviyesi daha ustteydi,son durumun fotosunu ekledim. Sizce 2 haftada bu eksilme normal mi?Degerli tavsiyelerinizi bekliyorum, ona gore servise baski yapacagim. Garantisi devam ediyor bu arada

2D52849D-9796-4459-8691-85ABB2C0AF7C.jpeg

Merhaba arkadaslar, 

Araci servisten aldigim gunden itibaren, motor sogukken, gozlemliyorum. Sanki yine eksiltiyor gibi. Su seviyesi daha ustteydi,son durumun fotosunu ekledim. Sizce 2 haftada bu eksilme normal mi?Degerli tavsiyelerinizi bekliyorum, ona gore servise baski yapacagim. Garantisi devam ediyor bu arada

Kesinlikle bir problem var, ya su kaçırıyor bir yerden yada devirdaim sorunlu, kesinlikle iyice kontrol edilmeli, yoksa bir anda piston gömlek yatak ne varsa yakabilir.

Bu mesele klimaya gaz basmak gibi birşey bir yerinden gaz kaçırmayan klimaya neden gaz basılsın ki?

Ben sana söyleyeyim cevap egr...su eksiltiyor yere damlama yok kaçak yok değil mi? 

Merhaba bu durum her sene benim de başıma geliyor. 2 senedir saf su koyuyorum bu mevsimlerde yine hata veriyor. Her servise gidişimde antifriz kontrolü yaptırıyorum gayet iyi çıkıyor. Bu sene yine oldu yine saf su koyacağım. Her sene olması servisten doğal dediler ayda 1 oluyorsa problem demişlerdi sizce de normal mi?

Geri
Üst Alt