Arka Çamurluk Hasar Önerisi

bunyamin81

Üye
İsim
Bünyamin
Merhaba arkadaşlar, aracımı ikinci el aldığım günden resimlerdeki gibi bir hasar var. İlk zamanlar gözüme batmıyordu malum golf sahibi olacak olmak insanın gözünü kör ediyor
Hasarı iki üç tane göçük düzelten yere gösterdim %70 düzeltme olur vs dediler. Ustalığına güvendiğim kaportacı abiye gösterdiğimde göçük düzeltmenin sağlıklı olmayacağını çekiç ile düzeltip macun ve boya atılması gerektiğini söyledi. İşçiliğine güvendiğim ustaya verirsem orjinale yakın kusursuzlukta çıkaracağına eminim ama çamurlukta işlem olması satarken sorun olur diye düşünüyorum. Böyle bırakırsam da alacak arkadaşın bir süre sonra gözüne batacak benim gibi
Sizce ne yapmalıyım?
97fbd19aa3b5ad5a707b8736df2fab6b.jpg
d7f49d1c45dc78575838f04051220857.jpg
104609f787308c63676ccdaedbfdf752.jpg

SM-A310F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ben olsam boyatırdım hocam. Zaten boyasız hallolmayacak gibi duruyor, boya ihtiyacı var. Satarken fotoğraflarını da gösterirsiniz. Bu boyadan fiyat kırmaya çalışan olursa da edebinizle oradan ayrılın :)  

Moderatör tarafında düzenlendi:
Ben olsam boyatırdım hocam. Zaten boyasız hallolmayacak gibi duruyor, boya ihtiyacı var. Satarken fotoğraflarını da gösterirsiniz. Bu boyadan fiyat kırmaya çalışan olursa da edebinizle oradan ayrılın [emoji4] 
Samimi cevabınız için teşekkür ederim, güldürdünüz beni

Bu boya olayı aşırı abartilmaya basladı,  yaralı bereli binmektense tabi ki boyatacagiz kullanıcı olarak. Ufak kazalar surtmeler illa ki ne kadar korusakta oluyor. Allah büyük kaza vermesin. Hep galericiler çıkardı bu boya olayını. 

Bu boya olayı aşırı abartilmaya basladı,  yaralı bereli binmektense tabi ki boyatacagiz kullanıcı olarak. Ufak kazalar surtmeler illa ki ne kadar korusakta oluyor. Allah büyük kaza vermesin. Hep galericiler çıkardı bu boya olayını. 
Bizlerinde sorumluluğu var diye düşünüyorum hocam, hangimiz alırken boyalı olsun ucuz olsun diyebiliyoruz ki? Biraz daha pahalı olsun kusursuz olsun diyoruz malesef. İstanbul gibi bir şehirde boyanın normal olduğunu kabullenemeyen insanlar varken, diğer illeri söylemeye gerek bile yok

bence çekice gerek yok . göçük düzelten yerler rahat bir şekilde yapabilir.

tamponla çamurluk birleşimindeki küçük boyası kalkan yere de tırnak ucu kadar rötuş yapılır. 

Ankara'da olsaydınız doğrudan "Göçükçü Kemal" derdim. Bu tarafa yolunuz düşecekse mutlaka bekleyin ve ona gösterin derim.

bence de içinizi rahat tutmanız açısından boyatmak yerine göcük düzeltmeyi tercih edebilirsiniz, ki ben de daha yeni yaptırdım çok da memnun kaldım. üstüne de çok az rotüşle bu iş çözülecektir.

Ben de Ataşehir Pars Oto'yu öneririm. Çok ilgililer ve işlerini güzel yapıyorlar.

Öncelikle geçmiş olsun... işin büyül kısmı boyasız hallolur ufak rötüşla boya atan kısım yapılır diye düşünüyorm

Değerli cevaplarınız için teşekkür ederim. Farklı iki tane göçükcüye ikiside normal in üstünde oluşan kemerin düzelmeyeceğini söyledi, göçüksüz düzeltme sonrası rutuş boyası gerektiğini söyledi. Temiz olsun, risksiz olsun diye çekiç ile düzeltme yaptırmaya karar verdim gibi, yarın son bir göçük ile düzeltme yapan farklı yere soracağım.

Geçmiş olsun bende az önce köprüden cıkarken tuhaf gelecek ama arabanın ön tamponuna keser fırladı nokta ucu kadar boya yerinden kalktı ve o kısımda hafif sıyrıklar oldu golf 7,5 comfortline benim ilk aracım ve baya bi moralim bozuldu bu tamir boyama konularında pek bilgim yok servisemi götürmem gerekiyor aracda deyer kaybı olurmu bilgi verebilrmisiniz 

Geçmiş olsun bende az önce köprüden cıkarken tuhaf gelecek ama arabanın ön tamponuna keser fırladı nokta ucu kadar boya yerinden kalktı ve o kısımda hafif sıyrıklar oldu golf 7,5 comfortline benim ilk aracım ve baya bi moralim bozuldu bu tamir boyama konularında pek bilgim yok servisemi götürmem gerekiyor aracda deyer kaybı olurmu bilgi verebilrmisiniz 
Çok geçmiş olsun hocam, sorunuz ile ilgili bilgim yok malesef, üstadlar cevap verecektir.

@Tuncay hocam öncelikle çok geçmiş olsun foto paylaşırsanız daha iyi olur

Teşekküredrrim hocam allah beterinden korusun diyelim

Geri
Üst Alt