Lütfen bilen biri cevaplarsa iyi olur

Güven Acar

Yeni Üye
İsim
Güven
      Merhaba golf tutkulu yoldaşlarım. 

Geçen sene ağustosun 18 sinde aldığım golf 7,5 şimdi uyarı ekranında 25 gün sonra bakım yazısı çıktı. Araç 4000 im oldu bakım 15. Binde oluyo diye biliyorum. Ne yapmamız gerek 

Aslında uyarı ekranı sembolik olarak gösteriyor ama yukarıda hocamızın da dediği gibi bakımlar yılda bir veya 15bin km'de bir bakım yapılır. Tavsiye edilen de budur. Aracınızın ömrü için yaz ayları geçmeden bakıma götürürseniz iyi olur. Ayrıca iyi niyet garantisi vb. için de zamanında bakım yaptırırsanız iyi olacaktır.

Geçen sene ağustosun 18 sinde aldığım golf 7,5 şimdi uyarı ekranında 25 gün sonra bakım yazısı çıktı. Araç 4000 im oldu bakım 15. Binde oluyo diye biliyorum. Ne yapmamız gerek 
Değerli Hocam 

Forumdaşlarımızin da aktardıkları gibi yıl veya 15 bin km sınırından hangisine önce varırsanız en kısa sürede bakıma gitmelisiniz. 

Gitmeden internetten alacağınız randevu sayesinde cüzî de olsa bir işçilik indirimi yapılıyor.

Saygı ve sevgilerimle 

tesadüfün böylesi :) ben de 18 ağustosta satın aldım geçtiğimiz sene. fakat benim km 9300 henüz. servisle konuşup 2-3 hafta geç götürmeyi düşünüyorum, garanti için sorun çıkar mı bilemiyorum. ama doğuş Oto'da genelde 1500km veya 1 ay gecikme sorun olmuyor diye öğrenmiştim.

@asdfg112 1-1,5 ay ve yanılmıyorsam 1500 km kadar erteleyebiliyorsunuz. Randevu için görüstüğünüzde size söylerler zaten. Ben de Nisan ayında 1 ay geciktirerek yaptırdım benim de 2050 km deydi aracım :)))

@asdfg112 Saklamadım, attım... Polen filtreleri çok kirleniyor, bulunduğum cevre de maalesef inşaat furyasından nasibini alan bir konumda... Hava filtresi temizdi ama yine de attım. Pahalı değil ve arac en az 1 yıl daha Doğuş servise gidecek diye tutmadım !!!. Arac su an 3950 km :)))

Moderatör tarafında düzenlendi:
@asdfg112 Saklamadım, attım... Polen filtreleri çok kirleniyor, bulunduğum cevre de maalesef inşaat furyasından nasibini alan bir konumda... Hava filtresi temizdi ama yine de attım. Pahalı değil ve arac en az 1 yıl daha Doğuş servise gidecek diye tutmadım !!!. Arac su an 3950 km :)))
hocam avrupada otomotiv endüstrisinde kullanılan ürünlerin üretim aşamasında ortaya çıkan ve kullanım ömrünü tamamladıktan sonraki atıkları ile ilgili çalışmalar var, daha uzun ömürlü ürünlere yönlendirmeye çalışıyorlar firmaları. birçok filtre aslında bize dışardan kirli görünse bile hala görevini yapmaya devam ediyormuş ufak bir performans kaybı ile. keza benzer durum yağlar için de geçerliymiş, bize çamur gibi görünen yağ aslında ilk günkü performansından çok da bir şey kaybetmiyor olabilirmiş. 

üreticileri daha dayanıklı ürünler üretmeye ve ürünlerin değişim aralıklarını arttırmaya yöneltiyorlar, gelecekte yağ değişim aralıkları 40-50bin km'ye çıkarsa şaşırmam :)

@serology55 Evet... Maalesef 758 tl ilk yıl bakımı ödedim... Ama genelde de pahalı artık. Örnek: Daçia sandero ilk yıl bakımı 650 tl tutuyordu aynı zamanda !!! Keske daha ucuz olsa... Dısarıda aynı yagı 140 tl ye bulmustum. Doğusta 250 tl !!!!!!!  Garanti kaygısı yuzunden elimiz mahkum !!!

@asdfg112 Elbette... Pek çok gıda da olduğu gibi son kullanma tarihi sonrasından bile çok uzun surelerde bozulmadan kullanılabiliyor !!! Polen filtresi özelinde, bizim golflerde kullanılan polen filtresinin kalitesiz oldugunu düsünüyorum. Ne zaman yağıs olsa ve bu yağışlı hava 1-2 günü gecse; klimanın çalıştığı ilk bir kaç sefer 1dk süresince ter kokusu gibi koku geliyor... sonra kayboluyor... Biraz araştırınca golflerde bunun oldugunu ogrendim... Kullanıcılar tarafından önemsenmiyor, kısa sürede kokunun etkisi yok olduğu için. Bir dahakine karbonlu olan filtreden takmayı düşünüyorum. Hayatımda ilk defa bu tip bir sorunla karsılastım, hem de bakımdan sonraki ilk ayda ve yeni polen filtresiyle !

Geri
Üst Alt