U led içindeki led bozuldu

yusufacs

Katılımcı Üye

İsim
Yusuf
Arkadaşlar herkese hayırlı forumlar kazasız belasız günler dün e5 üzerinde 80-100 arasında seyir halinde giderken yerde ufak bi cukuru farkedemedik ve malesef 100 le vurduk geçtik araçtan indikten sonra bişey yoktu fakat tekrar calıştırıp sürdüğümde u led içindeki uzunlardan birisi yanıp yanıp sönmeye başladı şuanda kesili kesili yanıyor uzunlarımdan birisi sanırım ampül bozuldu şuan tekrar bi ampül alacam fakat photon mu alayım yoksa nikenlerden bitane mi alayım kararsız kaldım zaten aydınlatmasıda cok kötüydü değiştirip şimdi iyi bişey alayım diyorum ama photonlarda 400-500 tl civarında cok cok yüksek açıkcası nikenlerden düşünüyorum ama nikenlerinden hangisi iyidir uyumludur aydınlatması nasıldır bilgim yok H4-H5-H6-H7-H8-H11 Var ne anlama geldiğini bilmiyorum  birde C6 lar var açıkcası kararsız kaldım önerebileceğiniz bi led varmıdır 

Moderatör tarafında düzenlendi:
Geçmiş olsun.

Daha önceki konulardan hatırladığın kadarıyla konu hakkında bilgisi olan forum emektarlarından Photon tavsiyesi çıktı sürekli :) Pahalı biliyorum ama ucuz alıp karşıdan gelenlerin gözünü alıp kendi hayatınızı ve başkalarının hayatını 3 kuruş için tehlikeye atmamak daha mantıklı gibi sanki.

@yusufacs geçmiş olsun,

U LEDli farlar sonradan takma değil ve aracın garantisi devam ediyorsa xenon ampüller de garanti dahilindedir. Servis değiştirir. 

Eğer garanti bittiyse;

uledli golflerde tek bir xenon ampül vardır. DS3 35w Osram dır. Bu ampül önündeki bir selenoid gölgelikle uzun kısa geçişleri mekanik bi parçayla yapar. Eğer ampül bozuksa kısada çalışmaz uzunda. Eğer kısa çalışıp uzun çalışmıyorsa farın içinde bu geçişi yapan gölgelik bozulmuştur ampül değil.

Xenon ampüller uzun ömürlüdür.  İçerisinde standart ampüller gibi flaman olmadığı için ampül kesilip bozulmaz. Zamanla ışık şiddeti düşer. Ampül değilde acaba balast veya elektronik kartlarda mı bişi bozuldu bilemedim. 

Orjinal ampül kullanmanızı tavsiye ederim.

tekrar geçmiş olsun. 

@yusufacs geçmiş olsun,

U LEDli farlar sonradan takma değil ve aracın garantisi devam ediyorsa xenon ampüller de garanti dahilindedir. Servis değiştirir. 

Eğer garanti bittiyse;

uledli golflerde tek bir xenon ampül vardır. DS3 35w Osram dır. Bu ampül önündeki bir selenoid gölgelikle uzun kısa geçişleri mekanik bi parçayla yapar. Eğer ampül bozuksa kısada çalışmaz uzunda. Eğer kısa çalışıp uzun çalışmıyorsa farın içinde bu geçişi yapan gölgelik bozulmuştur ampül değil.

Xenon ampüller uzun ömürlüdür.  İçerisinde standart ampüller gibi flaman olmadığı için ampül kesilip bozulmaz. Zamanla ışık şiddeti düşer. Ampül değilde acaba balast veya elektronik kartlarda mı bişi bozuldu bilemedim. 

Orjinal ampül kullanmanızı tavsiye ederim.

tekrar geçmiş olsun. 
Replika u led taktırmıştım  orjinal değil ürün elektriciye gösterdim ampülden dedi ama bilmiyorum henüz ampül alamadık 

Moderatör tarafında düzenlendi:

Geri
Üst Alt